Je to legální? Zpracování podkladů pro bakalářské a magisterské p

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veverkaaa
Kecalka 259 příspěvků 13.10.14 11:15
Je to legální?

Zdravím,

narazila jsem na možnost přivýdělku zpracování podkladů pro bakalářské a magisterské práce… ale nějak se mi nezdá, že by to bylo legální? Nevíte o tom něco? :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 13.10.14 11:17

Jde o to, co znamená zpracování podkladů. Pokud ti někdo zaplatí za to, že mu udělat dotazníkové řízení nebo budeš počítat auta na silnici či co já vím, potom bych do toho šla. Pokud zpracování podkladů znamená, že mu sepíšeš teoretickou část nebo hůř tu praktickou, pak to košer není :-)

Veverkaaa
Kecalka 259 příspěvků 13.10.14 11:19

Myslím, že by po mě chtěli zpracování celé práce.. :think:

bubulina
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 13.10.14 11:20

Pokud vím, diplomku si má každý dělat jen a jen sám, na začátku je i uvedeno, že to autor samostatně vypracoval, takže košer to dle mě není. K dispozici je jen vedoucí práce, ne?

Příspěvek upraven 13.10.14 v 11:21

smudlinky
Závislačka 2654 příspěvků 282 inzerátů 13.10.14 11:21

Jak píše @marrlinka, pokud se nejedná o vypracování celé práce, tak možná zákon neobcházíš. Na začátku každé bakalářské, diplomové práce je odstavec, kde autor prohlašuje, že práci vypracoval celou sám. Ale může brát citace z literatury :-)

Příspěvek upraven 13.10.14 v 11:21

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 13.10.14 11:21
@Veverkaaa píše:
Myslím, že by po mě chtěli zpracování celé práce.. :think:

je to legální, protože je problém toho juzka, co si to nechá napsat, že to nenapsal.. píšu bakalářky i diplomky, jistému člověku jsem „vystudovala“ celou školu.. když platí, já to neřeším. Problém by měl on :nevim:

subsomi
Kelišová 6743 příspěvků 12 inzerátů 13.10.14 11:22

Taky jsem na to narazila už vícekrát :roll: nevím, na kolik je to legální, ale já jsem pro svůj pocit do toho nikdy nešla. Prostě by se mi morálně příčilo toto dělat :think:

subsomi
Kelišová 6743 příspěvků 12 inzerátů 13.10.14 11:24

@martina.se
a tobě nevadí to morální hledisko, že někdo získá titul na který nemá :nevim:
nerýpu, jen se ptám, mi osobně by to totiž vadilo, tak mě zajímá, jak to mají jiní

veberun
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.10.14 11:25
@martina.se píše:
je to legální, protože je problém toho juzka, co si to nechá napsat, že to nenapsal.. píšu bakalářky i diplomky, jistému člověku jsem „vystudovala“ celou školu.. když platí, já to neřeším. Problém by měl on :nevim:

a je to vynosny? Nejaky privydelek bych potrebovala :think: :oops:

Veverkaaa
Kecalka 259 příspěvků 13.10.14 11:26

@martina.se a jsi u nějaké „agentury“?

Veverkaaa
Kecalka 259 příspěvků 13.10.14 11:27

@subsomi taky se mi to trošku příčí a mám taky obavu, abych ještě pak nepřišla o svůj diplom, když se v tom začne někdo rýpat, možné je všechno :nevim:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 13.10.14 11:28
@subsomi píše:
@martina.se
a tobě nevadí to morální hledisko, že někdo získá titul na který nemá :nevim:
nerýpu, jen se ptám, mi osobně by to totiž vadilo, tak mě zajímá, jak to mají jiní

ne, já za to mám prachy.. :nevim:
@veberun za bakalářku 100 kč za stránku, za diplomku 150-200 kč, dle tématu, za obyč. seminárky 50-100 kč dle tématu.
@Veverkaaa ne, ale když chlap studoval, získala jsem „kontakty“.. ale lidi, co potřebují napsat práce, najdeš i na netu.

veberun
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.10.14 11:29
@subsomi píše:
Taky jsem na to narazila už vícekrát :roll: nevím, na kolik je to legální, ale já jsem pro svůj pocit do toho nikdy nešla. Prostě by se mi morálně příčilo toto dělat :think:

mne asi ne… teda spis takhle, radsi bych nad tim moc nepremyslela :mrgreen:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10273 příspěvků 13.10.14 11:29

Hele, Ty o diplom nepřijdeš a dělat to klidně můžeš. I celé napsat.

Problémy může mít jen ten člověk, co napíše na začátek „prohlašuju, že jsem praáci napsal sám“.

Na druhou stranu, trochu chucpe to samozřejmě je. Právní problém ale Ty mít nebudeš.

veberun
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 13.10.14 11:31
@martina.se píše:
ne, já za to mám prachy.. :nevim:
@veberun za bakalářku 100 kč za stránku, za diplomku 150-200 kč, dle tématu, za obyč. seminárky 50-100 kč dle tématu.
@Veverkaaa ne, ale když chlap studoval, získala jsem „kontakty“.. ale lidi, co potřebují napsat práce, najdeš i na netu.

a stranku pises asi, jak dlouho? A jinak pises svůj obor, jinak bys to asi neslo nebo se pletu? Mam chemicarnu tak asi napr. ekonomii nemuzu, coz? :P

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >