Je to moc hloupý nápad?

Anonymní
15.3.17 15:53

Je to moc hloupý nápad?

Ahoj, mám takový dotaz, přijde mi to hloupé, proto anonym.

Stal se mi úraz, mám celou nohu v ortéze a jsem po operaci kolene. Minimálně měsíc to tak budu mít, tudíž nesmím na nohu stoupnout a ani ji ohnout v koleni. Jsem už týden doma a už mi z toho dost hrabe. Ráda bych ven, případně za rodiči na návštěvu. Nicméně se nedostanu z bytu - nemáme bezbariérový přístup. Všude jen schody, které já prostě nesejdu. :zed: :oops: Z druhé strany baráku je udělaný ze sklepa nájezd pro kočárky a do sklepa se dá sjet výtahem. A napadlo mne, že bych si půjčila od charity mechanický vozík. :oops: Abych mohla aspon na chvíli ven na vzduch. Mám dvě malé děti. Bohužel úraz se mi nestal vlastní vinou a ten kdo mi ho způsobil není nijak omezen. Myslíte, že je to hodně hloupý nápad a nebo byste si ho půjčili?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18099
15.3.17 15:55

Půjčí ti ho :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.17 15:58

@ka2ka no já vím, že asi půjčí, ale jestli to není blbé, když je to prakticky jen můj rozmar, že nechci sedět doma a chci i mezi lidi, ven, na procházku, na nákup…

• Nahlásit
  • Citovat
1535
15.3.17 15:58

Přes ten nájezd pro kočárky se dostaneš? A dveře si zvládneš z toho vozíku otevřít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.17 16:00

@enyf no to by se muselo změřit a ven bych musela chodit s manželem

• Nahlásit
  • Citovat
18099
15.3.17 16:00
@Anonymní píše:
@ka2ka no já vím, že asi půjčí, ale jestli to není blbé, když je to prakticky jen můj rozmar, že nechci sedět doma a chci i mezi lidi, ven, na procházku, na nákup…

tak pokud to zvládneš nebo ti někdo pomůže nevidím důvod proč sedět doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
663
15.3.17 16:05

O berlích by to nešlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.17 16:10

@Míša 95 berle samozřejmě mám, ale vzhledem k tomu, že není prostě v mých silách to s berlama zvládnout /jednak fyzicky a jednak psychicky - strach z pádu/. Protože pokud spadnu, tak mě čeká totální výměna kolena za umělé.

• Nahlásit
  • Citovat
4207
15.3.17 16:24

A ani s pomocí bys ty schody nezvládla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.17 16:36

@Paola21 bohužel ne. Měla jsem problém se dostat domů, když jsem dojela z nemocnice. A to jsem to nakonec lezla nahoru jako rak pozadu a ten poslední schod jsem taktak vyskočila. :( A i když mám vycházky, tak je vůbec nevyužívám, páč ten strach z pádu je nepřekonatelný. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
4207
15.3.17 16:48
@Anonymní píše:
@Paola21 bohužel ne. Měla jsem problém se dostat domů, když jsem dojela z nemocnice. A to jsem to nakonec lezla nahoru jako rak pozadu a ten poslední schod jsem taktak vyskočila. :( A i když mám vycházky, tak je vůbec nevyužívám, páč ten strach z pádu je nepřekonatelný. :oops:

Tak to ti opravdu asi nic jiného nezbývá než ten vozík, ať nejsi celou tu dobu zavřená doma, když jim tu situaci řádně vysvětlíš, tak to nebude brané jako nějaký manýr.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35320
15.3.17 19:19

Podle mě je to docela rozumný nápad a legitimní přání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 20:09

Vzpominam si, jak to cele nasi rodine zlepsilo zivot, kdyz se babicka dala presvedcit, ze se obcas necha nekam popovest na voziku. A to chodila lepe, nez popisujete svoji situaci Vy a byla schopna jednou za cas ujit za 30 minut 100 metru, ale s vozikem to bylo neco uplne jineho. Moc doporucuju. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.17 20:19

Všem děkuji za názory, asi si ho půjčím. Já si pořád říkám, že to přece musím dát nějak doma. A pak mě přepadne to, že chci jít ven a prostě nemůžu. Dnes jsem se „koupala“, potřebovala jsem se akutně umýt a umýt si i hlavu. No byla to estráda. Nakonec jsem seděla na židli před vanou, manžel ve vaně a protože tam máme schodek, tak ještě mezi námi dětská vanička, ale hlavu mám umytou. A i tělo jsem nějak dala…

• Nahlásit
  • Citovat
20807
16.3.17 11:26

Není to trapné, každý potřebuje vypadnout ven, to by ses za ten měsíc doma taky mohla zbláznit :nevim: :hug: Manžel má sešroubovanou nohu a také nějaký čas měl vozík, ale netuším odkud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama