Je to hnis? Jak ošetřit?

Anonymní
31.5.21 06:43

Je to hnis? Jak osetrit

Ahoj,

Jsem nastvana, dcera byla pres cely vikend u tchyne, ted rano jsem ji vyzvedla, mame dnes zubare, takze nejde do skolky, no ale mala mi hned ukazuje, ze ma rozbite koleno. Sundam ji naplast a nestacim se divit,.koleno uplne od spiny, neumyte..ma tam sedy povlak a mokva to. Jsem Nastvana, ze ji to tchyne neosetrila. Tvrdi, ze na to 1× strikla dezinfekci. No nevim..ze mala rvala a nechtela to osetrit. jasne, rve, je to decko, ale osetrit se to prece musi, pry se to stalo vcera dopo.

Ja nevim no, ja to vzdy osetrim a necham dychat, aby se to nezaparilo nebo dam naplast navolno, tahke naplast na tom byla priplacla uplne, sotva sla sundat. Je to rozmokvane, nevim jak to osetrit ted. Umyla jsem ji to spinave kolem, ale jak to ma mokre, nevim zda to taky myt, jeste ostrikat dezinfekci ci to nechat byt. Nebo rovnou k doktotrce?

Ja takhke mela koleno taky asi v 10 po padu z kola, nikomu jsem to nerekla, omyla, pak to mokvalo, za par dni hnis a pak rezani a cisteni na chire..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
985
31.5.21 06:46

Ja bych na to po omyti a dezinfekci dala cernou mast nebo betadine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
31.5.21 06:52

Pokud to půjde, nechej to volně dýchat.
Syn si kdysi odřel koleno hodně hluboko a také se mu udělalo podobné - dlouho (několik dní) z toho šla tekutina než se udělal strup.
Pokud to chcete zalepit, tak bych prvně dala mastný tyl a na to náplast - tohle radili v lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8891
31.5.21 07:07

Dítě bych vykoupala a pořádně vyčistila ránu na koleně,. Po koupeli dala tea tree olejíček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
31.5.21 07:09

Normální rozbitý koleno… jo, tchyně to mela umýt, ale nejspíš by to mokvalo i tak. Umýt, vydezinfikovat a přes den mastný tyl a na noc nechat dýchat. Nebo ideálně nechat volne celý den, ale to dost dobře nejde. Ten mastný tyl jen párkrát, s ním to nikdy nezačne zasychat a neudělá se strup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7342
31.5.21 07:26

Umyla bych to, zalepila a pokud budeš teprve něco kupovat, kup hemagel.
Ten na našich dětech (a ne úplně včas ošetřených kolenech) dělá zázraky. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67922
31.5.21 07:29

Okoupala bych ji ve vane, vycistila, vydezinfikovala a dezinfekci provadela vicekrat denne. Nechala bych to dychat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
31.5.21 07:34

To vypadá spíš na odumřelou kůži co je přes ránu, pokud to pod tim mokvá opratrne bych tu „mrtvou“ část odstřihla a na ránu dávat vždy peroxid a pak náplast s betadine 2× denně, až se to vyčistí, tak to nechat dýchat… pokud to nijak nemokvá, ještě jednou pořádně pročistit a nechat dýchat, náplast jen do školy nebo když půjde ven.
Má sice špinavý koleno ale tak hrozně to zas nevypadá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1358
31.5.21 07:42

No..tchyne to mela umyt, o tom zadna, moje tchyne zas nechala 5 letou chodit s vymknutym kotnikem, ze to rozchodi :roll: ale zatim zadna ttagedie to koleno, takto to vypada beznr, chce to jen umyt, vycistit, dat trn tyl, ale ne cely den, nechat to chvilemi pres den dychat, hemagel je dobry, sleduj zo, kdyz z toho nepotece hnis, dobry! Za par dni by to mrlo byt ok, az to zaschne, udela se strup, bude uz ok!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
31.5.21 07:44

Tchyně to udělala špatně, je to ten nejhorší člověk na světě. Ty bys to udělala lépe, proto se ptáš na emiminu. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
31.5.21 07:50
@Wendy.C94 píše:
Tchyně to udělala špatně, je to ten nejhorší člověk na světě. Ty bys to udělala lépe, proto se ptáš na emiminu. :roll:

Jak jinak, přeci je to tchyně :lol:
Mě přijela mladá od tchyně s prokouslym rtem od jejich smetáka, ačkoliv bych to ošetřila jinak, v tu chvíli se to stalo jim a museli to na místě nějak řešit, takže stalo se, malá dostala ještě vynadáno, že už by snad měla vědět jak se chovat ke zvířatům - a jelo se dál :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
31.5.21 07:57
@Nickjmeno píše:
Jak jinak, přeci je to tchyně :lol:
Mě přijela mladá od tchyně s prokouslym rtem od jejich smetáka, ačkoliv bych to ošetřila jinak, v tu chvíli se to stalo jim a museli to na místě nějak řešit, takže stalo se, malá dostala ještě vynadáno, že už by snad měla vědět jak se chovat ke zvířatům - a jelo se dál :nevim:

Přesně.. A jede se dál. Nedělá se z komára velblouda a zbytečně se nevytváří nenávist. Stane se, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
31.5.21 08:06

Mechanická očista je základem péče o každou ránu. Takže když se špinavá rána jen přestříkne desinfekcí, tak zůstane jen špinavá rána. Je jasné, že běžné desinfekce díte pálí. Koleno a okolí rány bych umyla tekoucí vodou a mýdlem, ránu peroxidem, pokud by štípal, tak studeným řepíkovým čajem. Pořádně do čista. Z desinfekcí nepálí ty jodové, takže třeba Betadine roztok. Co nejčastěji nechat dýchat, pokud by se ale na to měly lepit tepláky nebo jste šli někam ven, tak namazat třeba Betadine mast (pořádně, aby se náplast nelepila) a překrýt dostatečně velkým krytím, které často měnit.
Babičku poučit, že každé zranění je třeba pořádně vyčistit a až pak řešit nějaký druh desinfekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2528
31.5.21 09:50
@Wendy.C94 píše:
Tchyně to udělala špatně, je to ten nejhorší člověk na světě. Ty bys to udělala lépe, proto se ptáš na emiminu. :roll:

Jako nic strasnyho to neji, ale asi bych byla prekvapena taky, kdyz vidim tu fotku spinavyho kolene. To bych rekla, ze byla babicka na prochazce a pri navratu by rekla, ma rozbity koleno, ne ze se to stalo den predtim rano. Toho kolena se ani voda nedotkla, vzdyt je uplne cerny i kolem rany, to se dite vecer nemylo?

Nicmene, je to jen odrene koleno.ale jsem rada, ze moje tchyne vi, ze kazda rana se ma umyt.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36777
31.5.21 11:59

Pořádně umýt kohoutkovou vodou včetně té rány, znova přelít desinfekcí a buďto nechat na vzduchu, pokud přelepit, tak na polštářek náplasti máznout framykoin. na chíru to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat