Je to mnou nebo jím? Mám pocit že žiju v bublině.

Anonymní
16.11.19 19:15

Je to mnou nebo jím? Mám pocit že žiju v bublině.

Ahoj.

Předem se omlouvám za sloh. Jsem ve středu objednaná k psycholožce, ale ráda bych nadhled ještě jiných, třeba i zkušenějších žen, mužů.
S partnerem máme dlouhodobější vztah, nechci psát jak dlouho, kvůli co největší anonymitě. Máme spolu malé dítě, takže jsem na mateřské. Je to asi dva týdny, co vyplavalo na povrch spoustu věcí a já jsem strašně zoufalá.
Náš vztah bych popsala.. vlastně ani nevím jak. Měli jsme spoustu problémů, já mladá holka se špatnou minulostí. Náš vztah byl taková houpačka ale díky jeho manipulaci, k tomu má rodina a i jeho rodina mi to vůbec nedocházelo. No teď vidím, že je moje vina že je v tom už dítě. Měla jsem to zarazit dřív ale stalo se.
Dva týdny zpátky z partnera vypadlo, že má 15tisíc dluh. Který prosázel. Zároveň ale přiznal.. že hraje automaty. Celý náš vztah. Přiznal se že ze začátku posílal intimní fotky bývalé přítelkyni, taky řekl že šel do vztahu se mnou a já byla převoznice, taky údajně psal nějaký věci kamarádce (že by jí ho tam šoupnul atd) ale to nespecifikoval kdy. Taky přiznal že celou dobu co spolu jsme tak občas zašel do kasina. Kde nechal i 15tisic. Nemá bankovní účet, takže dluhy mít nemůže.
Obrátil to proti mě. Že jsem od porodu dcery byla hnusná. Nechtěla jsem s ním spát a nakonec mi ještě řekl něco ve smyslu, že já mám milence. A to přiznávám. Byla jsem taková. Druhý den od návratu z porodnice šel do práce. Chodí od rána do noci (8-22h) a když byl doma, chtěl jen spát a hrát na počítači. Byla jsem protivná, protože jsem na malou sama. Teď dokonce dojíždí z jiného města a když chodí do práce, spí v Praze. Jednou u kamaráda ale vypadlo z něj že i u kamarádky. Když je doma chce jen spát. A souložit. Jako táta je dobrý, s malou si hraje, ona ho miluje ale mě je tak strašně psychicky ze všeho zle..
Byl na sezení anonymních gamblerů, pak z něj vypadly všechny ty srandy co jsem tu napsala. Ale byl tam jednou. Ve mě se to mlátí.. šanci jsem mu dala. Dobrý to je ale jen když je tady. Když odjede, tak mám strašný úzkosti a deprese.. mám pocit že je to všechno moje vina. On tvrdí že se změní. Brečel. Byl měsíc pryč.. ale ta důvěra prostě tak křápla že vůbec nevím jak se s tím vyrovnat. Dneska mi přišlo upozornění že v práci hrál nějakou hru zas na telefonu. A mě to úplně rozhodilo. Jak znovu věřit. Jak se sebrat. Co mám teď vlastně dělat.. dcera je maličká, nemůžu jí teď dát do školky. Hlídání nemáme, nefunguje ani jedna babička. Jsem na malou fakt uplně sama, ani k lékaři si nezajdu.. tak nemůžu ani odejít.
Nezlobte se, asi jsem se potřebovala jen v tom zoufalství vypsat. Jak jsem zase doma mezi čtyřma stěnama tak mě to začíná soužit.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3221
16.11.19 19:18

Nezlob se, že to říkám takto tvrdě, ale tohle není partner do života, který ti má být oporou. Bylo by ti lépe bez něj. Takhle se budeš jenom trápit. Nemá to cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 19:22

@Adrasteia to ne. Oporou mi asi ani nikdy nebyl. Na všem jsem byla sama. Navíc teď mám pocit, že já jsem v situaci kdy on po mě vyžaduje, abych chápala a měla s ním slitování, abych chápala jeho smutky a byla empatická ale za tu dobu co spolu jsme.. si nepamatuju kdy on měl kousek empatie vůči mě. Ani když jsme ve 4 měsíci přišli o miminko.. to sem byla pomalu na psychiatra, potřebovala o tom s někým mluvit, oporu a on.. on si psal s expartnerkou. Je mi hrozně zle..

• Nahlásit
  • Citovat
16.11.19 19:24
@Adrasteia píše:
Nezlob se, že to říkám takto tvrdě, ale tohle není partner do života, který ti má být oporou. Bylo by ti lépe bez něj. Takhle se budeš jenom trápit. Nemá to cenu.

Ja se obavam, ze ale ani ona neni zrovna zadna velka vyhra :nevim:. Tady asi plati, ze jaky sel, takovou potkal. Uprimne si moc neumim predstavit, komu by jeden ci druhy imponoval.
Radu asi uplne nemam. Dospet a prevzit zodpovednost. Poresit zavazky. A predevsim se snazit, aby ta mala mela klid a pohodu. A v neposledni rade se do prcic zacit chranit a neprivadet do takoveho marastu dalsi dite.

Příspěvek upraven 16.11.19 v 19:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 19:25

@ontarova.stara a z čeho usuzuješ prosím, ráda bych si v hlavě urovala co tedy tak špatného se mnou abych měla představu co s tím

• Nahlásit
  • Citovat
3221
16.11.19 19:26
@Anonymní píše:
@Adrasteia to ne. Oporou mi asi ani nikdy nebyl. Na všem jsem byla sama. Navíc teď mám pocit, že já jsem v situaci kdy on po mě vyžaduje, abych chápala a měla s ním slitování, abych chápala jeho smutky a byla empatická ale za tu dobu co spolu jsme.. si nepamatuju kdy on měl kousek empatie vůči mě. Ani když jsme ve 4 měsíci přišli o miminko.. to sem byla pomalu na psychiatra, potřebovala o tom s někým mluvit, oporu a on.. on si psal s expartnerkou. Je mi hrozně zle..

Odpověděla sis v podstatě sama. Vím, že to bolí, ale budeš ho muset odstřihnout, jinak tě stáhne s sebou. Mysli na svoje dítě. Ne, není to chlap, kterého bys měla litovat. Nevím, jak víc ti otevřít oči. Pro mě je nepředstavitelné mít doma někoho takového a je pro mě i nepředstavitelné, jak lze takového člověka milovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1194
16.11.19 19:27
@Anonymní píše:
@Adrasteia to ne. Oporou mi asi ani nikdy nebyl. Na všem jsem byla sama. Navíc teď mám pocit, že já jsem v situaci kdy on po mě vyžaduje, abych chápala a měla s ním slitování, abych chápala jeho smutky a byla empatická ale za tu dobu co spolu jsme.. si nepamatuju kdy on měl kousek empatie vůči mě. Ani když jsme ve 4 měsíci přišli o miminko.. to sem byla pomalu na psychiatra, potřebovala o tom s někým mluvit, oporu a on.. on si psal s expartnerkou. Je mi hrozně zle..

Prover si jestli nema exekuce. Lidi, kteri nemaji bankovni ucet maji mraky exekuci. :nevim: Na google najdes plno stranek, kde za maly poplatek hned zjistis ty exekuce, staci jmeno a datum narozeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1194
16.11.19 19:27
@Anonymní píše:
@ontarova.stara a z čeho usuzuješ prosím, ráda bych si v hlavě urovala co tedy tak špatného se mnou abych měla představu co s tím

Jses mlada nezkusena holka asi no, udelala si chybu, ale zbytecny te urazet. Ale tady to tak chodi no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 19:29
@Anonymní píše:

On dluhy a vypisovani s ex, ty milenec. Vazne ti to prijde na to, ze spolu nejste leta jako bezny scenar? Mate ten vztah hodne nahnuty a do toho napises, ze bylo dalsi dite na ceste. To je pro me docela sok. Problemu mate az nad hlavu, poreste je, ale privadet do toho dalsi deti?
On at se srovna, vcetne leceni, reseni dluhu a ty si v klidu promysli, jestli tomu date jeste sanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 19:32

@ontarova.stara milence nemám. A neměla jsem. To mi vyčítal on že s ním nechci spát, otáčel to celý proti mě. Jsem celý dny sama doma a starám se o malý dítě. To jsem napsala špatně. Další dítě na cestě nebylo. Přišli jsme o jedno před dcerou. Žádný další dítě s ním vůbec nebylo zatím v plánu, požádal mě o ruku, prstýnek jsem mu vrátila. Omlouvám se, napsala jsem to špatně. Není mi vážně dobře tak jsem to napsala jak blbec :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
16.11.19 19:39
@Anonymní píše:
@ontarova.stara milence nemám. A neměla jsem. To mi vyčítal on že s ním nechci spát, otáčel to celý proti mě. Jsem celý dny sama doma a starám se o malý dítě. To jsem napsala špatně. Další dítě na cestě nebylo. Přišli jsme o jedno před dcerou. Žádný další dítě s ním vůbec nebylo zatím v plánu, požádal mě o ruku, prstýnek jsem mu vrátila. Omlouvám se, napsala jsem to špatně. Není mi vážně dobře tak jsem to napsala jak blbec :zed:

Aha, tak to jsem to spatne pochopila, omlouvam se. Z toho, co jsi napsala, vyplynulo, ze ti vycetl milence. Ty pises, ze mel pravdu. A pak ten potrat. Devce, v tomto pripade beru zpet, vychazela jsem z toho puvodniho textu. Takze asi tak, nejaka „spatna minulost“ je pase. Predpokladam, ze to proste byl mladicky exces a uz jsi nekde uplne jinde. Takze nevidim duvod k tomu, aby ti to to dalsich x let vycital a omlacoval o hlavu.
Zasadni je ted ten gambling a snaha to resit (at uz lecba ci dluhy). Nechala bych to ted otevrene s tim, ze ma posledni sanci ukazat, ze si srovnal priority a vi, co je pro nej zasadni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23019
16.11.19 19:45

Vrána k vrane sedá. Nemáte si moc co vyčítat. Tys mela milence, ale on je darebák protože si píše s exkou? Tak jo. To gamblerství - pokud prohrál jenom 15 tisíc, tak zdaleka není gambler. Spíš začínající. Pro vás vidim jedinou moznost a to je buď mediátor nebo poradna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 19:45

@ontarova.stara špatná minulost je hlavně že jsem ze špatný rodiny. Máma mě mlátila, hodně. Bylo to na sociálku. Skončila jsem kvůli depresím v léčebně, po propuštění mě vyhodila z domu, takže jsem musela do práce. Nikdy jsem nebrala drogy, nebyla zadlužená jen to neměla moc jednoduchý. Když přišel s náručí a s vidinou rodiny, že někam budu patřit tak jsem to brala a byla slepá a blbá. Po narození malé jsem jí obětovala všechno, hodně se na ní upnula a snažím se být lepší máma než jakou jsem měla já.
Je to otevřený. Tu šanci dostal. Zatím to vypadá nadějně. Ale nade mnou neustále visí ten otazník že co když za deset let, třeba po svatbě, po dalších dětech.. přijde rána, exekuce, jeho recidiva..navíc ty všechny lži okolo co byly a teď vypluly na povrch. Co s tím. Začala jsem hodně dávat sebe dopopředí a víc se o sebe starat. Je mi hezky když mi to třeba sluší, snažím se dobře jíst a hodně spát. I k němu se snažím chovat líp a pracovat na sobě. Ale bolí to.
Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.11.19 19:47

@inkakřivák přečti si prosím příspěvky dál. Milence jsem neměla. Dluh 15tisíc má teď. Zbylý peníze prohrával nám. Po porodu jsem prodávala svoje věci abych malé koupila obnošený pyžámka. A ještě doma dostávala čočku, že já moc utrácím. A přitom nechával 15tisíc za tři hodiny v kasinu. A přiznal, že hraje 8 let. Dýl než jsme spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
16.11.19 19:53
@Anonymní píše:
@ontarova.stara špatná minulost je hlavně že jsem ze špatný rodiny. Máma mě mlátila, hodně. Bylo to na sociálku. Skončila jsem kvůli depresím v léčebně, po propuštění mě vyhodila z domu, takže jsem musela do práce. Nikdy jsem nebrala drogy, nebyla zadlužená jen to neměla moc jednoduchý. Když přišel s náručí a s vidinou rodiny, že někam budu patřit tak jsem to brala a byla slepá a blbá. Po narození malé jsem jí obětovala všechno, hodně se na ní upnula a snažím se být lepší máma než jakou jsem měla já.
Je to otevřený. Tu šanci dostal. Zatím to vypadá nadějně. Ale nade mnou neustále visí ten otazník že co když za deset let, třeba po svatbě, po dalších dětech.. přijde rána, exekuce, jeho recidiva..navíc ty všechny lži okolo co byly a teď vypluly na povrch. Co s tím. Začala jsem hodně dávat sebe dopopředí a víc se o sebe starat. Je mi hezky když mi to třeba sluší, snažím se dobře jíst a hodně spát. I k němu se snažím chovat líp a pracovat na sobě. Ale bolí to.
Děkuju.

Nejradeji bych te objala, fakt.
Devce, ty jsi vyrustala v asocialni rodine, ale to neni spatna minulost. Neneses vinu za preslapy svych rodicu. V tomto svetle je to vsechno tak nejak jasnejsi, clovek ma potrebu nekam patrit, i k nekomu patrit. Chce mit a vytvorit zazemi, ktere neznal a obcas se upne na prvniho, ktery je k nemu mily a nabizi mu tu lepsi alternativu.
Nemas za co se stydet a ja se omlouvam, ze jsem na zaklade toho ne prilis jasneho prvniho prispevku napsala pomerne prikry komentar.
Mysli na sebe a na malou, podej mu pomocnou ruku, ale nezachranuj ho. Prvni jsi ty a dcera. A opakuj si, ze za sve rodice neneses zodpovednost a nikdo te za rodice nema co odsuzovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama