Reklama

Je to poporodní deprese? Už nemůžu ...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.18 13:28
Je to poporodní deprese? Už nemůžu ..

Prosím anonymně, stydím se :,(

Chtěla byh se vypsat, co prožívám a bojím se, kam až to může zajít…
jsem měsíc po porodu a pomalu to nezvládám…Jsem věčně naštvaná, brečím, nedokážu se radovat..Miminko mi pořád pláče nespí, pláče půl dne, nic nestíhám, do toho kojení se nedaří, poslední týden uprsa jen pláče, vzteká se, nic vevypije, mně se začíná ztrácet mléko. :( Přikrmuju z lahve a i u toho se vzteká a řve, vypije tak 50 ml :? Prostě pořád pláče, jsou to i prdíky, ale i když prdí a vykaká se, pláče a pláče. Je od 5 ráno vzhůru a nespal ještě krom půl hodiny v kočárku :nevim:
Spím 4 h denně kouskovaně, jsem strašně vyčerpaná :(. Mám ještě 2,5 letého syna a dnes to vygradocalo tím, že u krmení mladšího starší po mě lozil a pořád něco chtěl, házel o zem s autem a mně ruply nervy a strčila jsem o něj a zařvala, až upadl na zem :( :( holky já se mu začala omlouvat, objímat ho a brečím už hodinu. Od rána na něj jen řvu, je mi to šíleně líto, ale nedokážu se ovládnout :(
Ted brečím, nejde to zastavit, nejradši bych tu nebyla :( Navíc jsem hrozně posedlá pořádkem, takže cokoliv co není na svém místě, nebo je ušpiněné, tak mi tečou nervy :(
Je mi to všechno lít, uvědomuju si, jak se chovám, ale nejde to ovládnout :( nechci, aby se mě pak starší syn bál :(
Jsem nervní i na manžela, za každou kravinu ho seřvu Jsem nesnesitelná, mám špatné myšlenky, že bych nejradši tady nebyla a všem by bylo líp (což je pravda nejspíš).
Jak z toho ven holky? Takhle to už dál nejde…Mám šílený pocit selhání, nezvládám to, kojili jsme do ted hezky, najendou vzte, řev, pouštění prsa. Starší syn nechce spávat odpoledne a já padám na hubu už..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 20.03.18 13:30

Potřebuješ oddech.. popros o pomoc chlapa, ať se věnuje dětem a ty se vyspi :think:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9566 příspěvků 20.03.18 13:36

Sama určitě víš, ze jsi překročila hranici, když jsi otočila svoji frustraci v agresivní jednání vůči dítěti. Ať manžel nebo chůva pohlídají, ty se trochu vyspi a šla bych i k psychologovi. Když se nedokazes ovládnout, tak odejdi z místnosti a uklidni se stranou od dětí

Geeg
Kecalka 176 příspěvků 20.03.18 13:39

Mela jsem to stejne, mimi mi rvalo od jedny do sesti rana a pres den spalo minimalne, ja na zhrouceni, poradek jsem taky prozivala..malymu kup neco na boleni briska urcite a zkus dat do satku.. Rekni si o pomoc manzelovi a vydrz. Ono si to vazne po sestinedeli sedne, neverila jsem, ale je to tak.

Russet
Extra třída :D 10248 příspěvků 20.03.18 13:43
@Anonymní píše:
Prosím anonymně, stydím se :,(Chtěla byh se vypsat, co prožívám a bojím se, kam až to může zajít…
jsem měsíc po porodu a pomalu to nezvládám…Jsem věčně naštvaná, brečím, nedokážu se radovat..Miminko mi pořád pláče nespí, pláče půl dne, nic nestíhám, do toho kojení se nedaří, poslední týden uprsa jen pláče, vzteká se, nic vevypije, mně se začíná ztrácet mléko. :( Přikrmuju z lahve a i u toho se vzteká a řve, vypije tak 50 ml :? Prostě pořád pláče, jsou to i prdíky, ale i když prdí a vykaká se, pláče a pláče. Je od 5 ráno vzhůru a nespal ještě krom půl hodiny v kočárku :nevim:
Spím 4 h denně kouskovaně, jsem strašně vyčerpaná :(. Mám ještě 2,5 letého syna a dnes to vygradocalo tím, že u krmení mladšího starší po mě lozil a pořád něco chtěl, házel o zem s autem a mně ruply nervy a strčila jsem o něj a zařvala, až upadl na zem :( :( holky já se mu začala omlouvat, objímat ho a brečím už hodinu. Od rána na něj jen řvu, je mi to šíleně líto, ale nedokážu se ovládnout :(
Ted brečím, nejde to zastavit, nejradši bych tu nebyla :( Navíc jsem hrozně posedlá pořádkem, takže cokoliv co není na svém místě, nebo je ušpiněné, tak mi tečou nervy :(
Je mi to všechno lít, uvědomuju si, jak se chovám, ale nejde to ovládnout :( nechci, aby se mě pak starší syn bál :(
Jsem nervní i na manžela, za každou kravinu ho seřvu Jsem nesnesitelná, mám špatné myšlenky, že bych nejradši tady nebyla a všem by bylo líp (což je pravda nejspíš).
Jak z toho ven holky? Takhle to už dál nejde…Mám šílený pocit selhání, nezvládám to, kojili jsme do ted hezky, najendou vzte, řev, pouštění prsa. Starší syn nechce spávat odpoledne a já padám na hubu už..

Jo, chce to oddech. S tim kojením neporadím. Kdyby aspoň pil to UM. Něco na ty prdy máš? Prý dělá paseku Vigantol. Dávala bych mu něco jiného. Nemůže manžel starší dítě odvézt na výlet? Někdo povozit mladšího? Nestyd se řict o pomoc. Nejsi superžena. Potřebuješ se vyspat. A to hodně! :kytka:

Sashie
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 20.03.18 13:44

Na bolení bříšká nám moc pomohl Infacol (před každým kojením) - teď je nám 7 týdnů a kousek. Na úklid se vykašli, teď jsi důležitá jen ty a děti (obě). Domluv se s mamkou nebo tchýní, aby ti něco uvařily a přinesly. Ať si chlap vezme volno (měl otcovskou dovolenou?) a pomůže - ať už jenom tím, že bude malého nosit, aby jsi si mohla pohrát se starším synem.
Vše, co se netýká dětí odlož a vykašli se na to. Až se uklidníš, tak bude větší klid i u kojení. A vydrž, určitě bude lépe! A takové blbé myšlenky, jako že by jim bez tebe bylo lépe, rovnou vypusť z hlavy! :hug:

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 20.03.18 13:45

At si partner vezme par dni dovcu a pomuze. Jsem ted par tydnu taky sama s dvouma malyma a jsem taky k. o.,takze ti rozumim. Mam doma 3letou a kdyz citim, ze mam fakt dost, tak ji reknu, ze jsem protiva pac jsem malo spala a mam toho moc, ona se smeje a pry to zitra bude lepsi :P ale nevim jestli by to tvuj 2letak pobral? Myslim, ze by ti stacilo se vyspat, dela to hodne…

warita
Kelišová 7377 příspěvků 20.03.18 13:47

Tak jestli tohle je deprese, mela jsem to taky. Ja to teda nevnimala jako depresi, mela jsem za to, ze to je prirozeny dusledek pretizeni. Decko mi rvalo od rana do vecera, ja cely den nosila, nervy mi tekly tak, ze jsem mistama nekontrolovatelne rvala, jak toho mam dost, ze to dite uz nechci ani videt.

Ja teda za psychologem nesla, sedlo si to sama, ale trvalo to par mesicu. Diky bohu jsem mela jenom jedno dite. Ve dvojim provedeni si to neumim predstavit.

Nedavno jsme o tom mluvili s manzelem a dohodli se, ze az by se narodilo druhe, zaridil by mi nejakou vypomoc, co by chodila na 3h denne. To bych navrhovala i tobe. A taky satek. Strcis dite do satku, okolebas ho chozeni po byte a muzes udelat i nejaky drobny uklid.

Šarlota4
Echt Kelišová 9626 příspěvků 20.03.18 13:50

Mě teda přijde otřesný, že vědomě strkáš dítě až spadne. Poprosit o pomoc kohokoliv kamarádku/par­tnera/rodinu není nic špatného. Každá máme jinak náročné dítě a jinou psychiku. Ale nikdy si to nevybíjej na dětech. Odlož dítě na zem a bež si zahulákat nebo počítat do koupelny.

sarah1618
Kecalka 237 příspěvků 20.03.18 13:51

Já bych z toho takovou tragédii nedělala. Trpíte spánkovou deprivací,
To dokáže zatočit úplně s každým.
Dejte si druhou šanci
Poradně si odpocinte
Seženete si nejakou výpomoc alespoň sem tam.
Z ničeho se neobviňujte a jede se dal
Jsou to jenom děti, nic hrozného se nestalo..
:srdce:

warita
Kelišová 7377 příspěvků 20.03.18 13:54
@Šarlota4 píše:
Mě teda přijde otřesný, že vědomě strkáš dítě až spadne. Poprosit o pomoc kohokoliv kamarádku/par­tnera/rodinu není nic špatného. Každá máme jinak náročné dítě a jinou psychiku. Ale nikdy si to nevybíjej na dětech. Odlož dítě na zem a bež si zahulákat nebo počítat do koupelny.

me prijde otresny, jak se navazis do matky, ktera toho ma na taliri prilis a zacina se hroutit. Dej si trosku pohov prosim.

Šarlota4
Echt Kelišová 9626 příspěvků 20.03.18 13:57
@warita píše:
me prijde otresny, jak se navazis do matky, ktera toho ma na taliri prilis a zacina se hroutit. Dej si trosku pohov prosim.

Navážet? děláš si srandu? To jsou fakta. Vím, že toho lituje a v psychické pohodě by to neudělala. Nebo si to bereš osobně, protože jsi to sama měla težké? Vím, že to vyčerpání je šílené, ale jít se otřepat jinam, když ti není dobře je snad v pořádku ne?

warita
Kelišová 7377 příspěvků 20.03.18 14:00
@Šarlota4 píše:
Navážet? děláš si srandu? To jsou fakta. Vím, že toho lituje a v psychické pohodě by to neudělala. Nebo si to bereš osobně, protože jsi to sama měla težké? Vím, že to vyčerpání je šílené, ale jít se otřepat jinam, když ti není dobře je snad v pořádku ne?

jo holka, ale tomu jaksi neni uniku. Nebo si fakt myslis, ze kdyz odejdes na 5min do jine mistnosti, trochu si tam pobulis, ze je ten problem naraz pryc? Neni… Ceka te dalsich x hodin nekonciciho kojeneckeho kriku a noseni, az padas na hubu. A dalsi den to stejne, a dalsi taky, a pak ten dalsi taky… nekoncici terror.

vertunka
Závislačka 4552 příspěvků 20.03.18 14:03

Ahojky :hug:. Muzu Te uklidnit, ze je to vsude stejny. A dneska obzvlast, jsou snad nejaky erupce na slunci. Mam 6tydenni mimco a dvouletacku. Mimino od vcera od vecera jenom rve a nebo knoura. Ja uz jsem tak hotova, ze rvu s nim. Dvouletacka jenom chudak kouka, chtela by si hrat, ale bohuzel…musim se venovat miminu. Mam toho tak akorat po krk…Ale verim, ze je to jen blbej den, zase bude lip :srdce:.

Rady, aby si vzal manzel dovolenou jsou sice fajn, ale z vlastni zkusenosti vim, ze to nepomuze. Chlap byl ted 3 dny doma, pomahal, varil, vyspat me nechal. Dneska jsem s detma sama a opet katastrofa :zed:.

Takze opravdu vim o cem mluvis. A posilam obeti :hug: :hug:.

Šarlota4
Echt Kelišová 9626 příspěvků 20.03.18 14:06

@warita ne jistěže není, ale předejdeš vybíjení si zlosti na lidech. Zakl se potřebuje hlavně vyspat, odpočinout, koupit si špunty do uší a najít s miminkem pohodu. Na to musí být sama v pohodě. Prostě to vybíjení na dětech odsuzuju no. Přijde mi to zbytečné a smutné. Neříkám, že mu nemůže dát přiměřeně na zadek za zlobení.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama