Je to opravdu kojením?

130
11.9.21 22:14

Je to opravdu kojením?

Ahojky, prosím poraďte. Už ztrácím naději, že se to zlepší. Synovi je 15 měsíců a od narození je nespavec. Večer chodí spát mezi 20:00-21:00 h a vstává mezi 6-7h. V noci se ale několikrát budí. Někdy v říjnu se to zhoršilo, tak jsem bohužel odstěhovala manžela z ložnice a syn se mnou spí v posteli. Myslela jsem si, že je to na chvíli. No a spí se mnou dodnes :) Uspávám večer i po obědě kojením na posteli. Syn se kojí, pak se odpojí, leze, sedá si, stoupá, pak si zase cucne a takhle pořád dokola než usne. Pak ho opatrně přendám do postýlky a spí tam do prvního probuzení. To je kolem půlnoci. Pak se mi ho už nedaří do postýlky vracet, protože se probudí. Takže si ho vezmu kolem půlnoci (někdy dřív) do postele a pak se začne budit. Pokaždé, když se vzbudí, chce prso. Takže to vypadá jako při uspávaní. Prso, odpojí se, někdy si sedá, mele sebou, zase prso a takhle pořád dokola než usne. Má i dudlíka, takže střídám prso-dudlík. Teď se budí snad častěji než dřív. Někdy usne třeba jen na 15 min. Kolikrát ani nestihnu usnout. Po 4h také sebou strašně mele a já trnu, kdy se probudí. Všichni mi tvrdí, že je to kojením, že až přestanu kojit, že bude spát celou noc. Já bych i přestala, ale 1. Nevím, jak to udělat a hlavně, jak uspávat (chovat nechce, ani hladit, zpívat) 2. Opravdu to pomůže? Co když přestanu kojit a bude se budit dál? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18549
11.9.21 22:18

Oba moji synové začali spát celou noc až když jsem přestala kojit :oops: takže u nás to tak bohužel bylo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14862
11.9.21 22:22

Nemusis prestat kojit, ale muzes zkusit ho po napiti odpojit a prso uz opakovane nedat. Az zase pri dalsim vzbuzeni.
A aby ti necestoval, zkusila bych ho trochu zalehnout.
Ale taky se muze stat, ze to nezabere a ze to uspani u prsa bude porad nejjistejsi cesta, jak ho uklidnit (resp ze to bez toho prsa bude horsi, takze mu ho radsi nechas).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9859
11.9.21 22:27
@Bobby píše:
Oba moji synové začali spát celou noc až když jsem přestala kojit :oops: takže u nás to tak bohužel bylo..

Moje obě děti taky, starší se odstavil tak nějak sám v roce a půl, mladší jsem musela odstavit ve 2 letech ze dne na den, bo nějaké postupné ubírání vůbec nefungovalo a prostě už jsem toho měla plný zuby. Co mají normální postel, couraj zas k nám do ložnice a někdy jsou to solidní škatulata :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9859
11.9.21 22:30
@Jahudka82 píše:
Moje obě děti taky, starší se odstavil tak nějak sám v roce a půl, mladší jsem musela odstavit ve 2 letech ze dne na den, bo nějaké postupné ubírání vůbec nefungovalo a prostě už jsem toho měla plný zuby. Co mají normální postel, couraj zas k nám do ložnice a někdy jsou to solidní škatulata :mrgreen:

Tedy starší už necoura od tech cca 5, 6 let, co je už „velkej a žádný mimino“ (je mu 8;-)) a spí na horní palande, spodní má mladší od tech 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24588
11.9.21 22:48

Syn taky spí celou noc, co sem přestala kojit (já to utla v 10 měsících, sloužila jsem půlku noci místo dudlíku a nikdo se nevyspal), pak už v pohodě, max jednou za čas (1-2× do měsíce) přijde ke mě do postele někdy k ránu, ale mlíko nechce. Jak to udělat je snadné, prostě prso nedáš a hotovo, můžeš místo toho nabídnout flašku a jo prvních pár dní/ noci může být náročnější, než si zvykne, tak hlavně vytrvat. Jinak uspávat uspávám tak, že prostě leží vedle mě, prso k tomu nepotřebuje, jenom nechce usínat sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27209
11.9.21 23:01

Mám dvě obě kojené do 2 let na spaní už pak jen teda, první spala od 9 m ve svém pokojíčku, druhy spí s námi, má vedle postele svou postýlku. Celou noc spala první od 10m, ale ne vždy samozřejmě, druhý spí asi od 15m celou. Teda jak kdy taky samozřejmě, ale ráno si stoupne v postýlce a beru ho k nám do postele. Jindy s náma spal celou noc :nevim: ale už ho v noci nekojim, to jsem utnula asi ve 20m, ale já nikdy nedělala uplne ze sebe dudlík, prostě když nepil koza se sebrala a spal. Manžel spí s náma celou dobu, vždycky spal u obou dětí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2641
12.9.21 01:00

Syn stejně starý jak tvé dítě, půl roku kojení, následně UM, při kojení hezky spal, při UM se budí několikrát za noc. V průměru 2-3×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8862
12.9.21 07:44

@Lucek35 Taky jsme to zažili a u nás to bylo kojením. Ale já jsem to viděla na první pohled, dítě prostě pořád hledalo prso a nemohlo pořádně zabrat. Já jsem tedy nepřestává kojit, ani jsem nepřestávala uspávat kojením, ale nedávala jsem v noci. První dítě si jen chvíli pomrčelo a v podstatě to šlo velmi hladce, druhé proplakalo část první noci a pak už taky dobré, třetí bylo nejurputnější, u toho to trvalo asi týden, ale to už jsem tehdy naštěstí věděla, že se mi to vyplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
12.9.21 10:49

@Hoa Mai Takže, jestli to dobře chápu, tak jste zrušila pouze noční kojení? Nebyl to problém, že jste večer prso dala a pak noci ne? Nebylo dítě zmatené, že jednou ano a pak ne? Většinou jsem právě četla, že je lepší utnout kojení úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
12.9.21 18:39

S dovolenim se vtirnu, mam taky dite 15mesicu. a mame tenhle nocni zivot od lonskeho prosince, je to total na palici…nekdy ma par lepsich noci, ale jinak standartne spi po 30min - 2hodinach, usina jen u prsa a v noci zabere jen na prso, jinak se uplne probere a jen jedinkrat se stalo, ze po asi hodine prevalovani usnul na me, bez prsa.
Ted ma obdobi ze vstaval az k sedme, a ted zase se prevaluje a cumla od ctyr rano, mezi patou a sestou ho to vzbudi a chce vstavat, to uz obvykle dost penim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14862
12.9.21 20:23
@Lucek35 píše:
@Hoa Mai Takže, jestli to dobře chápu, tak jste zrušila pouze noční kojení? Nebyl to problém, že jste večer prso dala a pak noci ne? Nebylo dítě zmatené, že jednou ano a pak ne? Většinou jsem právě četla, že je lepší utnout kojení úplně.

Jasne ze to jde, utnout jen v noci.

Ale osobne bych to udelala az tak po 16. mesici, nebo aspon s ohledem na to, jak dobre dite ji prikrmy (mne moc nejedly, dokud nemely vsechny zuby, tedy cca do 1,5roku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8862
12.9.21 23:12
@Lucek35 píše:
@Hoa Mai Takže, jestli to dobře chápu, tak jste zrušila pouze noční kojení? Nebyl to problém, že jste večer prso dala a pak noci ne? Nebylo dítě zmatené, že jednou ano a pak ne? Většinou jsem právě četla, že je lepší utnout kojení úplně.

Ano, chápeš to správně. Problém to nebyl, minimálně ne u těch prvních dvou ne. Nevím, jestli by se to třetí vztekalo méně, kdybych utla kojení úplně, ale to bych musela dávat UM, což jsem nechtěla. A čekat jsem taky nechtěla, se třemi dětmi jsem neměla energie nazbyt a u nás to stopnutí nočního kojení mělo u všech dětí celkově pozitivní vliv - děti byly méně plačtivé celkově, srovnal se denní režim, prostě na nich bylo vidět, že se taky potřebovaly dobře vyspat, což s tím celonočním hledáním prsa nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
13.9.21 15:40

@JezinkaBezinka Tak to máme úplně stejné. Taky by už vstával mezi 5-6h. Takže zase dávám prso, aby ještě chvíli vydržel. V podstatě od půlnoci he to peklo. @hoa-mai Já myslela, že UM už teď dávat nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.9.21 21:44

@Lucek35 Odstavovala jsem s tim, ze nemusi v noci spat. Dceru jsem kojila prakticky plne 15 mesicu. Jidlu moc nedala :nevim: Myslela jsem si, ze je neodstavitelna. V noci vzhuru, k ranu co 20 minut vymena prsou na dumlani. Co k tomu rict. Nakonec jsem se rozhodla pro odstav kvuli sobe. A az kdyz jsem to chtela ja sama, tak jsem odstavila. Ze dne na den. Dcera si trochu pobrecela prvni den a pak POHODA! Nechapu :D Prvni noc - nekolikrat vzbuzena, a najednou ji stacil dudlik (na tom je od te doby dost zavisla :pankac: ). Den po odstavu prisla ryma a teploty (to s tim nesouvisi) a i tak to dala. Cca za 3 tydny spala lepe. Ted se vzbudi treba 2× za noc na dudlik (kdyz nejdou zuby), ale to je bomba. To je jina :D spi v postylce v loznici. Podtylku ma bez steny prirazenou v posteli. Nekde spi nas. Neresim. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat