Je to odtok plodové vody nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenty
Závislačka 4341 příspěvků 31.07.19 23:55
Je to odtok plofovky nebo ne?

Dobrý večer. Diskuzi na toto téma je tu hromada, ale nechce se mi žádná oživovat. Třeba ještě některá nespíte a budete mít zkušenost. Já jsem si myslela, že mě u třetího těhotenství nemůže nic překvapit a zase jsem bezradna zda jet do porodnice či počkat do rána a jit je své dr. Jsem 34+5 a od dnešních cca 15 hod v různých časových intervalech ze mě z ničeho nic něco vytece. Najednou ucitim mokro v kalhotkách. A dokonce i fleky na šatech. Poprvé když jsem jela do města. Pak asi v šest jak jsem jela z města. No a teď doma. Už mám výměne nekolikery kalhotky. V úterý jsem byla na kontrole na gynde, prej vše ok. Říkala jsem ji o naruzovelem hlenu, taky ve větším množství a den předtím jednonarazovy průjem. Udělala i test na plodovku a prej negativni. Jsem po císaři a jizva v nejtensim místě má 2,1 mm. ŘíkalA že si nám radši zajít na vyšetření do porodnice. Dala mi číslo a ať tam zavolám. Tak jsem včera volala a málem mě sestra poslala do háje, že či po nich dr chce, že mám hromadu času a dala mi termín na 6.8. Ale dnes mě to už fakt zaráží. Přece takový samovolně únik moce z ničehonic mi nepřijde úplně normální.

Přečtěte si článek: Plodová voda

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Petula306
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 31.07.19 23:59

Za 1. může to být únik moče. Za 2. pokud nechceš pokaždé k lékaři, kup si papírky na měření pH v akvaristických potřebách. pH moče a plodové vody je jiné a můžeš se tak testovat doma. Jen je potřeba si nastudovat ty hodnoty. Moč je kyselejší.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1992 příspěvků 01.08.19 00:11

Dej si porodnickou vlozku (neni napustena sajrajty a da se z ni testovat). Mne unikala plodovka po troskach u prvni dcery, ale to bylo uz v terminu a po cca 16 hod praskla uplne.
Na vlozce to bylo naruzovely. Mne to zacalo v noci a rano jsme radsi jeli do porodnice. Nejdriv mi taky nechteli verit, ale kdyz mi nahore dr zatlacila na bricho, tak vzdy trochu vyteklo… pokud to bude pokracovat, jela bych do porodnice, at se na to mrknou…

Janli
Echt Kelišová 9872 příspěvků 01.08.19 00:16

Vem si porodnickou vložku a zajeď do porodnice. Mě takhle unikala voda v 33tt, taky to bylo jen jako větší výtok a já netušila, jestli čůrám, mám silný výtok nebo je to plodovka. Naštěstí jsem jela. Teď je blbý tohle zanedbat, protože mimčo by bylo nedonošený a na případný porod potřebuje připravit.

lenty
Závislačka 4341 příspěvků 01.08.19 00:23

To už jsem si dala, intimka byla k ničemu, ta hned prosakla. U dcery mi praskla voda, tekla a tekla a věděla jsem hned. U syna jsem citila min pohybu, tak jsem radši jela a druhý den se narodil. A teď zase jinak.

Risanka
Kecalka 281 příspěvků 01.08.19 01:20

U mě tak začínal porod.Voda odtékala vždy po troškách s přestávkama celý den.Jen akorát co to začlo tak asi po třech hodinách se mi k tomu přidali bolesti břicha. Být tebou radši bych do nemocnice zajela. Nezdá se mi aby takhle za sebou unikala moč :think:

Michaela02993
Závislačka 4536 příspěvků 01.08.19 04:13

Kvůli podobnému problému jsem byla v nemocnici v neděli, sestra mě tam vyloženě servala že co to jako zkouším a že prostě v pokročilém stádiu je to spíš moc než plodovka. Vysvětlila jsem ji ze mi poprvé vodu praskali na sále ale stala si za svým, moje obavy pochopil až doktor který mi vysvětlil že test na plodovku byl negativni a údajně by mi voda tekla pořád a ne po chvilkach…

beruska9
Extra třída :D 11311 příspěvků 01.08.19 04:27

@Michaela02993 : voda nemusi tect porad, to se doktor seredne plete, snad na to nikdo nedoplati (o te sestre ani nemluvim, ta je jeste vic mimo). Me odteklo trochu vody jednorazove, na vlozkach nic nekolik hodin, doktorka se nastesti rozhodla udelat ster, az ten prokazal plodovku a navic ukazal infekci,(to se ale zjistilo az dodatecne). Nastesti nechtela riskovat, porod vyvolali (36+2) a malemu vzali krev, kde se ukazalo zvysene CRP a nasadili mu antibiotika. Zaver byl ze nejspis doslo k poruseni plodovych obalu v dusledku infekce a nejspis to bylo nekde nahore, to se pak pry stava, ze voda vysplouchne jen nekdy…nicmene nechci myslet na to, jak to mohlo dopadnout, kdyby to nebyli zjistili a malemu se ta infekce nejak rozjela.

Takze z me zkusenosti - rozhodne nepodcenovat, jet do nemocnice a trvat na testech, hlavne v takhle brzkem stadiu. Lepsi byt za hysterku, nez riskovat zdravi/zivot mimina.

Příspěvek upraven 01.08.19 v 04:30

beruska9
Extra třída :D 11311 příspěvků 01.08.19 04:29

@lenty : jeste takovy rychly test - jak ta tekutina smrdi? Kdyz to neni na zadne parfemovane vlozce? Moc bys mela citit, plodovka je trochu jak sperma, ale moje male mnozstvi bylo spis bez vune.

Michaela02993
Závislačka 4536 příspěvků 01.08.19 05:10

@beruska9 ano v tom všem souhlasím, proto jsem napsala svůj příspěvek. Je lepší jet do nemocnice i když se tam občas chovají jako ignoranti, rozcilovala jsem se tam s manželem že kdybych začala rodit tak rodim na zemi a bez pomoci protože jsme hodinu čekali než si nás někdo vůbec všimne (sestra 6× prošla kolem a ignor). Jinak test mi dr na plodovku dělal a tím vším co mi řekl spíš asi chtěl podpořit tu neskutečně protivnou sestru, hned jak vypadla z ordinace tak se mi omlouval že to chápe zvlášť když nevím jak to vypadá když plodovka odtika… Ale to je fakt pouze o personálu… Jinak zakladatelka by měla radši jet než by mohlo být pozdě.

EvaG
Extra třída :D 10830 příspěvků 01.08.19 08:14

Plodovka muze téct po trošce. Rozhodne nejde cítit moci prý se to různí ale většinou voní jakoby sladce nebo bez vůně. Vzít porodnickou vložku a nechat testovat. Kecy že nemůže odtikat nebrat. Může mě tekla od 26.tt vždy trochu. Malý se narodil v 31.tt pro infekci plodove vody a byl zamotany do pupeční šňůry.

lenty
Závislačka 4341 příspěvků 01.08.19 11:03

Tak holky jsem už po příjmu, antibiotika, a vyvolávají porod.

EvaG
Extra třída :D 10830 příspěvků 01.08.19 11:43

@lenty ještě že jsi jela. Vše dobře dopadne. Jsi už pěkný týden. Držím pěsti ať je vše ok.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1992 příspěvků 01.08.19 12:12
@lenty píše:
Tak holky jsem už po příjmu, antibiotika, a vyvolávají porod.
:hug: :hug: :hug: tyden uz je hezky, at jste oba v poradku :hug:
beruska9
Extra třída :D 11311 příspěvků 02.08.19 00:12
@lenty píše:
Tak holky jsem už po příjmu, antibiotika, a vyvolávají porod.

Drzim palce :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama