Je to krckovy kaz? Fotka

Anonymní
8.7.21 12:41

Je to krckovy kaz? Fotka

Dobrý den, je tohle krckovy kaz? Zubní hygienu mám zanedbanou. Na zuby jsem kašlala, a zubaře jsem sehnala po třech letech. Když jsem k němu šla právě stimto tak mi zubař řekl že to mám jen citlivé. Za týden jdu na preventivní prohlídku a chci aby stím něco dělal. Zub sám o sobě nebolí, ale když jim něco sladkého či kyseleho, tak mi trne cela pusa. Myslíte že to je na vytrhnutí? Nebo jak se tohle léčí? Dá se to umrtvit? Nikdy mi zubař nic neumrtvoval, i kanálky v zánětu mi čistil bez injekce. Dá se o ní říct? Když po tom prejedu kartáčkem, oranžová plocha vůbec nebolí, ale to vedle co je zbarvené šede, to je bolest jako prase. :? Sklovinu ze zubů doslova loupu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2672
8.7.21 15:11

Já bych řekla že to kaz je. Ale nejsem zubař. Objednala bych se znovu k zubaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.7.21 22:17
@Anonymní píše:
Dobrý den, je tohle krckovy kaz? Zubní hygienu mám zanedbanou. Na zuby jsem kašlala, a zubaře jsem sehnala po třech letech. Když jsem k němu šla právě stimto tak mi zubař řekl že to mám jen citlivé. Za týden jdu na preventivní prohlídku a chci aby stím něco dělal. Zub sám o sobě nebolí, ale když jim něco sladkého či kyseleho, tak mi trne cela pusa. Myslíte že to je na vytrhnutí? Nebo jak se tohle léčí? Dá se to umrtvit? Nikdy mi zubař nic neumrtvoval, i kanálky v zánětu mi čistil bez injekce. Dá se o ní říct? Když po tom prejedu kartáčkem, oranžová plocha vůbec nebolí, ale to vedle co je zbarvené šede, to je bolest jako prase. :? Sklovinu ze zubů doslova loupu

A co ti doktor řekl, že to je, když je to takto viditelné? Jestli je tam hodně narušená sklovina, tak bych si také myslela, že je to kaz. Nemůže to být třeba zabarvený kámen?

O injekci se dá říct, ale záleží na zubaři, jak se jemu chce. Já jsem si vždy vybírala zubařku, která mi zub píchne, ale naštěstí jsem to od základky nepotřebovala. Jednou za čas používám elmex geleé, to umí zastavit začínající kazy a zpevnit sklovinu, určitě doporučuju taky pravidelnou dentální hygienu. Lepší je nechat zuby spravit a pečovat o ně, než pak zaplatit desítky (ale spíš stovky) tisíc za nové… Přeju hodně sil, případně změnit zubaře :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat