Je to normální? Trestání dítěte.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 22:26
Je to normální? Trestání dítěte.

Ahoj, potřebovala bych poradit od těch, co mají nezaujatý pohled na věc. Máme 4,5letýho kluka, který je celkem živý. Ale nic dramatickýho, od ostatních dětí se zas tolik nevymyká. Jde o to, že když jsme všichni doma. Já, manžel, kluk plus máme ještě dvě mladší děti (z toho jedno mimino), je to celkem peklo. Hlavně co se týká 4,5leťáka a manžela. Když chlapa kluk třeba neposlechne, nebo něco provede, kolikrát i blbost, začíná peklo…kluk teda zazlobí, chlap mu za to třeba něco zakáže (to ještě nejsem proti), kluk začne řvát a vztekat se a poslední dobou právě u toho chlap vylítává z kůže. Začne po něm taky řvát, ať neřve (to je jasný, že po tomhle mladej samozřejmě na povel z vteřiny na vteřinu řvát nepřestane…spíš to rozjede ještě na větší obrátky), a chlap už se neudrží, popadne ho a ještě ho zlíská :-( Poslední dobou se z toho kluk několikrát i pozvracel, jak řval :( Mně je z toho popravdě už zle. Nejsem vyloženě odpůrce dávání na zadek, ale prostě ne za každou blbost. Když kluk zlobí, řeším to spíš zákazy a když řve, nechám ho řvát, aby si uvědomil, že řevem si k ničemu nepomůže. Chlap mi říká, že si se mnou kluk akorát vytírá zadek. Nemyslím si to až tak, jako je fakt, že mě taky kolikrát neposlouchá, ale chlapa taky ne. Je to hlavně doma. Když jsme venku, není s ním problém. Ve školce už vůbec ne, učitelky ho chválí. Já už se teď vždycky děsím, když jsme všichni doma, kdy a kvůli jaký blbosti bude zas řev. Jako chlap je jinak fajn. Dětem se věnuje, nejstaršího bere na výlety, ale poslední dobou prostě hned vypění. Dřív to nedělal, dřív byl on spíš ten kliďas.
Už se kvůli tomu celkem dost hádáme. Nedělá mi vůbec dobře, když vidím, jak ho vždycky popadne a řeže. Teď mi oznámil, že když s tím nejsem spokojená, tak zítra tu celej den nebude a ať si to tady sama s dětma užiju. Prostě naschvály…
Máte někdo nějakou radu? Nebo myslíte že přeháním já?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 8450 příspěvků 04.11.18 22:32

Chlap toho má plný zuby. Ani se mu nedivím, 3 děti za 4,5 roku… z toho není každý odvařený. Já bych tedy takové chování k dítěti nesnesla a už vůbec bych to netolerovala, hoďte s manželem řeč, tohle musíte vyřešit.

Fofrník
Závislačka 3514 příspěvků 04.11.18 22:32

Tři děti. Prostě to nedává. Potřebuje vyrelaxovat. :D

Maja1984
Stálice 87 příspěvků 04.11.18 22:33

Nikdy bych nenechala zliskat dite, to by chlap udelal jen jednou. Navic tlak vzbudi akorat protitlak.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 04.11.18 22:34

Chudak manzilek se potrebuje zrelaxovat, bozatko male. :roll:
To neni omluva, deti se nebijou. Tecka. Rekla bych mu, at jde a uz se nevraci.

Faris
Stálice 86 příspěvků 04.11.18 22:36

V zivote bych nedopustila, aby mi kdokoliv serezal dite. Ani manzel. Ano, vychovna pres zadek, klidne vareckou. Pubertakovi facku, kdyz to jinak nejde. Ale mlatit decko, ze se z toho pozvraci? Hnus. Me nikdo nemlatil, brachu nikdo nemlatil a svete div se, vyrostli z nas normalni bytosti.Co muze petiletej kluk udelat tak hroznyho, ze musi takhle strasne dostat od dospelyho?

Fofrník
Závislačka 3514 příspěvků 04.11.18 22:37
@terien píše:
Chlap toho má plný zuby. Ani se mu nedivím, 3 děti za 4,5 roku… z toho není každý odvařený. Já bych tedy takové chování k dítěti nesnesla a už vůbec bych to netolerovala, hoďte s manželem řeč, tohle musíte vyřešit.

Chce se to domluvit. Mě se manželka ptala jestli si nechci zakouřit (když se schylovalo k nejhoršímu). :D :D Fungovalo to. ;) Je pravda že u nás to bylo 4 děti za dva roky. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2450 příspěvků 04.11.18 22:40

Myslím si,že je z toho na nervy(3 malé děti),což je i pochopitelné.Ale je neomluvitelné,že mlátí dítě tak,že z toho zvrací,to bych nedala.Musite si v klidu promluvit.

Kelsey
Hvězda diskuse 44893 příspěvků 04.11.18 22:41
@Fofrník píše:
Chce se to domluvit. Mě se manželka ptala jestli si nechci zakouřit (když se schylovalo k nejhoršímu). :D :D Fungovalo to. ;) Je pravda že u nás to bylo 4 děti za dva roky. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

4 deti za dva roky? To jsou 2× dvojcata nebo jedno a nasleduji trojcata?
A prezili jste vsichni? :lol:

Kelsey
Hvězda diskuse 44893 příspěvků 04.11.18 22:44

Taky myslim, ze je to na nej moc. Kolem 5r. byva tenhle vzdor. Ja tomu rikam, ze je to skolkova puberta.

terien
Echt Kelišová 8450 příspěvků 04.11.18 22:46
@Faris píše:
V zivote bych nedopustila, aby mi kdokoliv serezal dite. Ani manzel. Ano, vychovna pres zadek, klidne vareckou. Pubertakovi facku, kdyz to jinak nejde. Ale mlatit decko, ze se z toho pozvraci? Hnus. Me nikdo nemlatil, brachu nikdo nemlatil a svete div se, vyrostli z nas normalni bytosti.Co muze petiletej kluk udelat tak hroznyho, ze musi takhle strasne dostat od dospelyho?

Narodit se do rodiny kde sekají děti jako Baťa cvičky a pak na to nemají nervy. Tedy otec nemá nervy a matka kus soudnosti aby se kluka zastala.

terien
Echt Kelišová 8450 příspěvků 04.11.18 22:47
@Fofrník píše:
Chce se to domluvit. Mě se manželka ptala jestli si nechci zakouřit (když se schylovalo k nejhoršímu). :D :D Fungovalo to. ;) Je pravda že u nás to bylo 4 děti za dva roky. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Každý svého štěstí strůjce, já tě za to po ramenou nepoplacám, pro mě je to šílenost.

Lenka_Hal
Kelišová 5702 příspěvků 04.11.18 22:50

Jojo, uzasna logika, revem ucit dite, ze se nerve. A to vyliskani si ma to dite vysvetlit jak? Promluv si s nim, kdyz je v klidu. Ti chlapi taky nic nevydrzej :mrgreen:

Ajamateridouska
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 04.11.18 22:50

Zakladatelka snad psala, ze chlapecek rval, az se z toho pozvracel…ne, ze byl zmlacen tak, ze z toho zvracel…ctete, zeny… 8o
Chapu, ze je toho na chlapa moc, ale to na matku taky..a tim revem a vypraskem fakt nic nevyresi..vsechny vas tim manzel nervuje.. musis mu rict, ze takhle ne.. at si klidne trucuje cely den..aspon bude klid. Jestli je jinak v pohode, jak pises, tak by mu to melo dojit..

terien
Echt Kelišová 8450 příspěvků 04.11.18 22:53
@Ajamateridouska píše:
Zakladatelka snad psala, ze chlapecek rval, az se z toho pozvracel…ne, ze byl zmlacen tak, ze z toho zvracel…ctete, zeny… 8o
Chapu, ze je toho na chlapa moc, ale to na matku taky..a tim revem a vypraskem fakt nic nevyresi..vsechny vas tim manzel nervuje.. musis mu rict, ze takhle ne.. at si klidne trucuje cely den..aspon bude klid. Jestli je jinak v pohode, jak pises, tak by mu to melo dojit..

A řval proč? Protože dostal.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >