Je to od lékaře správně? Gynekolog

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leonessi
Povídálka 11 příspěvků 07.04.19 10:18
Je to od lékaře správně? Gynekolog

Ahoj holky, mám na vás dotaz čekáme s manželem první mimco a jsem v 7tt a po prohlídce na gyn bez ultrazvuju mě paní doktorka řekla že na ultrazvuk půjdu až 10tt je to v pohodě? Nebo si to mám vyžádat? Děkuji za odpověď :nevim: :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Veveruska66
Povídálka 17 příspěvků 07.04.19 10:25

@Leonessi ano je to úplně v pořádku, také jsem takto byla a chodím vždy po měsíci na kontroly ;)

nozu
Extra třída :D 12432 příspěvků 07.04.19 10:26

mě si doktorka zvala na kontrolu vždy cca na 8-9tt, kdy dělala i ultrazvuk. V takto nízkém týdnu nemusí být vše úplně vidět a akorát se budeš nervovat. Pokud nejsou nějaké komplikace, tak ten 10tt podle mě stačí.

P4ja
Echt Kelišová 9115 příspěvků 07.04.19 10:26

@Leonessi Pojišťovna platí ve 12tt, 20tt a 30tt. A myslím jeden na začátku. Jinak je to na doktorovi.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21140 příspěvků 07.04.19 10:30

Já šla taky tak, v 6 TT první kontrola (že je plod v děloze, základní měření), pak další kontrola až v 11 TT. Taky sem byla na nervy, že je to hrozně dlouhá doba, ale není to nic neobvyklého… ;)

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 07.04.19 10:45
@Leonessi píše:
Ahoj holky, mám na vás dotaz čekáme s manželem první mimco a jsem v 7tt a po prohlídce na gyn bez ultrazvuju mě paní doktorka řekla že na ultrazvuk půjdu až 10tt je to v pohodě? Nebo si to mám vyžádat? Děkuji za odpověď :nevim: :nevim:

No já nevim, to ti neudělala utz v 7. týdnu, aby zjistila, že je embryo v děloze a že mu bije :srdce: ? To se mi zdá v 10.tt dost pozdě na tohle.. :nevim:

berry4
Nadpozemská drbna 28406 příspěvků 07.04.19 10:50

@Anitramm a co tím dr vyřeší ? Načti si, potom se div. Ono opravdu nemá smysl tady mamince dávat naděje, že ted´v 6 -7 tt je plod v děloze, srdeční akci tam stejně zatím nemusí najít,, ono je lepší v 10 tt oznámit,že je vše v pořádku, akce je, další kontrola na velkém uz ve 12-13 tt :srdce:

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 07.04.19 10:53

jako podle pojišťovny na to asi nárok nemáš, ale já bych změnila doktora..
protože ten můj dělal ultrazvuk vždycky v těhotenství, dělá ho i při každé prohlídce.. proč by ho nepoužil když ho tam má.. na to musí mít povahu :nevim:

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 07.04.19 10:56
@berry4 píše:
@Anitramm a co tím dr vyřeší ? Načti si, potom se div. Ono opravdu nemá smysl tady mamince dávat naděje, že ted´v 6 -7 tt je plod v děloze, srdeční akci tam stejně zatím nemusí najít,, ono je lepší v 10 tt oznámit,že je vše v pořádku, akce je, další kontrola na velkém uz ve 12-13 tt :srdce:

Mluvím z vlastní zkusenosti, pokazde jsem byla na 1.utz v 7.tydnu, myslim, ze to tak ma 90% doktoru. ;) Jistý není nikdy nic, v 10.tt jsem měla :srdce: , pár dnů před screeningem už ne.

Leonessi
Povídálka 11 příspěvků 07.04.19 10:57

Děkuji moc … :) ono právě ve spoustě těhu deníčku píšou 7-8tt tak jsem se chtěla radši zeptat nejzkušenějších děkují :) :)

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 07.04.19 10:58

A asi jsem z jiný planety, ale mně dělá doktor utz na každý kontrole, ne jen 3× za těhotenství, jak by to měla hradit pojišťovna. :lol: :pankac:

hadraplanka
Kecalka 343 příspěvků 07.04.19 11:12

@Kaileee Faktem je, že se stále diskutuje o škodlivosti UTZ na plod. Přeci jen ten malý shluk buněk vnímá zvukové otřesy úplně jinak a především se zahřívá tkáň. Takže se logicky snaží doktoři omezit jeho používání na minimum, pokud nejsou nějaké komplikace jako třeba krvácení. Standard je kontrola správného uložení a srdeční akce na začátku (to je variabilní podle doktora), screening na konci prvního trimestru, případně ten druhý tzv. Tripple test, byť dnes už tomu tak neříkají, pak ten druhý okolo 20. týdne a pak ten poslední okolo 30. Ke konci se to hlídá víc, ale jakákoliv jiná kontrola UTZ v průběhu je jen dobrá vůle doktora. Já osobně bych nebyla úplně ráda, aby se ve mně pořád někdo hrabal, protože mám sklony ke špinění. Takže kdo čeká fotečku z každé kontroly, tak může být těžce zklamán.

TRG
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 07.04.19 11:26

No, když tě objednala na další kontrolu už za 3 týdny, navíc na ní slibila UTZ, tak bych to asi neřešila, ale radost bych neměla. Ten první UTZ bývá nejspolehlivější co do určení stáří těhotenství. Pak budeš mít další znovu za cca 3 týdny a tam bude podrobný UTZ. Jestli se nepletu, tak ta první kontrola na potvrzení je vlastně ještě gynekologická prohlídka a ta další už těhotenská poradna. Tak jestli to nemůže hrát roli… Každopádně, můj doktor dělá UTZ taky pokaždé. Obvykle fakt jen velmi rychlý, ale dělá.

Mimochodem, jak doktorka „potvrdila“, že jsi těhotná? Pohmatem, že je už zvětšená děloha, nebo jak se to…?

Leonessi
Povídálka 11 příspěvků 07.04.19 11:33

@TRG no nijak došla jsem že mám pozitivní tt a ona řekla ok podívala se zrcadly a že 29.3. Mám jít do genetického centra na 1 ult a to je 10 dr… ;)

Eliskaxox
Závislačka 3453 příspěvků 07.04.19 11:52

Můj doktor zve také až 9-10tt kvůli srdíčku, když tady pak vidím že ženský jsou v 7-8 TT vynervovany že nebylo vidět srdíčko, tak jsem radši že se chodí déle. Tam je to pak jasné bez spekulací a strachování co když a co když ne

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama