Je to opravdová láska nebo jen období?

Anonymní
16.5.20 18:12

je to opravdová láska nebo jen období?

Zdravím všechny,
Chtěla jsem se vás zeptat. S přítelem jsem 8 měsíců. Prvních pět měsíců to bylo všechno fajn a bez problémů. Poté v rozmezí březen-duben jsme měli spolu hodně toxický vztah. Stále jsem se rozcházeli, byli jsem na sebe odporní, už nás to ani nebavilo. Přítel je hodně stresující a citlivý, dokáže ho do depresivní nálady dostat i úplná blbost. Vím, že mnoho lidí v mém okolí mi říkalo, že ho mám nechat plavat, jelikož na mě byl občas nezaslouženě hrubý. No ale zlom se stal na začátku května, kdy jsme spolu jeli na noc k jeho tátovi (má rozvedené rodiče a bydlí u matky). Bylo nám spolu fajn, stále jsme si říkali jak moc se milujeme a jak bez sebe nemůžeme být. Od toho dne jsem se ani jednou nepohádali, jsme na sebe hodní, já ho strašně moc miluji a vím, že to je čím dál více silnější. Ale trápí mě jedna věc. Stále si kladu jednu otázku. Je to opravdové, nebo máme oba jen šťastné období. Opravdu se může z toxického vztahu stát zdravý vztah? Prožili jsme si spolu hodně těžkých chvil ale i přes ty těžké chvíle jsem zůstali spolu. Potřebuji od vás radu, jelikož jsem už vážně zoufalá. S ním jsem na 99,99% šťastná. ale ta 1 setina procenta je ten strach z budoucnosti, že je tohle krásné období jen lež.

 • Citovat
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
97
16.5.20 18:33

No podle mě, se tam něco špatného opravdu vyklubat může. Otázka je, jestli jste oba uznali své chyby, omluvili se navzájem a oba na vztahu zapracovali… U toxických vztahů maká totiž vždy jen jeden, a druhý jen vysává.
Poradila bych vést si deníček vašeho vztahu. Aby jsi poznala, jestli se v cyklech neopakují hodně špatné a velmi dobré chvíle. A podle toho se po o nějaké době rozhodnout.
P. S. to že po hodně špatném stavu, nastane hned skvělý, je pro toxické vztahy taky dost typické.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
6064
16.5.20 19:03

Začátek května byl teprve nedávno. V každém vztahu je období krásné, normální a lehce na pikaču. Ale první rok by jste měli být jen na růžovém obláčku. Takže tady u vás bych měla extra zaplý radar v hlavě.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
25027
16.5.20 19:52

Jestli ste na sebe hodní od začátku května, tak je to vlastně dva týdny…z toho bych ještě závěry nedělala. Na druhou stranu jste mladí, nic vám neuteče, když to ještě nějakou dobu zkusite. Základ je, jestli stě si ty špatně věci vyrikali a nebude to mezi vama hnít. A víc se uvidí :wink:
My s exem sme zacatky taky měli občas divoký, nakonec z toho bylo skoro dvacet let. Jestli to bylo dobře nebo špatně, že sme se nerozešli na začátku? No asi jak v čem. Někdy lituju, někdy zase nelituju. Takovej je život…zase jsou to zkušenosti. Možná bych na tom dneska byla líp, možná hůř, to je takový co by kdyby 😁

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
11983
16.5.20 20:13
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,
Chtěla jsem se vás zeptat. S přítelem jsem 8 měsíců. Prvních pět měsíců to bylo všechno fajn a bez problémů. Poté v rozmezí březen-duben jsme měli spolu hodně toxický vztah. Stále jsem se rozcházeli, byli jsem na sebe odporní, už nás to ani nebavilo. Přítel je hodně stresující a citlivý, dokáže ho do depresivní nálady dostat i úplná blbost. Vím, že mnoho lidí v mém okolí mi říkalo, že ho mám nechat plavat, jelikož na mě byl občas nezaslouženě hrubý. No ale zlom se stal na začátku května, kdy jsme spolu jeli na noc k jeho tátovi (má rozvedené rodiče a bydlí u matky). Bylo nám spolu fajn, stále jsme si říkali jak moc se milujeme a jak bez sebe nemůžeme být. Od toho dne jsem se ani jednou nepohádali, jsme na sebe hodní, já ho strašně moc miluji a vím, že to je čím dál více silnější. Ale trápí mě jedna věc. Stále si kladu jednu otázku. Je to opravdové, nebo máme oba jen šťastné období. Opravdu se může z toxického vztahu stát zdravý vztah? Prožili jsme si spolu hodně těžkých chvil ale i přes ty těžké chvíle jsem zůstali spolu. Potřebuji od vás radu, jelikož jsem už vážně zoufalá. S ním jsem na 99,99% šťastná. ale ta 1 setina procenta je ten strach z budoucnosti, že je tohle krásné období jen lež.

láska je o hloubce obtisku v srdci…jestli je a nebo nebyla opravdová…to ukáže až čas bilancování ;)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat