Je to láska nebo už jen přátelství? Má to vůbec smysl?

27.11.19 22:41

Je to laska ci uz jen pratelstvi? Ma to vubec smysl?

Chtela bych se Vas zeptat na nazor. Mam dilema. V lednu spolu budeme s pritelem tri roky. Ale uz se vubec nelibame a pritom ja to mam rada; ani spolu nemame vlastne „potrebu spat“ ( 1× za tyden nebo 14 dni). Nedava mi najevo zadne city, žádné flirtovani, laskovani, objeti, mazleni, necitim mezi nami zadnou vasen, chtic. Davame si vlastne pusu jen kdyz jde do prace, kdyz prijde a jdeme spat a chytne me za ruku, kdyz treba koukame na tv. Takova rutina. Nevim, kdy mi naposledy rekl, ze me miluje ci neco hezke, cim by mi dal najevo svoji naklonnost. Me to vsechno samozrejme chybi a bojím se, abych to casem nezacala vyhledavat jinde…
Na druhou stranu, my si vazne rozumime jinak ve vsem, i s prateli, rodici. Cokoliv mu reknu, tak pro me udela, vim, ze by byl dobry tata i manzel, muzu mu verit, spolehnout se na nej a stavime spolu dum…
Několikrát jsem se o tom s nim bavila, sam rekl, ze mam pravdu, ale nevi, cim to je, ze me miluje. Vzdy se to na neco svedlo a ze se uvidi casem co a jak. Každopádně nikdy nic nezmenil, ani se nezacal snazit. Jako kdyby mu to takto i vyhovovalo, jak to je.
V tomto stavu si ale nedokazi predstavit, ze bych si ho měla brat nebo snad s nim mit dite (a nejmladsi take uz nejsem) Vzdyt jsme spolu ani ne tri roky a jsme jako „stáří znami“, jak by to vypadalo treba za deset let. Na druhou stranu je vazne hodny, vim, ze mu na me zalezi a mela bych se s nim jinak do zivota dobre… Takze vazne nevim, co mam delat. Napadlo me po Novem roce, jestli se opet nic nezmeni, tak si zkusit dat pauzu, at si uvedomi, co chce a co citi, aby si me treba zacal zase vazit a snazit se nebo naopak ale nevim, jestli to je dobry napad. Zazili jste neco podobneho nebo mate nejake rady? Predem dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

Anonymní
27.11.19 23:19

Já bych ho brala. Sex jednou týdně mi stačí. Nemusím se pusinkovat a líbat xkrat denně. Občas se přitulit u filmu, večer před spaním…mám to stejně. A všechny ty ostatní klady? Mně se jeví jako dokonalej chlap. Aby jsi tou pauzou nezjistila spíš ty, že to tak je a on uz te treba nechtel zpet. Moje zkušenosti mluví z vše v mém životě. Cukrbliky, velká vyznání, sex 3× za den, láska, co hory přenáší…mnoho krásných slov…a tyhlety typy jak rychle vzplanou, tak zase vychladnou, resp. vzplanou jinde. Pokud ti ale vyhovuje neco živějšího, tak ho nech jít. Jsem si jistá, že dlouho sám nebude. Jinak můj manžel je stejný jako tvůj. A miluji ho takového, jaký je. Ma testosteron, nemuze se muckat jak puberťák před maturitou…ale kazdy tu potrebu má jinou. Jak jsem rekla, jestli nejsi spokojená, nech ho jít, at jste oba stastní jinde, kdyz to nejde spolu..hlavne se ho nesnaž menit.

• Nahlásit
  • Citovat
1221
28.11.19 02:13

@Sarka 29 2 roky jsem si říkala, že mi to nevadí, že mi lásku dává najevo činy. Další rok jsem mu to říkala, připomínala. Bez efektu. Posledního půl roku už jsem to neřešila, začali jsme se dost hádat. Teď jsme 3 měsíce od sebe a spadlo to že mě. Cítím se uvolněná, nejsem ve stresu, jestli mi dnes konečně vyzná lásku. Jinak to u nás bylo jak přes kopírak, jen jsme starší a každý se svými dětmi. Vím, že na mě čeká ten, který mě bude mít skutečně rád. Myslím, že ex mě nemiloval, jen mě potřeboval. Skoda jen, že jsem na to přišla až za necelé 4 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 05:20

@Sarka 29 začnete spolu dělat nové aktivity - výlety, vyrazit si někam… a nez domluvou bych to řešila změnou svého chování - chodila bych a objimala ho ja, nic na sílu, doma klid…Má x kladu a spousta žen by takového muže brala. Asi bych zvazila nějaké posunutí ve vztahu - svatba, dítě… ono pak budete pravděpodobně rada, ze nechce sex x krát denně a ze je k Vám jinak hodný, ze Vás miluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3245
28.11.19 10:02

Začněte zase spolu chodit na rande. A střídejte se ve vymýšlení programu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
28.11.19 11:33

Nechci tě nějak stresovat, ale to je stereotyp. A spadne do něj každý vztah. A je jen na vás, jestli si ten vztah uděláte hezký. Chce to práci a úsilí budovat to krásné pouto. Dokážeš si představit s tím člověkem vychovávat děti, řešit krizové situace, jdeš za ním, když je ti smutno, nebo tě něco trápí? Ano? Tak na tom vztahu pracujte. Milovat není být zamilovaný. A zamilovanost vyprchá, není tak hluboká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 11:58

Odpovím otázkou.. Bylo by lepší mít muže který by Vám každý týden nosil květiny, skládal básně, vždy před odchodem domů vás vášnivě objal a políbil, milování by bylo zase vášnivé a krásné jako na začátku vztahu, ALE nedokázal pomoci při nemoci, nebyl by zodpovědný a vhodný partner pro rodinu a třeba i nevěrník? Není lepší hodný, milý, šikovný a praktický muž, který je pro vás jistotou a oporou s příjemnou budoucností v podobě rodiny a dětí? ALE není ten správný typ na každodenní vyznávání lásky?

Nepálí vás tak trochu dobré bydlo? Myslíte, že byste nelitovala, kdyby došlo na rozchod? Jak mu dáváte najevo vaši lásku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 12:08

Nechci tě strašit, ale před pár lety jsem měla podobný vztah. Dva roky jsme spolu bydleli, sklouzlo to do stereotypu. On sám říká, že má rád, když je v životě stereotyp. Teda měl. Byl sice schopný, milý, hodný, vtipný, finančně dokázal vše zabezpečit, měl pěkný byt, ale chyběla mezi námi to jiskření, projevy citů. Už nebyla ani ta pusa a i pusa k přání k narozeninám bylo pro mě něco divného od něj. Přesto, že jsem materiálně měla všechno, tak tohle mě hodně chybělo. Našla jsem si jiného chlapa, který sice nebyl finančně zajištěn, neměl nic a o jeho (ne)schopnosti samostatnosti jsem si uvědomila až o pár let později, ale zpětně toho kroku nelituji, protože sice už nejsem ani s jedním, ale díky těmto zkušenostem mám toho nejskvělejšího chlapa pod sluncem a doufám, že bude i mým budoucím manželem. :srdce: Schopný, aktivní, milý, pozorný, kreativní, energický, plný lásky, s financema a majetkem.

Třeba to u tebe bude jiné a zjistíš, že ty projevy lásky nejsou pro tebe důležité, ale třeba taky zjistíš, že radši budeš mít holý zadek a milujícího chlapa jako já. Přeju ti hodně štěstí a pevnou vůli v rozhodování, co dál. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 12:37

@Sarka 29 Přítel je asi jinak založený než ty :think: Někdo nedává city moc najevo… Jací jsou třeba jeho rodiče? Objímají se, líbají se, říkají si hezké věci,…? Třeba takový styl chování okoukal doma a přijde mu to normální :nevim: Možná zkus být ta aktivnější - že ho obejmeš jako první, políbíš jako první, třeba se časem přidá, naučí se být trochu „kontaktnější“. Ale zas na druhou stranu se přímo nevnucuj, pokud uvidíš odpor, že jsou mu dotyky nepříjemné…
Píšu trochu z vlastní zkušenosti, protože pocházím z „chladnější“ rodiny, kde nebylo zvykem se objímat ani dávat najevo lásku. A právě partner mi svou trpělivostí pomohl se víc „otevřít“, dávat dotyky a přijímat je… Tím myslím hlavně takové to mazlení, tulení se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 12:38

Já nikdy moc nepochopím, proč když žena muži řekne, jaké má pocity, proč místo „nevím, necháme to času“ jí prostě jednou večer neřekne, že pro ně zařídil přes víkend nějaký wellness pobyt třeba… Buď je ten muž opravdu vztahově nezralý, neumí tyhle věci, nebo na partnerku už kašle či se snad nemůže dočkat situace, kdy jí to poskytne nějaký milý soused… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 13:01

@Sarka 29 Napadá mě, že do toho Nového roku můžeš zkusit „objímací výzvu“. Prostě aspoň 4× denně partnera obejmout - ovšem ne jako politik v televizi :lol: Trochu s citem a něhou to chce…

Pro zajímavost článek o objímání:

https://www.novinky.cz/…dravi-298205

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 17:40

Vsem moc dekuji za Vase prispevky. Jsou tak rozdilne, ze se opravdu nad tim muzu poradne rozmyslet. :) Pokusim reagovat tak nejak na vse…
Ja bych takoveho chlapa brala take hned bez rozmysleni, ale po nekolika letech souziti a ne pred svatbou a detech. To si uplne nejsem jista, ze to tak je v poradku… A hlavne, jak by to fungovalo do budoucna.
Co se tyce aktivit, tak vlastne vse vymyslim ja. Kdyby bylo na nem, tak jezdime jen s jeho partou a jinak byli doma, protoze prijde z prace domu a je unaveny a je rad, ze nemusi nic delat. Coz mu samozrejme nevycitam, ale obcas bych rada neco podnikla, a proto neco vymyslim.
Take odpovim na otazku otazkou… Je spatne chtit oboji? Vhodneho partnera do rodiny, ale i romantika, ktery by mi daval najevo, ze je rad, ze me ma? Nebo si myslite, ze to uz v dnesni dobe nejde mit vse?
Jak ja davam najevo svoji lasku… To je ruzne, ze zacatku jsem se samozrejme o polibky a objeti snazila vice. Ted kdyz vidim, ze o to nestoji, nebo spise to nepotrebuje, tak me to take odrazuje tak casto delat. Ale treba uvarim veceri, kdyz prijede domu a zapalim svicku, a k tomu bych chtela dat vino (coz on si nechce posledni dobou davat, takze bez ucinku atmosfera). Nebo mu napisi neco hezkeho, ze se na nej tesim, driv, ze ho i miluji, ale ted ano ne, kdyz to sam nerika, nepise. Hladim ho po vlasech, obejmu, ale to je uz jine, to vnimani… A proto jak rikam, do zivota dokonaly, ale kdyz uz ted mi neco chybi, bojim se, abych to nehledala pak jinde. To si nezaslouzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1221
28.11.19 18:12
@Sarka 29 píše:
Vsem moc dekuji za Vase prispevky. Jsou tak rozdilne, ze se opravdu nad tim muzu poradne rozmyslet. :) Pokusim reagovat tak nejak na vse…
Ja bych takoveho chlapa brala take hned bez rozmysleni, ale po nekolika letech souziti a ne pred svatbou a detech. To si uplne nejsem jista, ze to tak je v poradku… A hlavne, jak by to fungovalo do budoucna.
Co se tyce aktivit, tak vlastne vse vymyslim ja. Kdyby bylo na nem, tak jezdime jen s jeho partou a jinak byli doma, protoze prijde z prace domu a je unaveny a je rad, ze nemusi nic delat. Coz mu samozrejme nevycitam, ale obcas bych rada neco podnikla, a proto neco vymyslim.
Take odpovim na otazku otazkou… Je spatne chtit oboji? Vhodneho partnera do rodiny, ale i romantika, ktery by mi daval najevo, ze je rad, ze me ma? Nebo si myslite, ze to uz v dnesni dobe nejde mit vse?
Jak ja davam najevo svoji lasku… To je ruzne, ze zacatku jsem se samozrejme o polibky a objeti snazila vice. Ted kdyz vidim, ze o to nestoji, nebo spise to nepotrebuje, tak me to take odrazuje tak casto delat. Ale treba uvarim veceri, kdyz prijede domu a zapalim svicku, a k tomu bych chtela dat vino (coz on si nechce posledni dobou davat, takze bez ucinku atmosfera). Nebo mu napisi neco hezkeho, ze se na nej tesim, driv, ze ho i miluji, ale ted ano ne, kdyz to sam nerika, nepise. Hladim ho po vlasech, obejmu, ale to je uz jine, to vnimani… A proto jak rikam, do zivota dokonaly, ale kdyz uz ted mi neco chybi, bojim se, abych to nehledala pak jinde. To si nezaslouzi.

Dělala jsem to úplně stejně a postupem času mě to přestalo bavit úplně, bohužel. Když není reakce, skončí i ta akce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama