Je to důvod pro zvýšení výživného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 13:21
Je to důvod pro zvýšení výživného?

Ahoj, mě už zas je úplně blbě, co se zase bude dít. Když manželova ex si před lety našla chlapa, se kterým přišla do jiného stavu a on nepracoval, ex se snažila všemožně dostat peníze navíc od nás. Ne pro jejich dítě, ale pro sebe. Dokonce to dala k soudu, ať na ní můj manžel platí, že čeká s přítelem dítě a není schopná se sama živit. Soud jí to zamítl. Pak se zadlužili, ona šla do bankrotu, rozešli se a ona se za chvilku dala dohromady s jiným, taky v bankrotu a pak se vzali. Oba budou dluhy splácet ještě několik let, oba pracují, ale s těmi dluhy si vyskakovat nemohou. No a jelikož jí prý nebaví chodit do práce, tak už se chystá na další mateřskou. Což pro ně v tuhle chvíli už totální finanční devastace, protože bude mít méně peněz než když chodí do práce a výdaje za miminko… Takže opět se bude snažit co nejvíce vyždímat z nás. Otec toho jejího druhého děcka odjel někam na druhý konec světa, takže toho než aby někde naháněla, tak to se radši zaměří jen na nás. Mě už je zas úplně zle co zase přijde. Kdybych věděla, že se maximálně bude jednat o zvýšení alimentů na jejich dítě a pak bude klid tak fajn, ale ona zas bude dělat jedno zle za druhým… Je to vůbec důvod nechat si zvednout výživné na jejich dítě když čeká další s jiným a proto se jí sníží příjmy?

Reakce:
Martha03
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 18.10.18 13:25

Jednou s ním měla dítě tak si žádat může jak chce. Otázka je, zda ji to přiklepnou či ne. Určitě ji to nikdo nebude navyšovat pro to, aby živila své další děti nebo proto, že se jí nechce makat. Bohužel situace je takova, že tvůj manžel má dítě jinde a tak to prostě je. Možnosti je zažádat si o svěření jeho dítěte do vaší péče. Pokud jsou na tom špatně nebo případně by i ona sama toto uvítala když je taková do větru. Pak by musela aliky platit ona vám.
Jinak s tím nic neuděláš.

Kriss Tina
Kelišová 6948 příspěvků 18.10.18 13:28

Není, soud bude zajímat jenom jestli tvůj muž platí na svoje dítě, kolik dětí má s někým dalším v tom nehraje roli, v první řadě se o ní musí postarat její současný manžel. Takže bych byla v klidu, pokud tvůj muž platí alimenty nějak úměrně svému příjmu a jeho dítě nemá žádné nové velké výdaje (jako že se u něj třeba neobjevila nějaká nemoc spojená s vyššími náklady na stravu nebo léčbu apod) tak není důvod pro zvýšení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 13:37

@Kriss Tina ne, nic takového. Žádné zdravotní omezení, které by vyžadovalo větší náklady ani třeba dráhy kroužek… Jenže já už se opravdu hrozím toho, co zase přijde. Už kolikrát se stalo, že po nás chtěla peníze navíc a když se řeklo sepiš nám co je tedy třeba koupit a zaplatit (pro jejich dítě) a my to ihned zařídíme, tak se vztekala a že si teda poradí sama. A nebo když ty peníze na tu danou věc dostala, děcku vůbec nic takového nekoupila, ale zato pořídila sobě nebo tomu druhému dítěti. Takže se opravdu se hrozím toho co se zase těch pár let než to další dítě odroste bude dít…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64076 příspěvků 3 inzeráty 18.10.18 13:37
@Anonymní píše:
Je to vůbec důvod nechat si zvednout výživné na jejich dítě když čeká další s jiným a proto se jí sníží příjmy?

Ne, to důvod není, ale to, že s věkem dítěte rostou jeho náklady už důvodem pro zvýšení u běžně vysokých alimentů je. Plus druhým důvodem je i inflace a zvyšující se náklady na všechno tak obecně… Takže záleží kolik bere, jak vysoké alimenty platí, jak často si dítko bere a kdy byly zvyšované naposledy.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17242 příspěvků 18.10.18 13:50
@Anonymní píše:
@Kriss Tina ne, nic takového. Žádné zdravotní omezení, které by vyžadovalo větší náklady ani třeba dráhy kroužek… Jenže já už se opravdu hrozím toho, co zase přijde. Už kolikrát se stalo, že po nás chtěla peníze navíc a když se řeklo sepiš nám co je tedy třeba koupit a zaplatit (pro jejich dítě) a my to ihned zařídíme, tak se vztekala a že si teda poradí sama. A nebo když ty peníze na tu danou věc dostala, děcku vůbec nic takového nekoupila, ale zato pořídila sobě nebo tomu druhému dítěti. Takže se opravdu se hrozím toho co se zase těch pár let než to další dítě odroste bude dít…

Máš chlapa co má závazky a musíš to tak brát a nebo odejít. Když jí budete dávat co máte a věci navíc koupíte sami, účet si založíte a nebudete s ní o tom diskutovat, tak se nemá čeho bát otec dítěte a natož ty. Ať se vzteká, jak chce.

cecetka
Echt Kelišová 7623 příspěvků 18.10.18 14:13

Dolozte u soudu (pokud na to dojde), ze mimo alimenty diteti kupujete potrebne veci, nebo platite obedy ci krouzky. Na to soudy hodne prihlizeji, kdyz vidi, ze zajem zajistit diteti slusnou zivotni uroven je.

canaglia
Závislačka 3793 příspěvků 18.10.18 15:39
@Anonymní píše:
Je to vůbec důvod nechat si zvednout výživné na jejich dítě když čeká další s jiným a proto se jí sníží příjmy?

Ano, je to důvod. Dítě má právo na zásadně stejnou úroveň jako otec, pokud matka jde na mateřskou a klesá jí příjem, pak nemůže plnit vyživovací povinnost k dítěti částečně finančně a musí to převzít otec, aby dítěti zůstala zachována životní úroveň. Já vím, že je to absurdní, ale je to tak. Je otázka, zda si raději dítě nevzít do své péče. Bude to sice asi dražší, ale nebudete ve stresu z toho, co zase bude.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64076 příspěvků 3 inzeráty 18.10.18 16:13
@cecetka píše:
Dolozte u soudu (pokud na to dojde), ze mimo alimenty diteti kupujete potrebne veci, nebo platite obedy ci krouzky. Na to soudy hodne prihlizeji, kdyz vidi, ze zajem zajistit diteti slusnou zivotni uroven je.

Nebo je naopak zvýší, protože je přece vidět, že otec může platit víc…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Vémolova silikonová Lela šokuje: Jsem normální žena, chci děti! Jaké dá jméno dceři?

Na Instagramu slovenská playmate Lela Ceterová (29) neustále provokuje a ráda... číst dále >

Příliš dlouhý rozchod? Co Kopřivová naznačuje svými nářky na Instagramu?

Buď má jejich vztah vážné a ohrožující trhliny, nebo celý národ podlehl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >