Je to odpovídající částka na děti?

Anonymní
5.12.19 07:32

Je to odpovídající částka na děti?

Situace je taková, že jsem s rodinou žila v zahraničí. Ale vzhled k okolnostem jsem se s dětmi vrátila zpět. Otec děti zůstal tam. Já jsem prozatím na ÚP. Řeším školku pro děti. A otázka je kolik by měl chlap dávat na děti. Vydělá cca 45000,– nájem má 10000,– včetně poplatků. Jídlo neplatí má v práci. Sem přijede jednou ze měsíc až tři, na dva nebo tři dny. Ale to mi nevadí. Chlap nabídl přispívat na děti 5000,– měsíčně + zaplatí školku. Když nechodí do školky nebo o prázdninách dostanu stále 5000,–. Mé výdaje jsou cca 9000,– + jídlo a je potřeba dokoupit věci do bytu ( nádobí, nějaký nábytek). Mě to připadá málo. Chci se zeptat jak to vidí ostatní matky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1748
5.12.19 07:37

Stačí jednoduše zagooglit Kalkulačka výživného
vyjede ti doporučená částka z platu DLE VĚKU DĚTÍ, který přesně neuvádíš..
https://www.vasevyzivne.cz/kalkulacka/
z jeho platu u předškolních dětí do 5 let to vychází na cca 5tisíc Kč na Každé dítě, celkem tedy 10…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2640
5.12.19 07:37

Tak chybi vam tam spousta dulezitych informaci. Treba kolik deti vubec mate. Zda je skolka statni nebo soukroma atd. atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2640
5.12.19 07:44

@Lucy75 to ale urcite plati, kdyby tech 45 cisteho bral u nas. V zahranici ma ponekud jine naklady a tech 45 tam urcite neni takovej ranec jako tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 07:49
@Cenarius píše:
@Lucy75 to ale urcite plati, kdyby tech 45 cisteho bral u nas. V zahranici ma ponekud jine naklady a tech 45 tam urcite neni takovej ranec jako tady.

A tech 10 000 taky ne :mrgreen: otazkou jeste je, o jakem zahranici se bavime, Slovensko nebo Svycarsko? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3471
5.12.19 07:53

Co přesně znamená, že jídlo neplatí, má v práci? To je v práci 7 dní v týdnu, včetně snídaní, obědů a večeří? Dopravu řeší jak?

A hlavně, kolik těch dětí máte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.12.19 07:54

Děti máme 2. Školka je státní a země Rakousko. Na kalkulačkou výživného jsem koukala, ale když jsem to doma zmínila tak bylo zle, že to je pro otce co se nechtějí starat a rozvedené páry… prostě to nevzal.

• Nahlásit
  • Citovat
17307
5.12.19 07:56

5 tis na kazde dite? Tedy 2× 5 tis plus nejakych 2× 1,5 tis skolka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3471
5.12.19 07:57
@Anonymní píše:
Děti máme 2. Školka je státní a země Rakousko. Na kalkulačkou výživného jsem koukala, ale když jsem to doma zmínila tak bylo zle, že to je pro otce co se nechtějí starat a rozvedené páry… prostě to nevzal.

Takže se nerozchazite? Proč tedy odjíždíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2640
5.12.19 07:58

Tak to protahnete soudem, to uz vezme :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
5.12.19 08:02

A co zřídit společný účet. Každý svojí kartu. Vlastně jste normálně rodina jen chlap pracuje v zahraničí. Pokud tedy nejste ani jeden z těch co celou výplatu rozhází za blbiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 08:02
@Cenarius píše:
Tak to protahnete soudem, to uz vezme :palec:
:lol: asi tak…

Mela ses tu optat pred klicovym rozhovorem ;) jinak muj byvaly mi na 4lete dite nabizel v ramci stridave pece 900 Kc a prijem vice nez slusny, tak to soudkyni rozbesnilo, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5989
5.12.19 08:03

Já bych si našla práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
5.12.19 08:03

Pokud s ním není rozumná dohoda, tak není nic jednoduššího, než mu tu nechat prostě stanovit soudem a máš klid..
méně jak 5tisíc mu určitě soud neurčí.. školka je otázka pár stovek, když je běžná státní..
s jeho příjmem je ta částka na dvě děti fakt spíš menší (i když co by za ni dost jiných maminek dalo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.12.19 08:05
@Karleon píše:
Já bych si našla práci.

To je OT ;) Ona resi vyzivne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...