Je to od lidí blbost nebo bezohlednost nebo obojí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva valoi
Extra třída :D 11425 příspěvků 21.10.18 22:48
Je to od lidí blbost nebo bezohlednost nebo obojí?

Zajímal by mě váš názor na takovou blbost. Jezdím ráno a odpoledne často v té nehnusnější dopravní špičce, protože prostě musím. Kdybych nemusela, tak by mě v tuto dobu nikdo nedostal..
Mám známé důchodce (ne jedny mimochodem), kteří si ovšem snad libují v tom vyjet v pátek ve dvě hodiny na nákupy. Město, kde pracujeme, děti chodí do školy atd. je v tu dobu téměř neprůjezdné. Ptala jsem se, proč si nesjedou na nákup třeba dopoledne, že v tuhle dobu jsou za prvé na silnicích šílené zácpy, za druhé je v obchodech nejvíc lidí. Samozřejmě to těm lidem člověk nemůže zakázat, ale spíš mě to udivuje. Prý jim to nevadí. No proč by jim to vadilo, však nikam nespěchají, ačkoli u pultů a pokladen mají vždy nejvíc do kalupu..
V zásadě o nic nejde, ale přijde mi to tak trošičku jako bezohlednost, vyjíždět, když nemusím, do těch největších dopravních kalamit. A že zrovna tam, kudy musím projet, protože prostě musím, je to hodně husté. Jen tento měsíc jsem tam sama osobně viděla pět nehod. Nevím, nechápu..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 21.10.18 22:52

@eva valoi upřímně to taky nechápu a říkala jsem si, že až nudu stará a nerudná baba, že je super, že existuje dovoz potravin, abych radši nelezla mezi lidi :D

Možná je to jen osamělost? Potřeba být v centru dění? Mě teda nejvíc vadí, jak se všude cpou, to úplně kvetu. Dneska jsem šla s kočárem v Albertu a děda si tam četl noviny, protože přece nebude utrácet 13 Kč za noviny… slušně jsem řekla: Sdovolenim a děda se na mě podíval a řekl, že ho otravuju, normálně natvrdo :) už nad tím mávám rukou, kdo ví, co budu za můru já sama, ale jsem na tom podobne, že tomu nerozumím, nechápu.

Russet
Extra třída :D 12176 příspěvků 21.10.18 22:55

Chodit do obchodu v pátek odpo je vražda. Ale když jim to nevadí… Těžko jim to zakázat. Aspoň že si nestěžují…

luccifera
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 21.10.18 22:55

Když jsem makala, taky jsem měla dojem, že po práci kolabuje doprava a obchody jsou narvané. Teď na rodičáku vidím, že jen málokterou hodinu není obchod nacpaný - dopo maminama jako já a důchodcema, pak této skupinky ubude a přibydou pracující odpoledne… tedy tady na malém městě

eva valoi
Extra třída :D 11425 příspěvků 21.10.18 22:56

Tak těžko jim to člověk může zakázat, nebo v tomto směru kohokoli jakkoli omezovat. O tom žádná. Ale moc rozumné to prostě podle mě není. Např. když jsem byla na mateřské, tak jsem plánovala nákupy tak, abych se vyhla dopravní špičce. Především samozřejmě kvůli sobě, ale ono když to teď na těch silnicích vidím, tak je to prostě rozumné i s ohledem na ostatní. my teď zajišťovali třeba našim dětem bus, ušetříme tak cca pět aut do ranní špičky. Kdyby takhle přemýšlelo víc lidí, jezdilo by se líp.

Ukulina
Extra třída :D 14529 příspěvků 21.10.18 22:58

Já bych nevyjížděla ani mimo špičku. Nákupy nenávidím. :pocitac: Ale třeba za 20 let to budu vidět jinak. :think: :mrgreen:

Zkus to neřešit, brát ty zácpy jako nutnost, kterou musíš absolvovat. Tím, že dopustíš, aby tě to tak bralo, ničíš sama sebe. Já se podobně ráno při cestě do práce cíleně snažím nestresovat, když mě brzdí pomalý řidič.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 21.10.18 22:58

Tak úplně bezohledností bych to nenazývala. Mají právo vyjet, kdy chtějí. Je to jejich volba. To, že ty to nechápeš, že tobě by to vadilo, je vlastně tvoje věc, tvůj problém (nic ve zlém ;) )
To je jako bys důchodcům zakazovala chodit nakupovat v sedm ráno, kdy spousta lidí spěchá pro svačinu do práce. Třeba i oni mají chuť na rohlík v sedm ráno :mrgreen: :mrgreen:
U nás je třeba ve dvě celkem klid. Saigon nastává mezi čtvrtou a pátou…
Normálně v tu dobu taky nikde netrajdám, na druhou stranu, abych jela nakoupit až po špičce, jen proto, abych uvolnila místo na silnici, a na víkend pak vyrážela v sedm večer, to teda určitě ne…Nebo když třeba vezu malýho k babičce, protože mám večer mejdan, tak do toho blázince taky vletím plnýma nohama … :P
Jo a mimochodem, nemusíš :) Můžeš zůstat v práci dýl, jít se projít do parku a vyjet domů později, pak bys v tom provozu nepřekážela ani ty…Né, to byl jen takovej škodolibej šťouchanec :andel: :andel:

Příspěvek upraven 21.10.18 v 23:01

Diaceny
Stálice 67 příspěvků 21.10.18 22:58

Je to hrozný, města jsou přelidněná a s tím souvisí vyšší výskyt netolerance a bezohlednosti. Každý se snaží urvat si kousek místa na slunci. Cítím to a všímám si to už nějakou dobu. Co se týče důchodců, taky to nechápu, proč se hrnou do těch špiček. Možná pro ten pocit, že stále jsou součástí toho všeho a nechtějí být doma sami ale mezi lidma, nevím… Mám těch všech lidí po krk a i když potkám občas člověka v lese, mám nervy.
Jiné to je na festivalu nebo na kulturních akcích či v centru města v obchodech, to je v pohodě, ta atmosféra a spousta lidí k tomu patří, ale zácpy, přeplněný MHD, spousta chodců všude na přechodech a jejich bezohlednost, stále někoho pouštět, čekání ve frontách, někam se člověk chce objednat a i když je to strašně drahá služba, všude obsazeno. Hnus…

eva valoi
Extra třída :D 11425 příspěvků 21.10.18 22:59

@Russet No akorát ta doprava v určitých místech opravdu kolabuje. My jedeme 15 km ze školy někdy skoro hodinu a půl. Mě pak lidi, kteří by se tam opravdu v tu dobu cpát nemuseli, lezou na nervy (týká se to konkrétních osob, i jsem s nimi o tom mluvila, ale mně skoro připadá, že si v tom čvachtají). Pokud to takhle dělají další lidé, tak to se potom není čemu divit.
U nás jsou dopoledne třeba jak ulice, tak obchody relativně na volno.

eva valoi
Extra třída :D 11425 příspěvků 21.10.18 22:59
@eva valoi píše:
@Russet No akorát ta doprava v určitých místech opravdu kolabuje. My jedeme 15 km ze školy někdy skoro hodinu a půl. Mně pak lidi, kteří by se tam opravdu v tu dobu cpát nemuseli, lezou na nervy (týká se to konkrétních osob, i jsem s nimi o tom mluvila, ale mně skoro připadá, že si v tom čvachtají). Pokud to takhle dělají další lidé, tak to se potom není čemu divit.
U nás jsou dopoledne třeba jak ulice, tak obchody relativně na volno.
zudina
Ukecaná baba ;) 2232 příspěvků 21.10.18 23:00

Nevim proc by meli jakykoliv lidi brat na kohokoliv ohledy a ridit se podle toho kdy pujdou na nakup. Jejich vec a tobe do toho nic neni

eva valoi
Extra třída :D 11425 příspěvků 21.10.18 23:03

@Mar__tanka1983 Zakázat nemůžeš nikomu nic. Kdyby ovšem zpoplatnili od dvou do čtyř odpoledne např. parkoviště u supermarketu, věřím tomu, že bych tam přesně tyhle lidi neviděla, protože by si dojeli ráno na desátou. Stačilo by vybírat pětikorunu.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 21.10.18 23:04

Oni jsou asi vážně rádi v centru dění. U nás jich jezdí MHD nejvíc mezi sedmou a osmou a potom odpo po druhé hodině. A mezitím všude klid, tak tři-čtyři lidi v autobuse. A jak se to sejde děcka, důchodci, tak to bych vraždila. Teď jsem těhotná a jela jsem k doktorovi na osmou, tak jsem si sedla protože se bojím že mě některé dítě smete batohem, nebo neustojí zatáčku a vrazí do mě. Ježiš to bylo keců ze strany důchodců, že jim zabírám místo. Přitom všude kolem mě seděly děti, nepochopím proč nevyhodili některé z nich :roll: Prostě mají rádi dění a konflikty. :nevim:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 21.10.18 23:06

@eva valoi Ono je to takové dvousečné. Ty do toho marastu taky vjedeš, takže jsi v davu těch, na které nadáváš. Někdo může namítnout, že proč nejdeš ze školy napřed na hřiště, pak bys taky uvolnila místo v provozu :nevim:
Prostě říct, že když jsou to důchodci, tam mají jet do města jen dopoledne, tak je to podle mě až docela hrubý :nevim: :nevim:

Ukulina
Extra třída :D 14529 příspěvků 21.10.18 23:07

@Mar__tanka1983 Pěkně jsi to vystihla. :lol:

@eva valoi Hele, kdybychom nevyjížděli ve špičce, pak bychom asi nenáviděli ty, co v tento čas vyjedou, že využívají naší dobroty a slíznou smetanu v podobě volných silnic, obchodů… Takové až filozofické téma. :think: :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >