Je to fakt špatně ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
49
29.4.22 12:40

Je to fakt špatně ?

Ahoj, jen by mě zajímal vás názor. Máme kluka, jsou mu dva. Je vysoký, takže si všichni myslí, ze je starší. Nemluví. A když zrovna nespí, tak skáče i po stropě :D jdeme do krámu, nikdo jiný tam není, tak tam pobíhá. Nic neshazuje na zem, nedělá bordel, nebere nic do ruky, chtěl teda mačkat tlačítka na tom přístroji na placeni. Proste, on nevydrží stát na místě a čekat. A hned od lidi poslouchám, jak zlobí. Já to vím, ze je akční, fakt hodně, teď má i vztekací období, na zadek dat nepomáhá. To je vyzkoušeno, takže odvádíme pozornost, někdy to fakt náročný je. Ale je to kluk ne, nesedí na zadku. Zkoumá, co kde je a jak funguje. Aspoň já to tak beru. Už mám občas pocit, ze je to špatně tyjo. Mate to někdo podobně? Nebo jak se na to tváříte vy, když vidíte jiné dítě, neklidné, běhací sem a tam. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4002
29.4.22 12:44

Já to nesnáším, když dítě (jakkoliv staré) litá po obchodě. Buďto ho veď za ruku, posaď do košíku a nebo ho neber na nákupy. Musíš nastavit hranice, co může a co ne. A kolik lidí je v obchodě je úplně jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3582
29.4.22 12:47

Pokud jenom běhá nejeci nebere věci neotravuje ostatní lidi bylo by mi to srdečně jedno
Promiň ale myslím si že to jenom běhání asi nebude🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3690
29.4.22 12:49

No, obchod není hřiště, hrozí, že prtě do něčeho/někoho vrazí, něco rozbije, zrání se… Pokud nevydrží za ruku nebo sedět ve vozíku, tak bych ho do obchodu nebrala, pokud je to aspoň trošku možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5514
29.4.22 12:50

Ano, nastav pevné hranice, aby se cítíl dobře a v bezpečí, hranice nejsou o tom aby dítě bylo omezené a nic nemohlo. Jinak je to normální dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
29.4.22 12:50

@prokr
Vážně pobíhal, neječí a ostatní neotravuj, to jen každému mává pořad. To ja se s nim zase nepárám, nesnáším třeba, když tlapká po tom skle, jak je za tím salám, tak to pochopil. Musím přijít na nějaký fígl, jak ho udržet aspoň minutu na místě :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
29.4.22 12:52

@Jahru
Jo, já právě musím vymyslet jak na nej. Říkám, zadek nepomáhá a většinou ho neberu, dneska manžel v práci a tsky jsem si říkala, že zase izolovat ho, je na nic ne. Nějak se to naučit musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1306
29.4.22 12:53

No, kdyby dite behalo po obchode a pletlo se mi pod nohy a neustale bych musela davat pozor abych ho nevyzehlila vozikem, tak bych si asi taky rekla, ze si maminka neumi decko zkrotit. Ale taky mam akcniho kluka, ovsem v obchode sedi ve voziku a nezajem ze by radsi lital :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
29.4.22 12:54

@Markétka111 když jdeme do kaufu, tak sedí ve vozíku v klidu, teď jsme byli v naši vesnický jednotě :D
A je pravda, ze poslední dobou zkouším všechno možný, jak ho zkrotit. Ale jen venku třeba. Doma je úplně pohodě, se vším mi pomáhá třeba a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
29.4.22 12:57

Ve dvou letech nemluvi?? podle popisu je divny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1617
29.4.22 12:59

Tak choď nakupovat sama, když hlídá táta, ne? :nevim:
Já nemám ráda, když dítě lítá po prodejně, protože hrozí, že do něčeho narazí, zakopne a v tom lepším případě bude jen řev. Nás mamka učila i v hračkářství se dívat prvně jen očima, nesahat a nedělat nepořádek. Běhat může venku.
Obzvlášť, když jsem dělala v obchodě a děcka tam lítaly a ještě se maminky tvářily, jakože je to ok a nevšímaly si jich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16532
29.4.22 13:01

Vadí mi, když děti po obchodě pobíhají. Nemusí být ani hlučné, ale prostě překáží, člověk musí dávat pozor, aby je omylem nesrazil vozíkem/košíkem.

Mám také ADHD syna. K tomu ještě porucha autistického spektra a ani on si po obchodech volně neběhal.

Nech ho, ať ti něco hledá, pomáhá vybírat, dávat do pytlíku jablka. Když je to problém, choď do obchodu zatím bez něho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
29.4.22 13:02

@Nenitamduch
Táta a ňam ňam hlásí pořad. Doktorka proběhla a na mluvení prý má času dost. Dokonce známa má kluka a ten začal mluvit až ve školce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29762
29.4.22 13:02

Taky mám tak živé dítě, tak ho nacpu do vozíku a je klid. Když není vozík, tak mu dám do ruky malý košík a neseme ho napůl, on si připadá důležitě :D jinak mám spíš opačný problém, nelita po krámu, ale chce si do koše dávat všechno na co padne jeho zrak :D staršího sem v tomhle věku měla na vodítku, měl batůžek s vodítkem a držela sem ho třeba u rušné silnice, nebo v tom obchodě, on mi rád utíkal, když sem třeba platila u pokladny a nemohla sem ho zrovna držet. Mladsiho si občas strčím do nosítka na záda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12864
29.4.22 13:03

Ve 2 letech neexistuvalo aby se mnou šla malá do drogérie napřiklad na všechno chtěla sahat vůbec nevnímala co jí říkám. Dopadlo to vždy tak že jsem ji musela čapnout a odnést. Prostě do obchodů kde bylo něco zajímavého tak nemohla. V tý době byly lockdowny takže většina obchodů byla často zavřená. ALe ona je drobná takže i ted v 3,5 letech ji dávám do vozíku.

Jinak v obhcodech jako je Vietnamec to zná a je v pohodě na nic nešahá. Problém jsou ty drogerie typu Rossman Teta.. nevím proč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat