Těhotenství zamlklo kvůli mně

Anonymní
24.5.20 11:17

Je to má chyba, neočekávané těhotenství....

To jsem si uvedomila, kdyz mi minuly tyden rekla doktorka na gynde, ze nejspis se jedná o zamlkle těhotenství. Když jsem totiz zjistila, že jsem v tom, byl to spis sok. Ano miminko jsme si přáli, ale jak to bývá prislo tak nečekaně. Jelikož mame doma holčičku, která má zdravotní komplikace po předčasném porodu, tak strach a obavy jsou o to větší. Aby se druhé mi mi narodilo ok, abychom zvládli péči o dve deti. Proste vyjely na povrch takove věci, které, jsem si pri teseni se na těhotenství úplně nedomyslela. Možná jsem nezodpovědná, nebo ne az tak zodpovědná nevim. No ale řekli jsme si, ze kdyz bude vse ok, miminko si necháme, ze to proste zvládneme. Nicméně teď to vypada, ze se jedná o zamkle tehu, ale doktorka chce pockat jeste pár dnů, abychom meli jistotu. Najednou to na me padlo. Jako by ten plod vycítil, že i já pochybuji a proste nevedel..má li se dal vyvíjet, nebo ne..svěřila jsem se s tim matce, která me podrzela, ale pri posledním rozhovoru mi řekla, ze jsme nezodpovědní, a ze tim zatezuju sebe a vsechny okolo. To me úplně dostalo. Asi ma pravdu. Ale mrzi me to. Vim, ze jsme si to měli s partnerem možná lip naplánovat, ale ty obavy co mam ted, proste budou pokud bych otehotnela priste a taky se bojím abych otěhotnět po revizi vubec mohla. Asi vam to vse prijde zmatené, neumím moc uchopit myšlenku, snad z toho něco vyctete. D3kuju za anonym. Chodí tu mí známí.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12405
24.5.20 11:21

Ne, takhle to nefunguje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7192
24.5.20 11:23

Jestli je to zamlkle těhotenství tak nejspíš bylo embryo vadné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4747
24.5.20 11:32
@karkarka píše:
Jestli je to zamlkle těhotenství tak nejspíš bylo embryo vadné.

Presne tak. A příště se chraňte poctivě do doby, než opravdu budete chtít další dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1947
24.5.20 11:48

Myslenkou tehotenstvi z tela nevypudis, ani neudrzis. Nekomplikovana revize na dalsi tehotenstvi vliv nema. A jestli nejsi pripravena na dalsi dite, lip se chrante, par mesicu po potratu je trochu vetsi sance na dalsi otehotneni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 12:04

Úplně vím jak ti je. Naštěstí mě čeká první screening za týden, a sílene se bojím že to prostě vycitilo a život mi dá za to tafku a nebude to v poradku. Za to že jsem přemýšlela o interrupci. :( :,( mám doma 5 měsíční dítě, a další tedy na cestě.. Jeden den jsem přemýšlela o přerušení… Strasne mě to mrzí, a říkám si že mi to život určitě vrátí… Každou kontrolu se modlím aby to bylo v pořádku :(

• Nahlásit
  • Citovat
1770
24.5.20 12:45

No dámy, zkuste mít trochu méně sebemrskačské myšlenky - co tak použít zdravý rozum? Zdravé těhotenství prostě nezamlkne kvůli pochybnostem matky. To by lidstvo rychle vyhynulo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.20 12:59

Nemuzes za to, miminko nebylo zdrave. Chapu, ze te slova mamky ranila, mozna jsi se k tomu vracela, a ona uz to nechtela resit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1107
24.5.20 13:03

No to by ve světě ubylo nelegálních potratů, kdyby to bylo tak jednoduché. Spíš než že za to můžeš ty, tak si říkej, že ta dušička pro to měla své důvody, proč to vzdala, a mělo to tak být. Třeba se ještě někdy vrátí. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13420
24.5.20 13:15

Tne.-zamlklé těhotenství znamená, že genetická výbava vajíčka a spermie byla nekompatibilní a proto se plod nezačal rozvíjet. Na tom jak se cítíš to vůbec nezávisí, to může mít nějaký nepatrný vliv v posledním trimestru. Ale i v koncetrácích se rodily zdravé děti…

https://plus.rozhlas.cz/…hana-6509136

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
24.5.20 13:18
[
@Anonymní píše:
To jsem si uvedomila, kdyz mi minuly tyden rekla doktorka na gynde, ze nejspis se jedná o zamlkle těhotenství. Když jsem totiz zjistila, že jsem v tom, byl to spis sok. Ano miminko jsme si přáli, ale jak to bývá prislo tak nečekaně. Jelikož mame doma holčičku, která má zdravotní komplikace po předčasném porodu, tak strach a obavy jsou o to větší. Aby se druhé mi mi narodilo ok, abychom zvládli péči o dve deti. Proste vyjely na povrch takove věci, které, jsem si pri teseni se na těhotenství úplně nedomyslela. Možná jsem nezodpovědná, nebo ne az tak zodpovědná nevim. No ale řekli jsme si, ze kdyz bude vse ok, miminko si necháme, ze to proste zvládneme. Nicméně teď to vypada, ze se jedná o zamkle tehu, ale doktorka chce pockat jeste pár dnů, abychom meli jistotu. Najednou to na me padlo. Jako by ten plod vycítil, že i já pochybuji a proste nevedel..má li se dal vyvíjet, nebo ne..svěřila jsem se s tim matce, která me podrzela, ale pri posledním rozhovoru mi řekla, ze jsme nezodpovědní, a ze tim zatezuju sebe a vsechny okolo. To me úplně dostalo. Asi ma pravdu. Ale mrzi me to. Vim, ze jsme si to měli s partnerem možná lip naplánovat, ale ty obavy co mam ted, proste budou pokud bych otehotnela priste a taky se bojím abych otěhotnět po revizi vubec mohla. Asi vam to vse prijde zmatené, neumím moc uchopit myšlenku, snad z toho něco vyctete. D3kuju za anonym. Chodí tu mí známí.

Tvé pocity jsou úplně normální, miminko pro tebe přestane být pouhou touhou, ale najednou se zhmotní, začne být pro tebe skutečné nebo jak to napsat (i proto tak bolí, když ho člověk ztratí v době, kdy má třeba jen pár mm a ve skutečnosti se vlastně třeba ani o žádné miminko nejedná, protože došlo v procesu k nějaké fatální chybě), a proto ti začnou probíhat hlavou i takové hodně praktické věci (a plánovací mysl se ti rozjede i dost dopředu) a ve spojení s „přecitlivělými“ těhotenskými hormony to s člověkem zamává, protože vše prožívá tak nějak intenzivněji. Řekla bych, že je to prostě úplně normální pocit na začátku těhotenství.

Jinak já zase byla „potrestána“ za přílišné plánování, ale ve skutečnosti to tak není, prostě je rozhodnuto nezávisle na tom, co si myslíme, co děláme, už dávno před tím, než zjistíme těhotenství, ale určitě je to pro nás vždy velká životní lekce.

Prnoplánově netní nutné ani podstoupit revizi, tělo by mělo být schopno poradit si samo, když mu dáš šanci, u mě to tak bylo, bení jen jedna cesta!
Tak držím palce a nezlob se na sebe, uvidíš, jestli nějaká duše bude chtít u tebe zůstat, i když nejseš dokonalá, dokonale nadšená a já nevím co. Dokonalý totiž není nikdo a přesto se rodí další a další děti a rozhodně se nerodí podle toho, jak si kdo zaslouží, že jo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 13:27

Holky moc dekuji za vase reakce :srdce:
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
406
24.5.20 13:38

To neni tvoje vina. Ja jsem prodělala ZT loni a přitom to bylo moc chtene. Jen myšlenkou to fakt neovlivnis. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3292
24.5.20 14:17

Hele zkus si o tom promluvit s nějakým odborníkem - nemůžeš se takhle pranýřovat. ZT se prostě stává, nemůžeš za to. Ale být vámi, chránila bych se, než budete opravdu ready na další dítě - zda se mi, že ten předčasný porod nemáš zpracovaný. Drž se :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59332
24.5.20 17:42
@Anonymní píše:
To jsem si uvedomila, kdyz mi minuly tyden rekla doktorka na gynde, ze nejspis se jedná o zamlkle těhotenství. Když jsem totiz zjistila, že jsem v tom, byl to spis sok. Ano miminko jsme si přáli, ale jak to bývá prislo tak nečekaně. Jelikož mame doma holčičku, která má zdravotní komplikace po předčasném porodu, tak strach a obavy jsou o to větší. Aby se druhé mi mi narodilo ok, abychom zvládli péči o dve deti. Proste vyjely na povrch takove věci, které, jsem si pri teseni se na těhotenství úplně nedomyslela. Možná jsem nezodpovědná, nebo ne az tak zodpovědná nevim. No ale řekli jsme si, ze kdyz bude vse ok, miminko si necháme, ze to proste zvládneme. Nicméně teď to vypada, ze se jedná o zamkle tehu, ale doktorka chce pockat jeste pár dnů, abychom meli jistotu. Najednou to na me padlo. Jako by ten plod vycítil, že i já pochybuji a proste nevedel..má li se dal vyvíjet, nebo ne..svěřila jsem se s tim matce, která me podrzela, ale pri posledním rozhovoru mi řekla, ze jsme nezodpovědní, a ze tim zatezuju sebe a vsechny okolo. To me úplně dostalo. Asi ma pravdu. Ale mrzi me to. Vim, ze jsme si to měli s partnerem možná lip naplánovat, ale ty obavy co mam ted, proste budou pokud bych otehotnela priste a taky se bojím abych otěhotnět po revizi vubec mohla. Asi vam to vse prijde zmatené, neumím moc uchopit myšlenku, snad z toho něco vyctete. D3kuju za anonym. Chodí tu mí známí.

Nemůžeš za to, jasný.. To je prostě jen a pouze příroda.. Nic víc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama