Je to na palici - kde berete sílu vy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 19:20
Je to na palici

Jsem samoživitelka. Už celkem dost let a čím dál víc mě to mele. Ta zodpovědnost za vše, být silná, všechno zvládat téměř bez pomoci. Je už toho na mě moc. Nevím, kde vzít elán. Jak to zvládnout ještě další roky a pak být vlastně sama úplně, děti se rozletí.
Je to začarovaný kruh. Musím vydělávat, abych děti a domácnost uživila, děti zas potřebují, abych se jim víc věnovala, ale jinou práci za míň peněz si nemůžu dovolit.
Kde berete sílu vy? Nějaký pilíř, který vás drží?
Hlavně nepište, ať si seženu chlapa. Slyším to kolem sebe pořád. Ostatní mají pocit, že to je jako jít si koupit chleba. Nejsem žádná kráska. Objektivně lehce horší průměr. Takže vybírat si nemůžu a ani není z čeho. Tudy cesta tedy nevede.
Nějaké jiné tipy? Třeba rituály, které vás každý den nakopnou?
Welness nebo dovolená nejde. Nejsou prostě finance. To jen výčet toho, co nejde.Ne, že se stavím předem negativně ke všem možnostem a hledám jen důvody, proč něco nejde.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
VitaminC
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 08.01.19 19:23

Ja kourim. Vim, zni to hrozne. Ale kdyz uz nemuzu, v praci nebo doma, jdu ven a zapalim si. Tech pet minut, kdy nedelam nic, me dost drzi.

mrav
Vesmírná mluvilka 30182 příspěvků 08.01.19 19:26

Ahoj. Jsem taky samoživitel a mám tříletou holčičku. Jak máš staré děti?
Můj pilíř? To je moje dcera a taky koníčky. Není na škodu věci se někdy věnovat i sama sobě. :mavam:

MartinaCV
Echt Kelišová 8044 příspěvků 08.01.19 19:26

Já si fakt myslím, že nejvíc ti pomůže ten pravej chlap, po všech stránkách, takže ti držím pěsti, abys ho brzy našla. Stačí tomu být otevřená tak nějak v sobě a nemyslet si, že na něj nemáš. Hodně štěstí :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 19:26

Piš si deník. Vypiš se ze starostí. Taky si ho píšu a ohromně mně to pomáhá. Anonym-držím v tajnosti ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 19:27
@VitaminC píše:
Ja kourim. Vim, zni to hrozne. Ale kdyz uz nemuzu, v praci nebo doma, jdu ven a zapalim si. Tech pet minut, kdy nedelam nic, me dost drzi.

Je to určitý rituál a oddech, tak to může pomoct. Ja bych musela kouřit tak akorát čaj z dýmky. Ale tahat všude s sebou vodněnu… :)

VitaminC
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 08.01.19 19:28

@MartinaCV Blbost, nemuze svuj vnitrni klid hledat uvnitr jine osoby. Navic, upinat se na myslenku, ze az si najdu chlapa, bude vsechno ruzove, a zaroven ho nenachazet, jen zvetsuje agonii.

Andymo
Kecalka 244 příspěvků 08.01.19 19:29

Ahoj, to me mrzi. A co rodinni prislusnici, at z tve, ci strany otce deti, neni se tam o koho oprit? Aspon, ze by pohlidali o vikendu a ty si udelala den podle sebe?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 19:39
@Andymo píše:
Ahoj, to me mrzi. A co rodinni prislusnici, at z tve, ci strany otce deti, neni se tam o koho oprit? Aspon, ze by pohlidali o vikendu a ty si udelala den podle sebe?
Člověk si může dát pauzu. Na pár minut, dní. Ale zodpovědnost neodejde. Pořád tam je, účty se musí platit, do práce se musí, vlastně pořád se něco musí.
Nečekám na zázrak v podobě chlapa, co přijde a vezme vše na svá bedra. Hledám spíš něco, co mě nějak povzbudí a ubere myšlenky na vše, co zase musím. Co mi dodá energii čelit dalším běžným starostem a překážkám.
MartinaCV
Echt Kelišová 8044 příspěvků 08.01.19 19:40
@VitaminC píše:
@MartinaCV Blbost, nemuze svuj vnitrni klid hledat uvnitr jine osoby. Navic, upinat se na myslenku, ze az si najdu chlapa, bude vsechno ruzove, a zaroven ho nenachazet, jen zvetsuje agonii.

Samozřejmě, že nemůže svůj vnitřní klid hledat uvnitř jiné osoby. Ale příčina jejího neklidu je, že nemá oporu a je na vše sama, popisuje, že je to logisticky i ekonomicky náročné. Takže když jdu po příčině, vidím tam, že primární stresor je „jsem na vše sama“. Ten se musí odstranit. Nadstavbou je, naučit se k této zátěži a tomu, co způsobuje, přistupovat tak, aby ji to snižovalo kvalitu života ve všech ohledech co nejméně.

moumi
Kecalka 149 příspěvků 08.01.19 19:48

A co treba najit nejaky vyletnicky spolek? Meli byste pekne vylety a cinnosti spolu s detmi a treba nasli i nove pratele vsichni..to by bylo naplnujici pro mne, kdyz se vcitim. Preji hodne sily :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 19:51
@MartinaCV píše:
Samozřejmě, že nemůže svůj vnitřní klid hledat uvnitř jiné osoby. Ale příčina jejího neklidu je, že nemá oporu a je na vše sama, popisuje, že je to logisticky i ekonomicky náročné. Takže když jdu po příčině, vidím tam, že primární stresor je „jsem na vše sama“. Ten se musí odstranit. Nadstavbou je, naučit se k této zátěži a tomu, co způsobuje, přistupovat tak, aby ji to snižovalo kvalitu života ve všech ohledech co nejméně.

Ideální by bylo odstranit pravidelné platby a práci :mrgreen:
Jako jsem zvyklá být sama. Jen nevím, kolik zodpovědnosti může jeden unést, aniž by se mu prohýbala záda až k zemi.

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 11765 příspěvků 08.01.19 19:55

Já ti tedy neradim najít si chlapa. Věřit se jim nedá, opora a pomoc od nich veškerá žádná, akorát se ti pověsí na krk. To v lepším případě, v tom horším ti pridelaji kupu problémů a zlomí srdce. Ty musíš zatnout zuby a vydržet dokud tě děti tak moc potřebují, chce to nějaký koníček, kámošku která tě vyslechne a pochopí, oporu v rodině a hlavně pozitivní mysl. Já vím, je to těžké :hug:

BaMaK
Závislačka 3039 příspěvků 18 inzerátů 08.01.19 19:56
@Anonymní píše: Člověk si může dát pauzu. Na pár minut, dní. Ale zodpovědnost neodejde. Pořád tam je, účty se musí platit, do práce se musí, vlastně pořád se něco musí.
Nečekám na zázrak v podobě chlapa, co přijde a vezme vše na svá bedra. Hledám spíš něco, co mě nějak povzbudí a ubere myšlenky na vše, co zase musím. Co mi dodá energii čelit dalším běžným starostem a překážkám.

Nějaký koníček. Ani sport nemusí být vždy o penězích. Pokud jsi na umění maluj, hrej na nějaký nástroj, tancuj… Cokoliv.

Lilliana12
Kecalka 142 příspěvků 08.01.19 20:02

Rozumim ti a jak.Jsem sama s dítětem už také několik let a někdy je to vážně na palici :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama