Je to jen uzkost nebo neco vazneho?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.5.22 02:16

Je to jen uzkost nebo neco vazneho?

Dobre rano, noc.
Uz asi 3 hodiny se snazim usnout a stale nic. Mam pocit jako bych mela na hrudi balvan a nemohu poradne dychat. Jsem celkove takova slaba. Musim podotknout ze mam uz zhruba 7 let panicke ataky, uzkosti. Momentalne neberu zadne prasky, jen Lexaurin pri nejhorsim. Ani ten mi ted nepomohl, stejne tak dychani. Toto se mi stalo poorve, ze mi ten tlak na hrudi zabranuje i ve spanku. Sice vim, ze panicke a uzkostne stavy umi ledaco ale vzdy me to dokaze dost vyplasit kdyz jde o nejaky novy priznak. Prosel jste nekdo necim takovym popripade co vam pomohlo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3023
19.5.22 02:34

Pust si rádio nebo si cti. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
19.5.22 05:33

Mam to dost často, plus zrychleny puls, tres tela v noci, tiha na hrudi, dnes jsem spala asi 3h. Nekdy je mi tak a nekdy lepe, uz to neresim. Prasky brat nechci. 100× si mohu rikat, ze je to podvedomej stres, zkouset relaxacni techniky, hluboke dychani, ale moc toho nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
19.5.22 05:50

Snad už dobré ráno 🙂
Já to mívám při nějakých stresových situacích, ať to byly zkoušky, autoškola, řešení nepříjemné situace. Jsem hodně stresar a ty noci byly šílené. Ale vždycky se to hned po těch událostech spravilo. Pokud by se ale přidalo ještě něco, asi bych se zmínila doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4977
19.5.22 07:00
@Takco píše:

Ty jsi asi nikdy neměla panickou ataku, viď? To je rada jako: máš hlad? Jdi se trochu vyčůrat, to ti pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
19.5.22 08:58
@Takco píše:

Dekuji za radu :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 09:02

Ano, je to úzkost.
Už je ráno, ale pro příště buď vstaň a jdi dělat něco rukama, to může dost pomocí nebo si naopak lehni a postupně si uvolňuj tělo kousek po kousku a soustred se jen na své dýchání.
A hned další den začni řešit svoje úzkosti, najdi si terapii, abys pochopila, co ti ataky spouští, jak fungují a naučila se je zvládat. A když se je naučíš zvládat, bude jich min a min.
Možná to bude znamenat, udělat víc změn v tvém životě, protože tělo ti hlásí nějaký problém, který máš a evidentně už dlouho.
Je to běh na delší trať, ale zvládnout se to dá, jen musíš chtít. Anebo, samozřejmě, trp, piš na emiminu a ber Lexaurin nebo Neurol, když ti to přijde jako lepší řešení.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 09:04
@Desgreze píše:
Mam to dost často, plus zrychleny puls, tres tela v noci, tiha na hrudi, dnes jsem spala asi 3h. Nekdy je mi tak a nekdy lepe, uz to neresim. Prasky brat nechci. 100× si mohu rikat, ze je to podvedomej stres, zkouset relaxacni techniky, hluboke dychani, ale moc toho nefunguje.

Ja prave taky prasky moc nechci, chci to nejak zvladat sama. Uz jsem je brala, trochu pomohly ale byt zavisla na tom ze si kazdy den lupnu prasek a je mi hej se mi moc nechce. Me vzdy pomahalo jedno video na youtube ohledne dychani ale ani to tentokrat nepomohlo a byl to nocni horor. Take si vzdy rikam „je to jen panicka ataka, nic ti neni, to prejde“ ale ty horsi myslenky vzdy zvitezi a ja do toho spadnu jeste vic. Partner se mi take snazil pomoci a rikal mi ze to nic neni, ze uz to znam, ze to prejde. Bylo to jak jednim uchem tam, druhym ven. Kazdopadne vam preji a doufam ze vam bude co nejdrive lepe. Jsme v tom spolu a nejste sama!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 09:09
@Clue píše:
Snad už dobré ráno 🙂
Já to mívám při nějakých stresových situacích, ať to byly zkoušky, autoškola, řešení nepříjemné situace. Jsem hodně stresar a ty noci byly šílené. Ale vždycky se to hned po těch událostech spravilo. Pokud by se ale přidalo ještě něco, asi bych se zmínila doktorovi.

Dobre rano. Ja jsem taky docela stresar, ale v praci se mi dari, vztah taky v poradku, rodinne vztahy taky. V podstate nemam z ceho byt vystresovana. Je pravdou ze horsi stavy mivam v dobe menstruace (omlouvam se pokud to nekoho treba pohorsuje) coz je zrovna ted. Nevim jestli je mozne ze to s tim nejak souvisi.
Obcas uz dopredu vim ze mi panicka ataka zacina, tak si hned dam prasek, nejak se zamestnam a je to ok. Ale nekdy ani to nestaci..

• Citovat
  • Nahlásit
1010
19.5.22 09:27
@Anonymní píše:
Dobre rano, noc.
Uz asi 3 hodiny se snazim usnout a stale nic. Mam pocit jako bych mela na hrudi balvan a nemohu poradne dychat. Jsem celkove takova slaba. Musim podotknout ze mam uz zhruba 7 let panicke ataky, uzkosti. Momentalne neberu zadne prasky, jen Lexaurin pri nejhorsim. Ani ten mi ted nepomohl, stejne tak dychani. Toto se mi stalo poorve, ze mi ten tlak na hrudi zabranuje i ve spanku. Sice vim, ze panicke a uzkostne stavy umi ledaco ale vzdy me to dokaze dost vyplasit kdyz jde o nejaky novy priznak. Prosel jste nekdo necim takovym popripade co vam pomohlo?
Úzkosti někdy mám a i takové, že nemohu dýchat. Ale zvládám to bez léků. Pomáhá mi hudba, kreslení, čtení. Prostě cokoliv co uklidní mysl. Tělo se pak zklidní samo. Někdy mi pomohlo jít třeba nakupovat. Kamarádka mi řekla, ať koupím něco sobě. Hodinu jsem třeba chodila po obchodě a nebyla jsem schopná se na to soustředit, ale nakonec jsem si něco koupila.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 09:31
@Fiveone píše: Úzkosti někdy mám a i takové, že nemohu dýchat. Ale zvládám to bez léků. Pomáhá mi hudba, kreslení, čtení. Prostě cokoliv co uklidní mysl. Tělo se pak zklidní samo. Někdy mi pomohlo jít třeba nakupovat. Kamarádka mi řekla, ať koupím něco sobě. Hodinu jsem třeba chodila po obchodě a nebyla jsem schopná se na to soustředit, ale nakonec jsem si něco koupila.

To je moc hezke. Ale ja ve 2 rano asi uplne nakupovat nepujdu.

• Citovat
  • Nahlásit
1010
19.5.22 09:50
@Anonymní píše:
To je moc hezke. Ale ja ve 2 rano asi uplne nakupovat nepujdu.

Ve 2 ráno určitě ne, ale pustit si hudbu do sluchátek je možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
19.5.22 09:54

@Čičorečka ono to není úplně pravda, je potřeba povést mysl, takže někteří se tím opravdu snaží uklidnit 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
19.5.22 09:55

Anonymní

Myslím si, že klidně může, hormony jsou pěkný potvory 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4977
19.5.22 14:13
@Clue píše:
@Čičorečka ono to není úplně pravda, je potřeba povést mysl, takže někteří se tím opravdu snaží uklidnit 🙂

Pokud někoho uklidní pustit si hudbu, nebo malovat, pak to není panická ataka. To pomáhá možná na úzkosti. Trochu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat