Je to na obřízku - mimčo?

Smazaný anonym
3.8.15 15:08

Je to na obřízku - mimčo?

Zdravím Vás a prosím o zachování anonymu je to pro mě citlivé téma a nechci aby někdo věděl, že to řeším děkuji ;)

Potřebovala bych poradit zda malého čeká obřízka nebo je to normální. Při roční KO mu pediatr kouknul na bimbu a šel mu normálně přetáhnout takže na můj dotaz zda přetahovat, tak řekl že není třeba, že se to stejně do 3 let věku dítěte neřeší takže jsem to neřešila nijak nepřetahovala jsem. Malýmu je 21 měsíců a nyní při koupaní, tak jsem mu jí zkusila stáhnout a jedna strana je jakoby normálně uvolněná a druhá jakoby přirostlá nevím jak jinak to popsat :nevim: takže přetáhnout nejde já teda jsem na něj nijak víc nešahala myslím si, že je to jakoby srostlé tak jsem se jen chtěla zeptat zda je to tedy verdikt toho, že ho čeká obřízka? :? Nebo co s tím mám nyní dělat? Mám to říct DR nebo nechat být do 3 let nebo začít přetahovat? :nevim:
Toho jsem se bála už když mi řekli, že čekáme chlapečka, tak těchle věcí :? a koukám už je to tady. Poradíte prosím někdo? Moc díky

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1219
3.8.15 15:11

Zatím to vůbec neřeš, mému to do dvou let nešlo přetáhnout ani trochu, ted jak si s ním už hraje sám, tak to jde víc a víc… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2173
3.8.15 15:15

Taky bych to nechala být. Já jsem klukovi na pinďu takřka nesahala, takže vůbec nevím, v jakém stavu to měl kolem 2 let, teď má 3 roky a onehdá došel a maminko dívej…no a pinďa přetažený :lol:. Takže jsme se domluvili, že si to prostě bude při koupání sám stahovat a umývat jako velký chlap a hotovo. Vyřešilo se to samo. Myslím, že u vás obřízka nehrozí, času na samoúpravu je dost :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.8.15 15:15

Chodím s malým do Motola na chirurgii, měl zánět předkožky. Měl ji i zúženou, to se vyřešilo mastí s kortikoidy, ale přirostlou ji má. Prý to nemám řešit. Když mu ho pretahuji a tak v bodě, kdy to dál nejde, obkrouzim žalud prstem namočeným ve slunečnicovém oleji, dle rady doktorky. Víc to řešit nemám a přijde mi, že to postupně povoluje. Synovi je 22m.
Kat

• Nahlásit
  • Citovat
38984
3.8.15 15:16

Nepřetahuju, dostatečně si s ním hraje sám. TeĎ v 5 letech už mu jde skoro celý. A i kdyby nešel a neměl žádné záněty, tak bych takové rozhodnutí nechala na něm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
3.8.15 15:17
@JaneDoe píše:
Zatím to vůbec neřeš, mému to do dvou let nešlo přetáhnout ani trochu, ted jak si s ním už hraje sám, tak to jde víc a víc… :-)

Aha :roll: Tak na něj prostě vůbec nešahat a kolem toho 2 roku pak pomalu začít? Nebo zajít k Dr ať na to pak koukne? :think: v tom roce to šlo právě v pohodě na KO tak se bojim aby to nezarostlo ještě víc když s tím nebudu nic dělat :? ale zase mu nechci nijak ublížit to fakt ne jen mě to teď dost překvapilo a jsem z toho taková rozporuplná co dál :nevim:

• Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
3.8.15 15:21

Děkuju moc za rady počkám tedy a snad to bude dobrý ;) Zuženýho tam teda nemá nic jen prostě když na něj koukám z mého pohledu, tak na pravo je to volné ten žalud a předkožka ale na levo je k tomu žaludu jakoby přirostlá tam to není jak obkroužit :nevim: já se bála víc na to šáhnout a stáhnout - takže jinak řečeno jde jen půl strany ale ne celý :? děkuju

• Citovat
  • Upravit
KackaDoup
3.8.15 15:21

Pod predkozkou se dela mazek tzv smegma, z toho muze byt az zanet, cili sahat, ve sprse kousek vzdy pretahnout, umyt…pomoci si treba kokosakem..pomalu citlive…aspon pokazde kousek..

• Nahlásit
  • Citovat
35023
3.8.15 15:22

My měli pokyn od pediatry od roka jen požmoulat špičku ve vaně, když už je pár minut ve vodě, pak si s ním dost hrál sám, teď je mu přes 3 roky a jde mu skoro celý. Neplaš, je na cokoliv brzy a hlavně času dost. Může to být jen slepené mázkem, ale rozhodně bych to nervala násilím, jen bych zkoušela, co to jde, i kvůli hygieně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
3.8.15 15:30
@ixule píše:
My měli pokyn od pediatry od roka jen požmoulat špičku ve vaně, když už je pár minut ve vodě, pak si s ním dost hrál sám, teď je mu přes 3 roky a jde mu skoro celý. Neplaš, je na cokoliv brzy a hlavně času dost. Může to být jen slepené mázkem, ale rozhodně bych to nervala násilím, jen bych zkoušela, co to jde, i kvůli hygieně.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
18222
3.8.15 15:34

Néé, to není na obřízku. Nám Dr říkala, že do tří let neřešit a nestahovat. Před třetím rokem jsem jí říkala, že to nejde a tak doporučila po koupeli stáhnout kam to jde, namazat mastičkou(třeba bepanthen) a „požmoulat“.žádnou sílu! A za cca dva týdny bylo vidět, že to povoluje.

Pokud nemá otok, začervenání a jiné potíže, tak ok :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
3.8.15 15:37

Klid, ještě se to může upravit.. náš urolog říká, že 6 let hranice, pak radikální řešení. Ale předtim existuje spousta jiných metod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
3.8.15 15:37

@Nainuva takže koupit nějaký olejíček nebo Bepanthen a žmoulat ve vaně, stahovat kam to půjde a doufat, že to povolí časem? ;) to by bylo fajn kdyby tomu bylo holky jako u Vás moc Vám to závidim :hug:
Jj dám na Vaše rady zkusím to ;)

• Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
3.8.15 15:38
@ixule píše:
:pankac: ok ok
  • Citovat
  • Upravit
KackaDoup
3.8.15 15:42
@Anonymní píše:
@Nainuva takže koupit nějaký olejíček nebo Bepanthen a žmoulat ve vaně, stahovat kam to půjde a doufat, že to povolí časem? ;) to by bylo fajn kdyby tomu bylo holky jako u Vás moc Vám to závidim :hug:
Jj dám na Vaše rady zkusím to ;)

ano :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama