Je to nemoc, nebo alkoholismus?

Anonymní
11.8.20 13:01

Je to nemoc, nebo alkohol?

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli máte zkušenosti s alkolismem u někoho z rodiny. Já nevím jak to rozeznat. Neziju s ní ve stejné domácnosti. Takže nemohu kontrolovat. Prosím poraďte děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24970
11.8.20 13:05

Tak záleží co myslíš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
994
11.8.20 13:07

Nechápu název diskuze… Jak je to nemoc nebo alkohol? Název diskuze mi přijde jiný než otázka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
11.8.20 13:08

Chtělo by to víc informací :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
11.8.20 13:10

Ano tchýně je alkoholik, ale nechápu a co se konkrétně ptáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.20 13:17

Jde o mamku. Nebydlím s ní tak ji nemohu hlídat jestli pije. Párkrát jsem přišla na to že byla opilá tak že nemohla zvednout ani mobil. No práve nevím jestli nemůže mít nějakou psychickou nemoc. Nebo jake jsou příznaky alkoholismu. A jaký lékař třeba určí že je alkoholik? Psychiatr?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.20 13:19

V rodině máme nemoc která právě dělá špatnou motoriku.

• Citovat
  • Nahlásit
40
11.8.20 13:36
@Anonymní píše:
V rodině máme nemoc která právě dělá špatnou motoriku.

A ty jsi ji viděla opilou, nebo jen špatně mluvila do telefonu?
Myslím si že kdyby měla jakoukoli potíž s motorikou, určitě by se vam svěřila a dávno to řešila. Ale jestli jde o alkoholismus, tam bude zapírat, a spíše se o tom nebavit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
11.8.20 13:38

Tak ono to můž ebýt obojí. Akohol většině nemocí rouhodně nepřidává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
11.8.20 13:39
@Anonymní píše:
Jde o mamku. Nebydlím s ní tak ji nemohu hlídat jestli pije. Párkrát jsem přišla na to že byla opilá tak že nemohla zvednout ani mobil. No práve nevím jestli nemůže mít nějakou psychickou nemoc. Nebo jake jsou příznaky alkoholismu. A jaký lékař třeba určí že je alkoholik? Psychiatr?

Neurčí to žádný lékař. Pokud mamka pije a sama uzná že s tím má problém, tak se to řešit dá, pokud bude tvrdit že o nic nejde, tak s tím neuděláš nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.20 13:51

Ano několikrát jsem ji viděla opilou. A dokonce jsem slyšela že si tam mamka do krámu chodí kupovat tvrdý alkohol. Vodku. Přemýšlela jsem ze bych se tam došla zeptat. Jestli je to pravda. Což by mi hodně pomohlo. Když se opije a já to zjistím a zeptám se jí na to a řeknu jí že vím že byla opilá, kouká na mě přímo do očí a bez mrknutí oka lze. A neprizna to. Bohužel když se napije je velmi agresivní a zla…

• Citovat
  • Nahlásit
374
11.8.20 14:08

Alkoholik zapírá a vždy bude. Tchán koupil i alkoholtester a když nadýchá třeba přes dvě promile, tak řekne, že je to rozbitý. Že nic neměla. Max přizná jedno pivo, ale z toho nejsou dvě promile že. Slibuje a zapírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60500
11.8.20 14:11
@Anonymní píše:

Nejdřív asi k obvodakovi.. Je otázkou, zda vůbec mamka bude chtít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.20 17:16

Mamka pořád hubne. Může to být alkoholem?

• Citovat
  • Nahlásit
11.8.20 18:13

Napiš sz, ať to neprobirame verejne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama