Je to důvod k rozchodu?

7.4.17 10:08

Je to důvod k rozchodu?

Je důvodem k rozchodu to, že partnera baví cestování, tůry, hory, já tohle ze zdravotních důvodů nemůžu, takže jsem spíš „dovolenkářský“ typ. On by to chtěl prožívat se mnou to svoje cestování, a považuje to, jakože jsme rozdílní a důvod k rozchodu. Že jeho to dost naplňuje a baví a že by to dělal beze mě. Já to takový problém až tak nevidím. Že by si na tohle jel sám a pak společně bychom udělali něco jiného. Jak tohle vidíte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

423
7.4.17 10:12

No pro mě by to důvod byl. Jsem horalka celým svým srdcem, hodně pochoduji a můj muž je na stejné vlně. Chyběly by mi ty společně prožité chvíle v horách a vadilo by mi, že je můj partner netráví se mnou.

Otázkou je, zda ty zdravotní důvody jsou tak závažné nebo se jedná spíš o lenost. To si ale teď neodvažuji soudit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
7.4.17 10:13

Pro někoho může být.
Pokud v tom vztahu není z obou stran něco, co by to nahradilo. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 10:14

@Xsvel Lenost to opravdu není, cestování je hlavní věc, ve které mě to omezuje a dost mě to mrzí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22776
7.4.17 10:16

@Werushka77 mě by to vadilo. Ráda trávím čas s manželem a kdyby nemohl nebo nechtěl dělat totéž, tak bych s ním nebyla. A radši bych se rozešla v době, kdy nejsou děti, než pak až najednou mi bude vadit, že on si někde courá a já jsem furt sama doma. My máme jiný koníček a je mi jasné, že dělat ho pouze jeden, tak bude doma zle, že zase někam jede a že zase tohle a tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 10:16

@Sany80s Nevím právě co by to mohlo být, co by to mohlo nahradit, můžu být sebelepší a stejně to asi bude pořád problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.17 10:17

Tak to asi dost zásadně ovlivní váš volný čas, ne? Bývalý je vášnivý sportovec - běh, kolo a mě to taky vadilo. Tam toho teda bylo víc, ale tohle jsem hodně vnímala. Celkově byl takový „ambiciózní“ - sport, v 35 si začal dělat vysokou a já byla na úplně posledním místě. Společný čas nula nula nic.
No po čtyřech letech jsem to ukončila, nevím, jestli do teď pochopil proč :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
7.4.17 10:18

@Aspera Mě by to nevadilo, už i teď jezdíval sám s kamarády na tyhle „výlety“, protože věděl, že na to nejsem. A pak dělat něco společně, co baví oba, jeho přece taky nebaví vše co mě a nevyčítám mu to nijak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14102
7.4.17 10:19

Ano je to důvod k rozchodu, protože dříve nebo později mu to výletování začneš zakazovat a stejně ti pak uteče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349
7.4.17 10:22

@Werushka77 Jako důvod k rozchodu bych viděla, pokud jste „celkově jinak založení“. Jak dlouho spolu jste? A máte nějaké jiné společné koníčky?

Těžko hodnotit, já třeba také miluji hory a například válení na pláži úplně nesnáším. Asi jsem měla štěstí, ale manžel je v tomhle stejný. Kdyby nebyl, věřím, že bychom hledali kompromisy. Samozřejmě je hledáme i teď, protože já mám dobrodružnější povahu. Nicméně pro mě osobně není nejdůležitější, aby se mnou absolvoval každou moji šílenost. Nakonec ten vztah je mnohem více záležitostí všedního soužití, ne pár dovolených. Záleží, jak se domluvíte.

Pokud to Tvůj partner jako důvod k rozchodu vidí, tak bych to přes koleno nelámala. Četla bych to tak, že mu asi na vztahu tolik nezáleží, když nehledá způsoby, jak si vzájemně vyhovět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2706
7.4.17 10:22

Tak jestli takova drobnost je pro nej duvodem k rozchodu a vadi mu ze si na hory nemuze vyjet sam, tak bych ho asi nepovazovala za vhodneho kandidata pro zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Aenne
7.4.17 10:23

Podle mě to žádny duvod není, protože když se milujete doopravdy, tak mužete mít rozdílne koníčky a nevadí to. Muj manžel miluje hory, já je neznáším, miluje tury, já je neznášim, miluje adrenalínové sporty, já je neznáším a tak dál…a přesto nám to spolu šlape.

Co je ale na povážení, je věta vašeho partnera, že vaší rozdílnost považuje za duvod k rozchodu, vypadá to, že vás nemá doopravdy rád a pravdepodobne situaci nezmění, ani kdyby jste vylezla na všechny hory světa,…

Příspěvek upraven 07.04.17 v 10:26

• Citovat
  • Upravit
20807
7.4.17 10:23

My jsme s manželé oba horalové srdcem i duší, jede někdy jen s kamarády, ale spíš, protože si chtějí udělat „pánskou jízdu“, jinak jezdíme společně a nedovedu si představit, že by jeden z nás tenhle typ dovolených odmítal. Nevím, co myslíš jinou dovolenou, ale třeba s chlapem, který si pod dovolenou představuje vyvalování se na pláži v hotelovém komplexu a dva výlety do nejbližšího města, bych být nemohla a ano, byl by to pro mě důvod k rozchodu. Tohle není to tom, co koho baví, je to vášeň, kterou chce člověk prožívat s tím nejbližším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22776
7.4.17 10:24
@Werushka77 píše:
@Aspera Mě by to nevadilo, už i teď jezdíval sám s kamarády na tyhle „výlety“, protože věděl, že na to nejsem. A pak dělat něco společně, co baví oba, jeho přece taky nebaví vše co mě a nevyčítám mu to nijak.

A máte něco společného? Nebo tebe baví sedět doma a dělat nějaké věci bez pohybu a on žije pohybem? Vidím to v okolí a neumím si představit, že by podobně aktivní lidi měli doma někoho kdo pohyb nemůže dělat. Něco jiného by bylo po úrazu, stářím, ale rovnou by to ho nešli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
7.4.17 10:24
@zudina píše:
Tak jestli takova drobnost je pro nej duvodem k rozchodu a vadi mu ze si na hory nemuze vyjet sam, tak bych ho asi nepovazovala za vhodneho kandidata pro zivot.

přesne! takový partner nestojí ani za to, aby za nim nejaká žena vyšlapala s přízemí na první patro.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama