Reklama

Jsou nebezpečné zarděnky ve 30tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

x-slunicko-x
Povídálka 38 příspěvků 01.02.18 08:50
je to nebezpečné zardenky ve 30tt

Holky chci se zeptat, moje sestra ma 3letou holcickz ta ma asi bouhzel zardenky cekaji na výsledky, ale i tak se chci zeptat je to pro me nebezpečné? v neděli jsem byla u ni a pokud to mala mela uz v sobe mam strach abych to uz nemela i ja.

Přečtěte si článek: Jak probíhá 30. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Nika079
Zasloužilá kecalka 671 příspěvků 01.02.18 08:53

Na zardenky jsi pravděpodobně očkovaná, tak snad by to bylo podobné jako u neštovic. Ale zavolej někam na infekční - např
do Nemocnice na Bulovce v Praze, je tam prý výborné infekční oddělení, oni poradi nejlíp.

elen-ka
Extra třída :D 12024 příspěvků 8 inzerátů 01.02.18 08:54

@x-slunicko-x zeptej se lékaře, ale myslím si, že nejnebezpečnější jsou v prvním trimestru.

markyj
Závislačka 4043 příspěvků 01.02.18 08:54

@x-slunicko-x já jsem našla tohle

Zarděnky v těhotenství
Onemocnění zarděnkami v těhotenství může způsobit u dítěte tzv. vrozený zarděnkový syndrom, který může v nejhorším případě vést až k potratu nebo k úmrtí dítěte v děloze. Při nákaze v prvním trimestru je velká pravděpodobnost vzniku vývojových vad postihujících sluch, zrak, srdce a nervovou soustavu. Pravděpodobnost vzniku vrozeného zarděnkového syndromu u dítěte záleží na tom, v jaké fázi těhotenství se těhotná žena zarděnkami nakazila. Pokud k onemocnění dojde v 1. trimestru, pak je pravděpodobnost vzniku vrozeného zarděnkového syndromu až 85 %, při onemocnění mezi 13. a 16. týdnem těhotenství je to zhruba 50 %, poté se pravděpodobnost onemocnění rychle snižuje. Onemocnění po 20. týdnu těhotenství už není považováno za rizikové.3

Příspěvek upraven 01.02.18 v 08:56

Agrion
Závislačka 2776 příspěvků 01.02.18 08:55

@x-slunicko-x Vsem tehotnym se na zacatku tehotenstvi odebira titr, jestli jsou dostatecne chranene - maji dost protilatek po ockovani. Podivej se do prukazky - rubeola titr. Zardenky v tehotenstvi jsou totiz pruser a velkej.

elen-ka
Extra třída :D 12024 příspěvků 8 inzerátů 01.02.18 08:56

Jinak kdysi u nás byla kamarádka snad 3 týdny před porodem (či měsíc) a syn pak do pár dní dostal Bylo by dobré, aby jsi to určitě při kontrole řekla.

Hanka1
Extra třída :D 13511 příspěvků 01.02.18 08:56

Teda ja mela za to, ze zardenky uz ani nejsou. Mela jsem je jako mala a pamatuju si, ze jeste v 18 letech na stredni ve ctvrtaku nas naposledy u dorostove dr. ockovali prave pro pripad pozdejsiho tehotenstvi, bylo to tesne po revoluci, tak rok 1990 - 1991

elen-ka
Extra třída :D 12024 příspěvků 8 inzerátů 01.02.18 09:00

@Hanka1 zarděnky stále jsou, je to tak 4 roky co se při neštovicích syn osypal ještě jinou vyrážkou než jsou neštovice. Dr. se tenkrát domnívala, že jsou to zarděnky. Syn ještě v té době očkovaný nebyl. Nikdy se nepotvrdilo, že to byly ani to, že to nebyly. Ale okamžitě mě kontaktovala hygienická stanice, zda jsem se náhodou se zarděnkami nesetkala, že jsou stále a vrací se. Jen díky očkování jich je méně.

Jinak já jako malá je měla.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62912 příspěvků 3 inzeráty 01.02.18 09:15
@Agrion píše:
@x-slunicko-x Vsem tehotnym se na zacatku tehotenstvi odebira titr, jestli jsou dostatecne chranene - maji dost protilatek po ockovani. Podivej se do prukazky - rubeola titr. Zardenky v tehotenstvi jsou totiz pruser a velkej.

No, to bych tak jistě netvrdila, těhotná jsem byla 2× a vím 100% že mi ho neodebírali. A svým způsobem ani nevím k čemu by mi bylo dobré vědět, že chráněná nejsem :think: ano, nechat si ho nabrat když začínám těhotenství plánovat, to jo.

Hanka1
Extra třída :D 13511 příspěvků 01.02.18 09:29

Nam prave taky tenkra rikali, ze zardenky jsou pruser v jakemkoliv tydnu tehotenstvi - prvni trimestr vyvojove vady, dalsi dva trimestry, ze plod nemusi prezit.

Pri obou tehotenstvi se mne sestra v ramci vystavovani tehuprukazky a prvnich odberu ptala, jestli jsem v detsky zardenky prodelala…

Agrion
Závislačka 2776 příspěvků 01.02.18 09:53

@j.a.n.i1 Tak jiste, ze je dobre vedet, zda mam titr… zejmena pro zeny, ktere se pohybuji v detskem kolektivu…a nevim, co mas za gynekologa… mne ho tedy odebirali pokazde…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62912 příspěvků 3 inzeráty 01.02.18 09:56

@Agrion A k čemu by jako těhotné bude když zjistím, že ho nemám?

gabcisa
Povídálka 11 příspěvků 01.02.18 09:59

Již by jste neměla být v riziku, podle týdnu Vašeho těhotenství. Nejlépe se poradit s lékařem, nebo se mejlem obraťte na teratologickkou informační službu, tam Vám poradí ze všech nejlépe :)

x-slunicko-x
Povídálka 38 příspěvků 01.02.18 10:28

@gabcisa poslete mi prosím mail na tu sluzbu, nebo kde ten mail najdu?

gabcisa
Povídálka 11 příspěvků 01.02.18 10:34

@x-slunicko-x

cztis@lf3.cuni.cz

+420 267102520 (8-15h)
+420 267102310 (8-12h)

tam Vám poradí nejlépe a nejrychleji, mohu je opravdu doporučit, jsem jejich studentkou :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >