17 měsíců a bohužel ještě nechodí

189
17.11.20 17:10

Je to jen období nebo to zůstane ?

Zdravím, dcera má 17 měsíců a bohužel ještě nechodí. Ja vím, že kazdej mi říká buď ráda, ze jeste nechodí uzivej si to, ale já se upřímně uz nemůžu dočkat až začne chodit protože takhle s ní nemůžu moc nic podnikat jít pořádně ven apod. Max do kočárku kde už moc nechce vydržet takže to někdy končí tak, že ji celou cestu táhnu v náruči. V poslední době dcera vstane a mám ju neustále za zadkem, že s ní vůbec nic neudělám ani si sama už nehraje musim s ní a když je treba doma manžel a já odejdu na záchod tak má hrozný histerak proto me zajímá jestli je to období a prejde to nebo to tak zůstane??? Protože upřímně někdy jsem z toho už na prášky kdy nemám ani na mzik klid. Vážně se těším až začně chodit a ja s ni budu moct jít na hřiště nebo na zahradu kterou máme, ale s nechodicim ditetem se toho moc venku dělat nedá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29160
17.11.20 17:13

A žádanku na fyzio máte? Nebo to doktorce přijde ok? Jinak s dětmi je to každou chvíli jiné. Mění se tak rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20356
17.11.20 17:14

Hele ja mam 18 měsíčního, chodi od 11 měsíců a ven se bez kocaru neda jit ani tak (pokud se teda nechci placat ctvrt hodky na 100 metrech u baraku a pak jit zas domu) :mrgreen: zahrada je fajn, ale ani tak bych necekala, ze tam bude behat pul dne, je co se postavi na nohy :nevim: a ta hysterie se zlepsi, ale zalezi na diteti kdy, nekdo je samostatnejsi hned, nekdo dela sceny pomalu jeste ve skolce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
17.11.20 17:19

To že zatím nechodi se změní určitě a až začne tak za tebou bude lítat ještě víc a taky ti bude i utíkat. S tím že je na tebe nalepená a že evidentně nemůžeš ani na krok to těžko říct, mám dceru kterou to začalo přecházet až kolem tří a půl let dobře doby jsem nikam nemohla ani obchod bez pláče a křiku no bylo to těžké i pro mě, ale teď už je to lepší a když se od někama vrátím tak mi říká že je šikovná že to vydržla. Dcera je druhé dítě takže, hodně pomohlo že má sourozence a toho se chytla a čas trávila hodně i s ním a já tak měla čas doma něco udělat. Takze spíš to asi hned nepřejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18603
17.11.20 17:23

@RockFous a chodíte někam na rehabilitace nebo řešíte to? nebo byla narozená předčasně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5646
17.11.20 18:24

Ne nepřejde to a bude taková i v 17letech :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
17.11.20 18:40

Obchází nábytek, stojí sama, snaží se o krůčky? Muže to přijít každým dnem, pokud není nějaký problém ve vývoji, netuším od kdy se to řeší. Taky jsem se těšila až malej začne chodit, hodně se to pak zlepší to si myslím ze jo ;) jinak na hřiště jsme chodili ještě než ťapal, posad ji na písek, do houpacky, sama ji můžeš vozit na klouzacce…stejně ji budeš muset v podstatě furt asistovat i až bude chodit ;) ale věřím ze už se na rukách pěkně pronese, zvlášť když nechce byt v kočáru. A s tím ze je na tebe nalepena, přijde mi to normlani. Trávíte většinu času spolu, jsi její největší jistota. Obě děti na mě byly taky dost fixovaný ale samozřejmě ze se to časem srovná ;) Vydrž a bude lip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
17.11.20 18:42

To, že začne chodit neznamená, že s tebou ukázněně půjde…spíše se budete tak nějak mrcasit na jednom místě.
Byla si s dítětem u fyzioterapeuta? Některé děti chodí déle, ale přecejen, jistota je jistota.
Jinak děti v tomto věku jsou vyčůrané, jestli pochopila, že řevem si vynutí, že ji poneseš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66349
17.11.20 18:52

Na tomto ta chuze ale nic nezmeni ;)
A jo, casem z toho vyroste, i kdyz to jeste asi dlouho potrva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
18.11.20 11:59

@Russet @stinga
My jsme chodily od narození na vojtovku, protože měla ochablé zadové svalstvo, ale jak fyzioterapeutka tak Dr. z RHB říkaly, že vliv to na to nemá a v září kdy byla na kontrole ju dr prohlizrla a bylo vše v pořádku a k dětské jdeme až v 18 měsících na kontrolu
To má nějaký vliv když se narodí předčasně? Narodila se jenom 6 dní před termínem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
18.11.20 12:04
@Any9 píše:
Obchází nábytek, stojí sama, snaží se o krůčky? Muže to přijít každým dnem, pokud není nějaký problém ve vývoji, netuším od kdy se to řeší. Taky jsem se těšila až malej začne chodit, hodně se to pak zlepší to si myslím ze jo ;) jinak na hřiště jsme chodili ještě než ťapal, posad ji na písek, do houpacky, sama ji můžeš vozit na klouzacce…stejně ji budeš muset v podstatě furt asistovat i až bude chodit ;) ale věřím ze už se na rukách pěkně pronese, zvlášť když nechce byt v kočáru. A s tím ze je na tebe nalepena, přijde mi to normlani. Trávíte většinu času spolu, jsi její největší jistota. Obě děti na mě byly taky dost fixovaný ale samozřejmě ze se to časem srovná ;) Vydrž a bude lip

No právě, že nábytek obchází už od roku i za choditkem chodi tak mě to prijde dlouhé, že už nezačne chodit sama. Myslím že do 18 měsíců je to normální pak by se to melo řešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
18.11.20 12:21
@RockFous píše:
No právě, že nábytek obchází už od roku i za choditkem chodi tak mě to prijde dlouhé, že už nezačne chodit sama. Myslím že do 18 měsíců je to normální pak by se to melo řešit

U nás taky kluk hezky ťapal s choditkem po celým bytě, a vypadal ze si je tou chůzí jistější, tak jsem mu ho po nějaký době sebrala, aby měl motivaci chodit sám a brzo na to začal ;) Ale věřím ze si na to přijde už brzo sama, zvlášť když jinak zvládne obcházet nábytek tak ví jak na to, jen se musí pustit do prostoru. Každý dítě má svy tempo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat