Je to práce na černo, anebo výdělek

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.5.22 07:26

Je to práce na černo, a nebo výdělek

Do limitu?

Ahoj, mám otázku. Před několika měsíci jsme si pro osobní potřebu koupili tepovač na mokré čištění. Kamarádka mi, ale vnukla myšlenku, když si ho chtěla půjčit s půjčila, že ho můžu pronajímat jiným, že je určitý limit, který se nemusí danit a můžu si přivydělat… Snad do 30 tisíc??? Že ona to tak dělá s vozíkem za OA.

A teď k věci, pár lidem jsem ho půjčila / známým /, cena i s prostředkem je 400 Kč na celý den, 600 Kč za dva dny, čili žádný Terno. Ale dostalo se to i na povrch na Fb, kde jsem byla doporučena / jsme malý město / a asi dvě ženský začaly něco o podnikání, a že dávám snad doklady, nebo že dělám na černo…

A teď nevím, jak na tom jsem. Začala jsem ho půjčovat zhruba před necelým měsícem a budu ho půjčovat / pokud to půjde / jen do konce července / pak nastupují do práce a nebudu mít na to čas, ani chuť - jen aby bylo jasno v evidenci ÚP nejsem /. S lidmi podepisují jen obyčejnou smlouvu na OP, nic víc, žádná záloha.

Děkuji za rady…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15657
18.5.22 07:33

To už je opakující se činnost. Takže by si mela mit živnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 07:37

@JancaS84 Vazne? 8o ikdyz prakticky budu během 3 měsíců končit a není to nijak pravidelné???
Znám lidi, kteří půjčují nářadí, vozík za auto, na kolo… A taky to dělají jen tak.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 07:39

Ale díky, to se na to vyprdnu… Když za chvíli stejně nastupuju do práce a hlavně nevím, zda si měsíčně půjčí tepovac 10 lidí nebo 1 člověk

• Citovat
  • Nahlásit
10403
18.5.22 08:08

Já si zas myslím, že je to příležitostní výdělek a řešit to nemusíš. Protože příjem může být 600 měsíčně i třeba 6000 měsíčně, není to žádná pravidelná měsíční částka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29377
18.5.22 08:08

Tohle bude chtít živnost, osobně bych to nepoucela, nebo třeba jen po známých. Fakt by mi nestalo těch pár stovek pak za nějaké popotahování s nějakým blbcem, který se bude šťourat v tom, jestli to máš ofiko nebo ne. To je jak když třeba doma pečeš dorty, bude 100 spokojených lidí a pak jeden, co se po tobě sveze a zadela na průser.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4585
18.5.22 08:20

Nepočítej s tím, že by se v tom někdo neporýpal, lidi jsou závistiví a co kdyby sis „bokem“ vydělala nějak hezky že jo. A přesně jak píšeš, nikdy nevíš, kdy kdo kvákne na FB apod. 🤷🏻‍♀️

Samozřejmě při pravidelnosti by to mělo být na živnost, pokud to Pepa z vedlejší dědiny a Mařka od naproti dělají bez papíru, tak si holt můžou uhnat jednou pěkný prů. ser 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1815
18.5.22 08:22
@Anonymní píše:
Ale díky, to se na to vyprdnu… Když za chvíli stejně nastupuju do práce a hlavně nevím, zda si měsíčně půjčí tepovac 10 lidí nebo 1 člověk

Já si myslím, že to můžeš označit jako sousedskou výpomoc a nedanit to. Blbé je, že jsi na malém městě a tam si každý vidí do talíře a může mít hloupé kecy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16035
18.5.22 08:25

Jentak mimo, jaký jste koupili tepovač, že je to takové terno? Nějaký chceme pořídit, tak budu ráda za doporučení :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 08:45

@lucynka25 Máme Ghibli. Profi… Konkrétně myslím Extra Power 7p

• Citovat
  • Nahlásit
4585
18.5.22 08:47
@lucynka25 píše:
Jentak mimo, jaký jste koupili tepovač, že je to takové terno? Nějaký chceme pořídit, tak budu ráda za doporučení :think:

Myslím, že to je terno, protože půjčuje levně 🤷🏻‍♀️ Jinak tady okolo nás frčí půjčovny v Kärcheru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16035
18.5.22 08:49

@shadowbabe jo ten jsem si taky párkrát půjčila, ten je fajn. Máme světlou sedačku a vše je vidět..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16035
@Anonymní píše:
@lucynka25 Máme Ghibli. Profi… Konkrétně myslím Extra Power 7p

mrknu se, díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11953

Tak samozrejme pokud ho pujcujes za penize a oakovane i kdyz nepravidelne, tak bys mela mit zivnostenske opravneni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 08:51

Terno to není :potlesk: bylo asi 5 zájemců, kteří si opravdu tepovac půjčili, dalších xx zájem jen po telefonu… Půjčují možná levné na dnešní dobu, ale co tak vím lidí u nás na okrese i půjčoven je dost… :nevim:

Karcher je fajn, ale tam se jede jen na značku. Ten můj má prakticky totožné parametry, taky nebyl za pár tisíc, ale furt je levnější.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat