Je to na koupi nove pracky ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.10.21 15:16

Je to na koupi nove pracky ?

Mam pracku malpu plni se ze zhora Whirpool Awe. Mam ji asi 6 let a uz tu byl 3× hodinovej manzel na opravu ( jednou remen, jednou filtr a jednou neco co ani nevim co bylo ).

Kazdopadne me nabadal, ze vzhledem k tomu, ze jinou nez z vrchu plnici pracku mit nemuzu, tak ze nemam kupovat novou, ze tady ten typ je nejlepsi a motor ze vydrzi klidne 15 let. Ze opravuje hodne pracky a ze tady u tech jsou to jen prkotiny, ale nikdy ne motor.

Jenze jsem si vsimla, ze pradlo z ni prestalo vonet. Zacala jsem davat vice avivaze a stejne to uz skoro nevoni. Rikala jsem si, ze se me to zda. Jenze me tedka prala mamka a uz kdyz donesla zpet pradlo ze sve pracky, tak to tak vonelo. A vonelo ikdyz sem ho po tydnu!!! vytahla ze skrine. Koupila jsem si stejny prasek a rozhodne me nevoni ani z petiny jako ji. Taky jsem si vsimla, ze po prani u me zustavaji na nejakych dekach psi chlupy, kdezto kdyz me to dala ona vse bez chlupu, dokonale vyprane a vonave i tyden dva po prani. Ona pracku asi na 10kg pradla a asivtaky 6 let starou. Ale rikam si cim by to nohlo byt? Nebo jestli je to opravdu o tom, ze je na case pracku vymenit? Jakoze zatim oere chodim do prace cista :mrgreen: ale neni to ono. Na stranu druhou ty z vrchu plnici ty kvalitnejsi stoji okolo 10 tis a nam se tedka penize uplne nedostavaji, ale treba po vanocich budou slevy si rikam…

Zkusenost bohuzel nemam. Vzdyme pracka prala a pak najednou exla. Ze by odchazela postupne je ne divne… Nazory a zkusenosti?

Anonym- finance

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9455
31.10.21 15:27

Podle mě je blbost zbavit se funkční pračky jen kvůli vuni :roll:
Co třeba ji často a pořádně vyčistit? Aviváž? Vonící ubrousky a podobný věci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10391
31.10.21 15:34

Ta nejstarší, co jsme kdysi měli u rodičů, tak odcházela postupně.
Pravdě je, že každá další pračka, co jsme měli, byla horší a horší, třebaže to vždy byla v rámci možností ta kvalitnější možnost. přijde mi, že tyto věci vyrábějí na čím dál kratší dobu.
V každém případě, s tu značkou, co máš, jsem měla jednu pračku víc než deset let, ale už je to dost dlouho, mezitím jsem koupila něco jiného této značky a zjistila sjem, že kvalita šla výrazně dolů, takže už to nekupuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 16:00
@xsaleen píše:
Podle mě je blbost zbavit se funkční pračky jen kvůli vuni :roll:
Co třeba ji často a pořádně vyčistit? Aviváž? Vonící ubrousky a podobný věci..

Jak pisu avivaz pouzivam. Jak vycistit?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 16:01
@Sany80s píše:
Ta nejstarší, co jsme kdysi měli u rodičů, tak odcházela postupně.
Pravdě je, že každá další pračka, co jsme měli, byla horší a horší, třebaže to vždy byla v rámci možností ta kvalitnější možnost. přijde mi, že tyto věci vyrábějí na čím dál kratší dobu.
V každém případě, s tu značkou, co máš, jsem měla jednu pračku víc než deset let, ale už je to dost dlouho, mezitím jsem koupila něco jiného této značky a zjistila sjem, že kvalita šla výrazně dolů, takže už to nekupuji.

Prave i ten opravar rikal ze tyhle jsou nejlepsi.

• Citovat
  • Nahlásit
7587
31.10.21 16:04
@Anonymní píše:

Vyčistit filtr (pokud má), pak dát do pračky litr octa a pustit na vysokou teplotu na dlouhý cyklus. Klidně opakovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
989
31.10.21 16:37

Jj ocet a jedlou sodu nebo tablety do myčky hodit do bubnu a pustit přání…a vzít hadru a otřít těsnění u dvířek tam se taky rády drží kdejaký fujtajbly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3607
31.10.21 17:16
@Anonymní píše:

Ty necistis pracku? Tak to bude mozna zakopanej pes toho nevoniciho pradla. Vycisti filtry, pak dej do pracky jedlou sodu a kys. citronovou a dej vyvarku. Pokud pracka nebyla x let cistena, tak to opakuj vicekrat. Ja takto cistim pravidelne i mycku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
31.10.21 19:12

My doma pravidelně pereme s octem, jednou za čas pustím pračku prázdnou jen s octem a sodou. Dvířka neustále otevřená, utírám těsnění. Prací prášek rovnou do bubnu. To se prostě musí, aby pračka nezatuchala a prádlo vonělo. Myslím, že tebou popisovaný problém nebude technickou závadou, ale údržbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
31.10.21 19:38

Mě prádlo nevonelo, protože jsem susila v kuchyni, jakmile jsem začala sušit v koupelně, tak voní. Nic jiného jsem nezměnila, avivaz nedávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
989
1.11.21 06:04

Já dávám prášek do zásobníku a avivaz používám (i když jen tak co by se za nehet vešlo) ale minimálně 2× týdne když peru chlapovi pracovní hadry přidávám do bubnu tablety do myčky..a tak 1× za měsíc projedu pračku na prázdno (na samočistící program) jen s těma tabletama nebo s octem a sodou…v zimě když chodí chlap hodne zabláceny tak klidně co týden…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat