Je to moje, není to moje

Anonymní
20.6.21 11:14

Je to moje, není to moje

Přeji hezký den.

Zaujala mě tu nedávno diskuse, která má hodně společného s tím, co mě delší dobu trápí. Vyplatila sestru z nemovitosti rodinného domu, musela jsem si vypůjčit od banky. V tomto domě zůstal bydlet dědeček jako věčné břemeno, který má nemovitost k užívání jak se mu zlíbí (mé rozhodnutí) já se synem máme vlastní místnost kde můžeme být. Vše máme s dědou ke společnému užívání, toto je v pořádku.
Situace se má tak, že ačkoli po právní stránce i katastrální stránce jsem vlastníkem nemovitosti, bohužel se tak necítím.
Rodiče nějak asi toto vše nějak,, negují,, a nadále se tu chovají jako doma tj. rozhodují o tom co se bude dělat, jak se bude dělat, dělají na zahradě, natírají, opravují, lakují, štukují a rozhodují co se kam dá a jak to bude vypadat.
Na moje námitky že si to takto nepřeji a raději by jsem to měla tak jak jsem navrhla a jak by se mi to líbí, vůbec není brán zřetel.
Asi budu znít nevděčně, vím a měla by jsem být ráda, že mi to tu zvelebují ale.!
Také mi vadí..prostě neohlášené přijedou, rodiče, sestra, usadí se u stolu, dělají si kafíčka, jdou si grilovat nebo opékat,
Začnou si brát věci, které k tomu potřebují, lítají po celém baráku.
Ano chápu, je to také důsledek toho, že tu bydlí dědeček a jezdí ho navštěvovat.
Někdy závidím sestře, peníze z vyplacení použila na zakoupení své nemovitosti, přijede si z práce domů, zaleze, zamkne a když nechce, návštěvu odmítá. Musíme se hlásit pěkně týden do předu.
Zkoušela jsem o tom mluvit ale asi jsem nebyla dost důrazná.
Takže jsem se zadlužila v bance,, do svého domu,,jezdím se synem na přespání jednou za 14dní na víkend kvůli dědovi, mám ho moc ráda a nechci aby se trápil.
Momentálně tam plánují postavit bazén, další pergolu a posezení aby se mohla celá rodina scházet přes léto a užívat si.
Já bydlím s manželem v bytě a přes prázdniny jsem plánovala se se synem nastěhovat do,, svého domu,,
Bohužel, rodiče tam budou bydlet celé prázdniny, nějak sem se to dozvěděla úplnou náhodou
To nechceš.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21382
20.6.21 11:22

Tak holt budes muset byt důraznější.

Ne zadny bazen tu nebude, ne posezení taky me. Nepřejí si to, je to moje nemovitost a tecka.

A holt rodičům říci, ze plánuješ tam v lete sama se synem/svoji rodinou byt v ten a ten termin, at si to zařídí jinak, ze chcete mit soukromi.

Se sestrou bych se vubec nemazala a rekla ji, ze pro ni plati pravidla jako pro tebe, tzn. hlásit se dopredu.

Mmch proc si sestru vyplacela, proc nezůstal dům tak jak je dokud deda zije? Proc si dům s věcným bremenem nenechali rodice jako nejbližší pribuzni dedy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11504
20.6.21 11:25

Dům je tvůj, sestra dostala peníze. Takže asi budeš muset být prostě rázná, a říct jim, že přijet na návštěvu ano, ale ohlásit se předem, zvelebovat to tam nebudou, a nechají rozhodování o domě na tobě. Nechápu tohle nerespektování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1665
20.6.21 11:26

Budeš si muset dupnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 11:28

Hele, je to asi drsny, ale jediny kdo s tim neco muze delat jsi ty. A jde o to, co budes asi muset obetovat (klid, vztahy, penize..). Ja to takhle mela s ex, bydleli jsem v dome, ktery „odkoupil“ od matky a ta tam porad jezdi a zije po svem. Ex je blb, vse zaplatil a dodnes to na nej neprepsala (!!!) a rozpadly se mu, nejen kvuli tomu, uz dva vztahy. Ale jim to vyhovuje, tak proc vlastne ne. Tobe to ale nevyhovuje a pokud chces neco zmenit, jenpotreba nastavit hranice. Kazdopadne chapu, ze je to tezke.

• Citovat
  • Nahlásit
1545
20.6.21 11:29

A co vymenit zamky, at se tam vasi nedostanou? Ale to asi nic nevyresi, kdyz jezdi za dedou.. :-/ No, to je krusna situace a vubec ti ji nezavidim, drz se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
20.6.21 11:29

Pro některé lidi je respekt k druhým sprosté slovo. Vyhodit! Nebo tam přestat jezdit úplně, aby jim to došlo a chytli se za nos, protože to, jak s tebou ořou a ještě to vydávají za pomoc, je vážně nechutné. S dědou se sejdi někde na kafi a vysvětli mu situaci - pokud je rozumný, postaví se na tvou stranu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 11:30
@Hanka1 píše:
Tak holt budes muset byt důraznější.

Ne zadny bazen tu nebude, ne posezení taky me. Nepřejí si to, je to moje nemovitost a tecka.

A holt rodičům říci, ze plánuješ tam v lete sama se synem/svoji rodinou byt v ten a ten termin, at si to zařídí jinak, ze chcete mit soukromi.

Se sestrou bych se vubec nemazala a rekla ji, ze pro ni plati pravidla jako pro tebe, tzn. hlásit se dopredu.

Mmch proc si sestru vyplacela, proc nezůstal dům tak jak je dokud deda zije? Proc si dům s věcným bremenem nenechali rodice jako nejbližší pribuzni dedy?

Děda po dohodě s rodinou nechal nemovitost napsat na mě a sestru.
Psala jsem už, zkoušela jsem si s nimi promluvit, bez úspěchu.
Každý si tam dělá co chce a přece když tam je dědeček, je normální že za ním budou jezdit.

• Citovat
  • Nahlásit
30645
20.6.21 11:30
@mokkk píše:
Pro některé lidi je respekt k druhým sprosté slovo. Vyhodit! Nebo tam přestat jezdit úplně, aby jim to došlo a chytli se za nos, protože to, jak s tebou ořou a ještě to vydávají za pomoc, je vážně nechutné. S dědou se sejdi někde na kafi a vysvětli mu situaci - pokud je rozumný, postaví se na tvou stranu.

Cemu pomuze, ze tam prestane jezdit ona. Vzdyt oni ji tam nepotrebuji k tomu, aby si delali co chteji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
20.6.21 11:31
@Anonymní píše:
Přeji hezký den.Zaujala mě tu nedávno diskuse, která má hodně společného s tím, co mě delší dobu trápí. Vyplatila sestru z nemovitosti rodinného domu, musela jsem si vypůjčit od banky. V tomto domě zůstal bydlet dědeček jako věčné břemeno, který má nemovitost k užívání jak se mu zlíbí (mé rozhodnutí) já se synem máme vlastní místnost kde můžeme být. Vše máme s dědou ke společnému užívání, toto je v pořádku.
Situace se má tak, že ačkoli po právní stránce i katastrální stránce jsem vlastníkem nemovitosti, bohužel se tak necítím.
Rodiče nějak asi toto vše nějak,, negují,, a nadále se tu chovají jako doma tj. rozhodují o tom co se bude dělat, jak se bude dělat, dělají na zahradě, natírají, opravují, lakují, štukují a rozhodují co se kam dá a jak to bude vypadat.
Na moje námitky že si to takto nepřeji a raději by jsem to měla tak jak jsem navrhla a jak by se mi to líbí, vůbec není brán zřetel.
Asi budu znít nevděčně, vím a měla by jsem být ráda, že mi to tu zvelebují ale.!
Také mi vadí..prostě neohlášené přijedou, rodiče, sestra, usadí se u stolu, dělají si kafíčka, jdou si grilovat nebo opékat,
Začnou si brát věci, které k tomu potřebují, lítají po celém baráku.
Ano chápu, je to také důsledek toho, že tu bydlí dědeček a jezdí ho navštěvovat.
Někdy závidím sestře, peníze z vyplacení použila na zakoupení své nemovitosti, přijede si z práce domů, zaleze, zamkne a když nechce, návštěvu odmítá. Musíme se hlásit pěkně týden do předu.
Zkoušela jsem o tom mluvit ale asi jsem nebyla dost důrazná.
Takže jsem se zadlužila v bance,, do svého domu,,jezdím se synem na přespání jednou za 14dní na víkend kvůli dědovi, mám ho moc ráda a nechci aby se trápil.
Momentálně tam plánují postavit bazén, další pergolu a posezení aby se mohla celá rodina scházet přes léto a užívat si.
Já bydlím s manželem v bytě a přes prázdniny jsem plánovala se se synem nastěhovat do,, svého domu,,
Bohužel, rodiče tam budou bydlet celé prázdniny, nějak sem se to dozvěděla úplnou náhodou
To nechceš.

Nechceš no… :,(
A proto, budeš muset být velice důrazná a důsledná. Vůbec Ti to teda nezávidím, protože se to určitě nesetká s pochopením a téměř jistě Tě čekají hodně perné chvíle. Ale jiný řešení teda nevidím. Je přeci nesmysl, aby ses ve vlastním cítila jako na návštěvě rodina rozhodovala o tom co a jak ta se tam bude, nebo nebude dělat.
Ještě bych to viděla trochu jinak, kdybys kvůli tomu domu nebyla zadlužená. Ale takhle fakt ne :roll:
Pokud je rodina normální, tak až vychladnou, tak to snad pochopí a zařídí se podle toho. Přeju pevné nervy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
20.6.21 11:33

@vokishka Pomůže to tomu, že pokud je vůči nim bezmocná, nebude si aspoň nechávat pravidelně s… na hlavu. A bude jasné, že s tím nesouhlasí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11504
20.6.21 11:34
@Anonymní píše:
Každý si tam dělá co chce a přece když tam je dědeček, je normální že za ním budou jezdit.

Ano, jenže ty jsi sestru vyplatila, takže je dům už jen tvůj. Nechápu, proč se tedy nenechal psaný na obě :think: Takhle si se zadlužila, a vlastně nemůžeš ve svém nic. Fakt si dupni. Na návštěvu za dědečkem přece jezdit můžou, ale ne stylem, že si z toho domu udělali místo kam budou jezdit na víkendy, dovolené atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
823
20.6.21 11:35

Ja bych jen doplnila, ze dedecek neni věčné bremeno ale věcné :-) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19397
20.6.21 11:43
@Anonymní píše:

Tak sestru si vyplatila, mělo by to být jen na tebe…budeš muset být rázná a říct jim, že je to prostě tvoje, nepřeješ si tam jakékoliv úpravy, že můžou přijet na návštěvu a to je tak všechno…měla ses na to vykašlat…sestru nevyplácet…ta má klid a ty se zblázníš…musela si přeci vědět předem, jak se tvoji rodiče chovají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 11:43

Děkuji vám.
Ano, už jsem tam přestala tak často jezdit a přesně jak tu zaznělo, vůbec mě nepostrádají, dělají si tam co chtějí a já se dozvídám od dědečka po telefonu co se tam děje.
Když si neví rady, volají sestře a vše s ní řeší a radí se s ní o všem.
S manželem se velice často skrz to hádáme, nedivím se mu. Vyčítá mi, že jsem se zadlužila a ostatní užívají toho co je naše.
Zámky vyměnit nemohu, je to mamky tatínek.
Pokud se ozvu, celá rodina bude stát proti mě.
Od jak živa se celá rodina scházela tady u dědy, je to tu moc hezké, jako chápu i já je, jsou tu naučení se takto chovat a neuvědomují si, že už to není jako dřív
A ještě vyčítají co se tady nadrou a nikdo je neocení. Ve svém volnu dřou a nikoho to prý nezajímá

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat