Je to na pohotovost ?

Anonymní
15.8.21 17:37

Je to na pohotovost ?

Ahoj, ve čtvrtek mě něco kouslo, nevím co to bylo, klíště určitě ne, mazala jsem fenistilem ale nijak výrazně nepomáhá, otok dnes maličko splaskl ale pořád to mám dost veliké. Už dvakrát jsem měla boreliozu, přemýšlím zda je to na pohotovost nebo počkat na obvodního, nerada bych něco zanedbala, zase si říkám aby mě od tama nevyhodili, noha napůl svědí napůl bolí. Jak to vidíte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21965
15.8.21 17:38

Ne pohotovost je pro akutní případy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1242
15.8.21 17:41

To je od ováda. Na pohotovosti toho moc nevymyslí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3627
15.8.21 17:43

Ovád nebo muchnička. Měla jsem toho v jednu chvíli plný nohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 17:50

Díky. Mě to právě včera nateklo ještě víc než to bylo, dneska to pro změnu trošku splasklo, tak nevím co s tím. Asi počkám tedy do zítřka k obvodnímu

• Citovat
  • Nahlásit
3627
15.8.21 17:54

Jj, třeba kousance od muchniček se i několik dní zhoršují, než se začnou lepšit. A dostanou se i přes oblečení :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
15.8.21 17:58

To není nic, co by do zítřka nepočkalo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4421
15.8.21 18:00

Pohotovost je pro případ ohrožení života. Tohle do zítra k obvodnímu počká. Zkusila jsi i nějaká orální antihistaminika? Fenistil se prodává i v kapkách - dávám dětem při píchnutí včelou/vosou a zatím (ťukám na vše) dobrý, ani to nenapuchne. Na Fenistil kapky nedám dopustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 18:09

Fenistil kapky přímo ne, jen gel a měla jsem dithiaden plus ještě studený obklad. Naopak se to zhoršilo, dnes to splasklo ale flek se zvětšil. Počkám do zítřka určitě, děkuji, mám spíš jen strach z boreliozy dvakrát už mi stačila, a dost mě bolí celá noha. Ale máte pravdu do zítřka vydržím

• Citovat
  • Nahlásit
8707
15.8.21 18:21

Co stará dobrá cibule?
Ukrojit kolečko, převázat, nechat půl hodiny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18529
15.8.21 18:34

Já bych dala i léky na alergii aby otok rychleji splasknul…na pohotovost to neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
15.8.21 18:39

Mazala bych to, chladila a dala tomu čas. je to prostě reakce na nějaké štípnutí.
Borelióza má typický červený flek s centrálním vyblednutím (tohle je naopak v centru červenější) a neobjevuje se to hned. Nic to nebude, byla bych v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2821
15.8.21 18:44

Uuuu, to vypada hrozne, nedivim se, ze mas obavy, ja nemam takove otoky ani po pichnuti vosou, uz vubec ne od komara nebo muchnicky..mozna to hovado…na pohotovost to asi ne, ani s boreliozou by ti tam extra nepomohli, ale chapu, ze se ti to nelibi..tak at je to zitra lepsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2863
15.8.21 18:51

No, něco takového mě kdysi poštípalo v Německu, otok větší než dlaň, horkej a bolelo to. Ale zmizelo to samo, neboj, zase to splaskne. Ale je to hrůza :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2733
15.8.21 18:58

Hydrokortizon mast, je volně dostupná v lékárně. Pomáhá líp než fenistil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat