Je to od krční páteře?

Alisa25
9.9.11 17:24

je to od krční páteře?

ahoj dlouhodobě mám takový problém jakmile čtu třeba knihu, koukám na obrazovku PC nebo pracuji na zahradě hned mě začne bolet v místě kde lebka naseda na první krční obratel. Pak mi to postupuje přes zátylek,temeno až do spánku a oka,kde to velmi nepříjemně pulzuje nedá se při tom na nic soustředit. Myslíte, že na to dlouhodobě zabere cvičení a masáže? Máte podobné zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

125
9.9.11 17:49

zajdi k doktorovi - můžeš to mít od očí, ale i od krční páteře. Já měla problém s rukou, zanedbala jsem to a stálo mě to spoustu bolesti a slz, než jsem to rozcvičila. Pokud se ti bolest opakuje, určitě to co nejdřív řeš. Potom ty problémy nestojí za to. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35641
9.9.11 18:26

Skoro urcite jo a skoro urcite jo. neurologa navsitv a nech si napsat RHB. Monitor si dej primo pred sebe a do vysky oci. Pocitej ale, ze to bude spis beh na delsi trat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
9.9.11 18:27

Může to být bloklá krční páteř a to pak chce odborníka. nejlépe fyzioterapeuta, který popřípadě blok odblokuje (panebože, to je ale formulace :zed: ). Myslím si, že pokud problém je, tak masáže ti pomůžou jen krátkodobě. Ale bez toho, ikdyž ten krk pak odblokuje, chce to změnit životní styl, t.j. méně vysedávání u počítače atd., protože se to může vrátit jedna dvě … Jinak já bloklý nerv měla a to pak jeden ráno vstává a má pocit, že celou noc tahal na zádech pytle s cementem a ještě hlady, jak je mu zle i od žaludku … to fakt nemá cenu tady na nic čekat …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2374
9.9.11 18:35

Jo jo, to bude krční páteř. Mám s tím taky problémy, občas mě to taky bolí i v oku. Já mám problém ten, že mám ochablé svalstvo a když dlouho sedím nebo dělám nějakou jinou jednostrannou zátěž, tak se to blokne a pak mě bolí hlava, cítím, že to jde od krku. Chodila jsem s tím jak na masáže, pak na rehabilitaci na cvičení. Masáže jsou fajn, rozmasíroval, narovnal do správné polohy, ale vydrželo mi to tak pár hodin a pak to šlo zase zpátky. Nejvíc mi pomohlo to cvičení. Zajdi k praktický, dá ti někam doporučení. Já byla nejdřív na rentgenu, pak neurologii, a pak na rehabilitacI. Tak ať je to brzo dobrý. Zkus kdyžtak zatím toho maséra, který ti to i narovná a pakud se to bude opět blokovat, chce to holt cvičit. Já takhle cvicela několik let, no zábava :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4504
9.9.11 20:00
Alisa25 píše:
ahoj dlouhodobě mám takový problém jakmile čtu třeba knihu, koukám na obrazovku PC nebo pracuji na zahradě hned mě začne bolet v místě kde lebka naseda na první krční obratel. Pak mi to postupuje přes zátylek,temeno až do spánku a oka,kde to velmi nepříjemně pulzuje nedá se při tom na nic soustředit. Myslíte, že na to dlouhodobě zabere cvičení a masáže? Máte podobné zkušenosti?

Tak tu plsující bolest jsem taky měla. Vystřelovalo mi to od krční páteře až ke spánku, ale byla to taková kreč a vždy se mi to stalo, když jsem ráno vstala z lehu do sedu. Asi jsem den předtím špatně spala a nějak si přeležela krk. Za pár dní to přešlo. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3587
12.9.11 14:20

Rovnou se objednej na rehabilitaci mě zrovna zkončila před 4 měsíci s těmito příznaky. Jinak musím cvičit denně :roll: . Vynechala jsem na týden a bolest byla zpátky :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3587
12.9.11 14:21

Samaya můžeš mít skříplý nerv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bambulka59
22.1.13 22:06

Prosím o názor. Motání hlavy, strašná bolest krku po probuzení a závratě, při úklonu hlavou zalehnutí a pištění v uších, zamlžené oči občas, a hlavně, když si chci něco podat z poličky a zvednu ruku a hlavu a podám si to, ihned po narovnání se mi motá hlava. Vypadá to na krční páteř nebo ne? Děkuji dost mě to znervózňuje

• Nahlásit
  • Citovat
387
22.1.13 22:16
@Bambulka59 píše:
Prosím o názor. Motání hlavy, strašná bolest krku po probuzení a závratě, při úklonu hlavou zalehnutí a pištění v uších, zamlžené oči občas, a hlavně, když si chci něco podat z poličky a zvednu ruku a hlavu a podám si to, ihned po narovnání se mi motá hlava. Vypadá to na krční páteř nebo ne? Děkuji dost mě to znervózňuje

zrovna predevcirem jsem to resila u neurologa. Zjednodusene mas svali okolo patere nanic a jak zaklonis hlavu ucpava se ti ceva do mozku. Kup si polstar s pametovou penou viz. dormeo. pokud te brni ruce nebo v obliceji vyber krabicku magnu B6 a hlavne zajdi o neurologovi a nech si napsat rehabilitace. Hlavne si je vydupej pravdepodobne ti daji leky na uvolneni svalu ale to neni reseni. ja kvuli tomu jela 100 km k neurologovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
22.1.13 22:16
@Bambulka59 píše:

zrovna predevcirem jsem to resila u neurologa. Zjednodusene mas svali okolo patere nanic a jak zaklonis hlavu ucpava se ti ceva do mozku. Kup si polstar s pametovou penou viz. dormeo. pokud te brni ruce nebo v obliceji vyber krabicku magnu B6 a hlavne zajdi o neurologovi a nech si napsat rehabilitace. Hlavne si je vydupej pravdepodobne ti daji leky na uvolneni svalu ale to neni reseni. ja kvuli tomu jela 100 km k neurologovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bambulka59
22.1.13 22:22

@zdenik1988
Jenže já právě ten ortopedický polštář s tou pamětí mám a je to ještě horší, opravdu z toho může tak krutě bolet hlava? Je to hrůza hlavně v těch pohybech hlavou

• Nahlásit
  • Citovat
2396
22.1.13 22:23

Ahoj, já mam s tím problém od mala. Je to tak jak to píše @zdenik1988 . Navíc to může být i špatný tlak vnitřního ucha( to se projevuje závratěma) Na všechno jsou léky. Mě teda na záda pravidelně píchaj magnézko a dolminu(proti bolesti)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2396
22.1.13 22:25

Ten polštář mi taky nepomáhá. Pomáhal mi ortopedickej ale material byl jak molitan, byl tvrdší a byl nejlepší, jenže psík mi s ním udělal krátký proces a tak jsem si pořídila s paměťové pěny a ten mi opravdu nevyhovuje, páč nedrží pořádně hlavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
22.1.13 22:31
@Bambulka59 píše:
@zdenik1988
Jenže já právě ten ortopedický polštář s tou pamětí mám a je to ještě horší, opravdu z toho může tak krutě bolet hlava? Je to hrůza hlavně v těch pohybech hlavou

Jeste mi radili aby jsem hodne pila, nespala na brise, nedavala nic do hornich polic, nevesela zaclony a tak. Jinak dolminu mi pichali vice jak rok a neni to vubec zadne reseni. Skutecne doporucuji neuro vysetreni a rehabky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama