Je to na odborníka?

Anonymní
14.2.21 20:10

Je to na odborníka?

Ahoj všichni, ráda bych nechala téma v anonymitě. Popřípadě prosím smazat. Budu se rozepisovat průběžně a ráda bych znala vaše názory. Jde o to, že již dlouho přemýšlím, zda někoho nevyhledat, jelikož mě dost štve má povaha. Jsem hrozně stresový člověk. Ale až tak, že se stresuji opravdu prkotinami. Mám ráda takový ten stereotyp a klid v životě. Když přijdu z práce domů, udělám si vše v klidu, pokud mám nečekaně hodně práce, jsem nervózní, vzteklá, chce se mi řvát. Hodně cítím, že plno věcí potlačuji v sobě. Nebo pokud mám hodně zařizování, například v průběhu víc úředních věcí, lékaře, tak už šílím týden dopředu. Jedinou výhodu to má, že vše zařizuji opravdu s předstihem. Nenechám nic na poslední chvilku. Paradoxně práci třeba mít klidnou nemůžu, měla jsem klidnou a jednotvárnou práci 2 roky a absolutně mě nebavila. Teď mám fakt fičák, to mě baví, opravdu se nezastavím, ale zase to musí mít nějaký řád, když se třeba někdo fláká, tak zase dusím v sobě vztek. Stane se mi, že jsem roztěkaná a zkrátka chci s tím něco dělat. Myslím, že to není dobré. A nevím, jak pomoci k tomu, abych byla vyrovnaná stále

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4100
14.2.21 20:20

Ahoj, já myslím, že pokud to sama vnímáš, že ti tvé stavy přináší nepohodu a chceš to změnit, tak bys mohla začít chodit na psychoterapii. Já chodím na terapii už dlouho a když jsem měla jednu skvělou psycholožku, tak mi to moc pomáhalo. Teď mám novou a vypadá taky fajn. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 20:29
@Lollitka píše:
Ahoj, já myslím, že pokud to sama vnímáš, že ti tvé stavy přináší nepohodu a chceš to změnit, tak bys mohla začít chodit na psychoterapii. Já chodím na terapii už dlouho a když jsem měla jednu skvělou psycholožku, tak mi to moc pomáhalo. Teď mám novou a vypadá taky fajn. Držím palce.

Můžu se zeptat, co vše to sezení obnáší? Nemáš zkušenost třeba s online konzultací? Tu bych v téhle době preferovala spíš

• Citovat
  • Nahlásit
4100
14.2.21 20:36
@Anonymní píše:
Můžu se zeptat, co vše to sezení obnáší? Nemáš zkušenost třeba s online konzultací? Tu bych v téhle době preferovala spíš

No nejdřív si někoho najít, většinou je to psycholog (ale i psychiatr ev. sociální pracovník), který má psychoterapeutický výcvik. Může pracovat buď za přímou platbu, nebo na pojišťovnu. Jak jsem teď při hledání nové psycholožky zjistila, tak obojí se dost blbě hledá a člověk musí mít štěstí. Nevím, odkud jsi, v menších městech je situace ještě horší. Pak se objednáš a pak už je to hodně na terapeutovi, první sezení jsou seznamovací, mapovací, na čem bys chtěla pracovat a pak to spolu rozebíráte.
Teď určitě většina z nich nabízí možnosti online konzultací, my je vloni měly přes WhatsApp videohovor, kamarád má přes Skype, někdo nabízí zoom… Mně ale naopak nejvíce vyhovuje osobní kontakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 20:41
@Lollitka píše:
No nejdřív si někoho najít, většinou je to psycholog (ale i psychiatr ev. sociální pracovník), který má psychoterapeutický výcvik. Může pracovat buď za přímou platbu, nebo na pojišťovnu. Jak jsem teď při hledání nové psycholožky zjistila, tak obojí se dost blbě hledá a člověk musí mít štěstí. Nevím, odkud jsi, v menších městech je situace ještě horší. Pak se objednáš a pak už je to hodně na terapeutovi, první sezení jsou seznamovací, mapovací, na čem bys chtěla pracovat a pak to spolu rozebíráte.
Teď určitě většina z nich nabízí možnosti online konzultací, my je vloni měly přes WhatsApp videohovor, kamarád má přes Skype, někdo nabízí zoom… Mně ale naopak nejvíce vyhovuje osobní kontakt.

A v čem je jiné psych. terapeut a psycholog.? Klidně bych uvítala i tipy, kdo dělá sezení online a je výborný

• Citovat
  • Nahlásit
4100
14.2.21 20:45
@Anonymní píše:
A v čem je jiné psych. terapeut a psycholog.? Klidně bych uvítala i tipy, kdo dělá sezení online a je výborný

Psychoterapeut je každý, kdo si udělá psychoterapeutický, nejčastěji 5ti letý výcvik. Jsou různé psychoterapeutické směry. Nejčastěji je psychoterapeutem psycholog, ale může být i psychiatr, sociální pracovník, zdravotní sestra… prostě ti, kteří absolvovali ten odborný výcvik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4100
14.2.21 20:48
@Anonymní píše:

No většina těch výborných mají právě plno. Nevím, odkud jsi, já mám dost zmapovanou Prahu a když odešla na MD ta moje skvělá psycholožka, tak jsem jeden celý den jen googlila, obvolávala psychoterapeuty, kteří vypadali dobře, měli zajímavé životopisy a pracovní zkušenosti ev. výcvik ve směru, který je mi blízký a po celém dni hledání jsem našla jednu, u které jsem byla zatím 2-krát, tak ještě nemůžu tolik soudit. Ale je taky fakt, že když jeden sedí mně, tak nemusí sedět tobě, je to hrozně individuální. Taky někdo preferuje ženu terapeutku, někdo muže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17403
14.2.21 20:51

Ano - běž do terapie a uči se se svými emocemi zacházet. Pokud doma nejsi sama, tak těmi výbuchy okolí ubližuješ.

Jako flákač a pohodář z tebe nebude, základní rysy jsou prostě vrozené a osobnotn, ale naučit se lépe zvládnat zátěž, kompenzovat stess a hlavně se nevypsychovávat sama se jde naučit a v rámci psychoterapie se to dělá výrazně snáz, než samostudiem.

Asi bych šla k někomu, kdo pracuje i s tělem - zkus jestli najdeš někoho tady

https://www.biosynteza.cz/…sychoterapii#… nebo procesovou práci

https://www.processwork.cz/terapeuti

jako kdyby ti sedla všímavost/mindfullnes, tak by to mohlo dost pomoci, ale teda nezaručuju že ti sedne.

https://praveted.info/…_mindfulness

Plus začni dělat něaký akčnější sport, jen co to půjde - bojové umění, nebo tak něco - třeba aikdo - právě s tou energií co si čověk v sobě štosuje umí pěkně pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 21:09

@Ou Já právě vůbec nevybuchuji. Vše dusím v sobě. Pro okolí působím jak hodná, klidná holka. A já cítím, že mi ten stres hromaděný nedělá dobře. Hrozně mě vykolejí maličkost. Kolegyně třeba minulý týden zapomněla něco v kanceláři a já v duchu hrozně pěnila a chtělo se mi křičet. Jsou to drobnosti a pokud mi to pomůže, byla bych šťastná. Nemám právě žádné zkušenosti, takže ani nevím, jestli poznám, že jsem vybrala dobrého @Lollitka Přeci jen, hodina stojí celkem dost, bojím se, aby to nepřipomínalo pokec s kámoškou, která radí buď v klidu a nehroť to. A chtěla jsem se zeptat, jestli to někomu pomohlo, pokud má někdo podobné problémy, jako já

• Citovat
  • Nahlásit
4100
14.2.21 21:15
@Anonymní píše:
@Ou Já právě vůbec nevybuchuji. Vše dusím v sobě. Pro okolí působím jak hodná, klidná holka. A já cítím, že mi ten stres hromaděný nedělá dobře. Hrozně mě vykolejí maličkost. Kolegyně třeba minulý týden zapomněla něco v kanceláři a já v duchu hrozně pěnila a chtělo se mi křičet. Jsou to drobnosti a pokud mi to pomůže, byla bych šťastná. Nemám právě žádné zkušenosti, takže ani nevím, jestli poznám, že jsem vybrala dobrého @Lollitka Přeci jen, hodina stojí celkem dost, bojím se, aby to nepřipomínalo pokec s kámoškou, která radí buď v klidu a nehroť to. A chtěla jsem se zeptat, jestli to někomu pomohlo, pokud má někdo podobné problémy, jako já

No právě, někteří terapeuti moc dobří nejsou, bohužel jsem s nimi taky měla tu čest, protože fakt najít někoho, kdo ti sedne, nemusí být jen tak. Jinak dají se sehnat i terapeuti na pojišťovnu, můžeš se kouknout na stránky tvé pojišťovny a obvolat, nebo i na netu se dají vygooglit někteří z těch na pojišťovnu, kteří mají své webovky. Pak jsou ti placení a to jsou leckdy pálky, bohužel. Taky záleží, jaký směr by ti vyhovoval, já třeba vím, že nechci chodit k terapeutovi, který dělá psychoanalýzu, tak ty jsem při hledání vyškrtala. Někdy to chce prostě zkusit a třeba budeš mít štěstí hned. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat