Je to normální myslet na sebevraždu?

Anonymní
9.10.21 10:47

Je to normální? Myslet na sebevrazdu?

Je normální když člověk vidí nějaké místo si třeba říct,,Tady by bylo ideální místo se oběsit”. Objasním. Na kopci. Kde je kříž. Tak na tom kříži. Zkratka jestli je normální mít takové myslenky. Žádné emoce v tom člověku nevyvolají, ale jen ho prostě takové věci napadají když vidí určitá místa. Každý občas myslí na smrt, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3938
9.10.21 10:54

Maximálně když jsem někde ve výšce, tak si říkám, že kdybych spadla tak je po mně. Jestli se to dá považovat za něco podobného teda nevím. Tvůj kříž už mi přijde morbidní, ale asi budiž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
9.10.21 10:54

Není to normalni, vyhledej psychologa prosím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.21 11:40
@Helca83 píše:
Není to normalni, vyhledej psychologa prosím.

I když není duvod to udelat? Jde jen o ty myšlenky, že to danou osobu napadá. Že jde kolem nějakého místa a napadne jí, že tohle místo by bylo dobré a začne uvažovat jak, např. Ten kříž je asi 10m vysoko, takže by byl potřeba i žebřík aby se uvázalo lano atd. Vím že to zní morbidně ale nevím jak jinak vám to popsat.
Nebylo to poprvé tyto myslenky ale taky vím že není důvod to provést.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.21 11:46

Já na smrt v různých formách myslím často. Není to pro mě temné, ukotvuje mě to. Občas na sebevraždu myslím a pomáhá mi to znát přesně důvody, proč chci žít.

Jo a taky si myslím, že jsou krásná místa pro smrt, takže ve mně myšlenky na smrt často nějaká scenérii evokuje.

Nemyslím si, že mám problém ;)

• Citovat
  • Nahlásit
1450
9.10.21 11:47

Není to normální. A ty myšlenky jsou tvé nebo někoho jiného a říká ti o nich? Měla jsem známého, který takhle kamarádům říkal, že už mu stačí koupit jen lano. Kamarádi si mysleli, že si dělá srandu. Nedělal… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
9.10.21 11:51
@Anonymní píše:
I když není duvod to udelat? Jde jen o ty myšlenky, že to danou osobu napadá. Že jde kolem nějakého místa a napadne jí, že tohle místo by bylo dobré a začne uvažovat jak, např. Ten kříž je asi 10m vysoko, takže by byl potřeba i žebřík aby se uvázalo lano atd. Vím že to zní morbidně ale nevím jak jinak vám to popsat.
Nebylo to poprvé tyto myslenky ale taky vím že není důvod to provést.

Ne, nepovažuji to z normalni, něco tam bude, bud úzkost, nebo lehčí deprese, nebo něco dalšího, zdravý člověk o sebevraždě nepremysli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2793
9.10.21 14:15

Ja mam celkem bujnou fantazii a umím si to představit. Pokud je to jen okamžitá myšlenka, okamžitý nápad, který nijak nedotírá, neni ti nepříjemný a nemá vliv na tvůj reálný život a myšlení, asi bych to neviděla jako problém. ;) Třeba spisovatelé nebo jiní umělci musí mít podobných myšlenek a nápadů mnohem víc. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.10.21 14:37

Takové věci mě napadají úplně běžně, je to normální. Třeba jsem přemýšlela o tom, co by se stalo, kdybych sebevraždu opravdu spáchala. Pokud v tom máš i pocity a máš i deprese, dlouhodobé problémy, radši to řeší s psychologem.

• Citovat
  • Nahlásit
4178
9.10.21 15:45
@Anonymní píše:
Je normální když člověk vidí nějaké místo si třeba říct,,Tady by bylo ideální místo se oběsit”. Objasním. Na kopci. Kde je kříž. Tak na tom kříži. Zkratka jestli je normální mít takové myslenky. Žádné emoce v tom člověku nevyvolají, ale jen ho prostě takové věci napadají když vidí určitá místa. Každý občas myslí na smrt, ne?

Ahojki, no já si taky na spouste míst říkám, tady by se dobře skakalo apod. Ale já se léčím na psychiatrii, o sebevraždu jsem se 5krat pokusila (léky) a někdy ty myšlenky prostě mám. Nevím, do jaké míry je „normální“, že to člověka napadá. Záleží, jestli ti to jen tak bleskne hlavou, nebo jestli o tom třeba přemýšlís, plánuješ… Možná by sis o tom třeba mohla promluvit s nějakým odborníkem. Ono to mohou být i vtirave myšlenky typu u OCD. Ale nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat