Je to ekzém, potravinová alergie nebo seboroia?

27.4.20 20:24

Je to ekzém, potravinová alergie nebo seboroia?

Ahojte, jsem už opravdu zoufalá. Mám 5měsíčního syna a už od cca druhého měsíce máme problémy s jeho tvářemi. Jsou zarudlé, příjde mi to i jako minipuchýřky, které mokvají a hlavně svědí. Doktorka řekla, že to jsou potničky a že se to počasím zpraví. Nelepšil se to a mně se to nezdálo a šli jsme na kožní. Ta nám řekla, v podstatě to stejné. Že počasím jak bude víc na vzduchu a nebude mít tolik vrstvev (narodil se v listopadu), tak že se to spraví. Ale že to je seboroická dermatitida. Dala nám míchanou mast s ichtamolem, taková šedá a smradlavá… Mazali jsme ale nepřišlo nám, že by to pomáhalo. Odzkoušenou jsme měli už obyčejnou mast Rybilku, která jakžtakž pomáhala. A když ta pomohla, tak kůže se šupinkovala a olupovala. Tváře měl krásné čisté třeba tři dny, ale pak další den zase zarudlé a vše odznova. Je fakt, že po procházce to bylo třeba trochu lepší a naopak po koupání se mi zdá, že se to zhoršuje. Každopádně se nám to vrací a zlepšuje už 3měsíce. Tak si myslím, že to může být nějaká alergie co jím, testuju co vadí, ale pořád nemůžu na to přijít. Myslím, že by to mohli být i kvasinky.. Asi 10 dní jsem jedla jen žitné suchary a jedla okurku, někdy sýr a vejce. No a měl to asi týden krásný ty tvářičky a teď jsem měla během 2 dní 4 kynuté koláčky a celkově víc mouky, sic špaldové ale přece jen lepek. Tak nevím jestli to nemá z toho lepku a sacharidů… Předtím jsem měla podezření na kravskou bílkovinu, ale v době, kdy to měl hezké jsem pila kefírové i normální mléko. Tak já už opravdu nevím zda je to něco jiného a má to z jídla nebo je to ta seboroia? Je možný, že to trvá tak dlouho a neustále se to vrací?! Budu ráda za jakékoliv tipy pro citlivější miminka nebo rady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14834
27.4.20 20:29

No.. S tvarickami neporadim. Vyhledala bych jinou kozni doktorku. Nema to pekny :think:
Kazdopadne zito i spalda oboji ma lepek. Takze tim to nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16147
27.4.20 20:50

Me to peijde trochu jako to dětské akne, syn to mel hodne podobné a krom obliceje to mel vsude po tele. Na telo mu daly zasyp, ale to se na oblicej nedava, na oblicej mi dr doporucila to jenom oplachovat repikem a zmizelo to. Hlavně sem na to nemela patlat kdeco. Nicméně bych zkusila i jineho kozare.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
27.4.20 20:57

Jestli to mokva a pomohla vám rybilka tak bych ještě zkusila na vysušeni bepanthen, sudocrem a nebo obyčejný pudr. Syn měl ošklivou vyrážku na krku zřejmě od toho jak slintal, vyzkoušeli jsme všechno možný, nic moc nezabiralo. Na kožním nám dali také něco proti kvasinkám, míchané v lékárně, nesmělo se to omývat a trochu se to zlepsilo, ale nejvíce nám pomohl nakonec bepanthen sensiderm krém, je to i proti svědění a po půl roce byl konecne klid. Snad vám to trochu pomůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4786
27.4.20 21:00

Připadá mi to jak atopický ekzém, potravinová by asi nemokvala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
843
27.4.20 21:02

Vypada to namaštěné. Nic mu nemazej treba tyden. Nebo zkus tyden na jednu tvar sudokrem a na druhou to co ti napsali. Ja deti treba nekoupu, jen sprchuju. Když meli neco na obličeji, tak to meli ze slintani (vlhka), ale ne takhle na boku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
843
27.4.20 21:06

Jeste ti chci napsat, ze jsem taky držela dietu. Nakonec po mesici jsem na to přišla, bylo to trocha bio mléka z rozvozového auta (tedy asi nepasterizovaneho) jednou denně do Cara. Dite melo ekzem a desny, fakt desny prujem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
27.4.20 21:08

Ekzém je projevem potr. alergie. Po x letech problémech a konečném vyřešení. Řeš to na alergologii. Mě kožní nepomohla jen mi dala x masti a k ničemu. Jinak u malého je šance že jestli to bude potr. alergie tak může zmizet a po pár měsících (pár let) diety se tělo ustali a daný alergen snese.
Jinak já jsem měla mokvající ekzém jako projev alergie na mléko. A veškerou kosmetiku používám od La roche-posay a po x letech zkoušení x přípravků od nejlevnějších po nejdražších z drogerie, lékarny a namíchané jen tohle pomohlo na zbytek ekzému který mi zůstal po vysazení mléka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.20 06:44

@Kriss Tina Díky za to, že si ten elaborát někdo vůbec přečetl. :) A ten řepík už jsem někde četla, tak ten zkusím, díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.20 06:46

@Stevia A je možné, že atopák by měl jen tváře+brada? 8o Může k tomu mít i dispozice, já jsem alergička a bratr měl atopický ekzém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.20 06:50

@Zuzaja Tady na fotce to myslím není namaštěné.. Jinak zkusila jsem i míchanou Ondřejovu chvíli, ale o té jsem četla, že není dobrá pro mimča… Má to takové namokvalé právě. Ta rybilka je fajn, že vysušuje a zároveň hydratuje. Ale můžu to takhle na střídačku zkusit. A od teď budu asi jen sprchovat, snad se nelekne, je takový lekavý. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.20 07:01

@Zizzi Já jak jsem pátrala po netu, tak mi i přišlo, že by mohl mít přemnožené kvasinky. Tak se snažím nejíst cukr, ani moc sacharidy, škroby a tak… Vpodstatě vůbec nevím co můžu jíst, mám z toho hlavu jak balón. 8o Kapu biogaiu. No a to hrozný slintání tomu určitě nepomáhá… :? Každopádně byla jsem na kožní i podruhé, jednu chvíli to vypadalo strašně! Doktorka nám dala fucidin H. To jsem moc mazat nechtěla.. Ale přecejen jsem asi 3 dny mazali. A když jsem se doktorky ptala, jestli to nemůže být z nějakého jídla, tak říkala, že ne, že to časem vymizí… Tak rozhodně půjdem ještě jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.20 07:09

@smajlik345 Asi fakt Pořešín tu alergologii. A nemusím tam mít doporučení od pediatričky? Na tu mléčnou bílkovinu mám taky podezření. Jenomže teď jak to měl asi týden krásně čistý, tak jsem jedla normálně eidam a pila kefír, podmáslí… Tak to mi příjde divné. Zhoršilo se to teď zas po víkendu kdy jsem měla trochu těch buchet, hodně mouky a pivo, jinak zeleninu ředkvičky, salát, okurka, cuketa… Tak nevím. Ale díky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.20 07:11

@smajlik345 Jinak na malého mám Linolu a kokosák..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
28.4.20 11:18

@Ta_modrooka Nejsem si jistá, ale myslím si že nejspíš jo. Zkus se zeptat vaši doktorky a nebo si najdi nějakou fajn doktorku alergoložku a zavolej ji a ona ty řekne. :-)
Ono není alergie jen čisté na mléko ale na stopadesát složek v mléce obsažených. Mě doktorka testovala základní potraviny jako mléko vejce atd a nic bez alergie. A nechala udělat i podrobné testovani jako např. vejce - bílek, žloutek atd…mléko - kasein, atd a vyšli mi jen ty určité složky na které jsem alergická. Takže žloutek mohu v pohodě, bílek ne apod..
Tak možna v podmaslí a v eidamu něco chybí nějaká složka, která je v jiném mlečném přípravku obsažená a ta vadí. Ono třeba mléko je i v pečivu a to jediné mohu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama