Je to přece i jeho dítě...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 12:20
Je to přece i jeho dítě...

Zdravím všechny maminky,
přišla jsem se tady vypsat ze svého trápení, protože už nevím, co a jak dál…
Před půl rokem se nám narodilo s manželem první vymodlené miminko. Jsk jsem četla všude na diskuzích, po porodu se život změnil.
Věděla jsem, že péče o dítě bude především na mě, manžel dost pracuje a zabezpečuje rodinu. Počítala jsem se vším, jen ne s takovou dávkou a tíhou emocí. Říkala jsem si, že náš vztah přece nemůže nic ohrozit, natož příchod miminka.
Kde začít. Období po porodu, kterého jsem se bála nejvíc, bylo paradoxně v pořádku. Hormony mě asi držely nad vodou, manžel uměl přijít z práce dřív a miminku se pověnovat, přebalit, pochovat, dokonce občas pomáhal s koupáním! Jak jsem byla pyšná, že mám takového muže!
Bohužel postupem času jko by se nabažil toho malého tvorečka a konec. Pracuje do úmoru, téměř s námi není. Když už s námi je, mám pocit, že ho vše kolem dítěte obtěžuje. Přebalit, pochovat, nakrmit… Nedej bože pohlídat, když si něco potřebuji zařídit…
Jsem z toho docela zoufalá, když se s ním na toto téma bavím, většinou se jen naštve, jako bych si nevážila toho, co pro nás dělá.
Smířila jsem se s tím, že se v týdnu nikam nedostanu (cvičení, kafe s kamarádkou a pod), protože on „nepohlídá“.
Co mě ale štve je to, že ani o víkendu nenítento stav jiný. Jako by neuměl přijmout, že jsme teď tři a změnit priority.
Měla jste to tak některá taky? Že muž přestával jevit o dítě zájem? Bylo mu na obtíž?
Podotýkám, že jsme spolu několik let a miminko jsme si přáli oba.
Někdy se přistihnu, že ho přestávám mít ráda (manžela). Že si zvykám na samotu…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 02.05.19 12:26

Nikdy jsem to takhle neměla a takového chlapa bych doma nesnesla, pokud to nijak nechce řešit, tak začni šetřit abys mohla odejít

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 02.05.19 12:34

To zní dost smutně… :,( asi bych ho vážně postrašila rozvodem, protože takto fungujete v podstatě jako dvě samostatné jednotky : 1. ty + dítě 2. on sám
takhle to dlouhodobě nejde, jste jedna rodina, až začne dítě chodit, to bude teprve nářez a každá minuta - když nespí - být ve střehu… to se dost blbě zvládá v jednom člověku…
můj manžel má teda jiná podstatná negativa, ale s dětmi mi vždy pomáhal půl na půl.. dokonce s nimi byl i pár měsíců doma!! /přitom chodil do práce a střídali jsme se, 15minutové mezičasy na dojezdy vykrývala sousedka :kytka: /.. neumím si představit být na to sama…
potřebuješ přece na chvíli vypadnout z domu a hlavně si i odpočinout a vyspat se…
nenechala bych to tak.

Jtecka
Nováček 10 příspěvků 02.05.19 12:36
Vydrz!

U nas uplne to same.bylo to strasne, citila jsem se naprosto sama a zrazena. trvalo to do cca roka maleho. spousta hadek, vycitani, zklamani, slz… postupem casu jsme si to hlavni asi vyrikali a ted, s odstupem dalsiho roku, ponalu zase nachazime cesty zpet k nejake lasce.ja uz to hodnotim pragmaticteji, pro chlapy (samozrejme ne vsechny) je nekdy tezke se smirit s tim, ze nemaji najednou vsechnu nasi pozornost a peci a navic se po nich porad neco chce, na coz nemuseli byt zvykli.plus navic zenska je na ne permanentne nastvana a protivna. o tom, ze zena to ma tisickrat horsi, o tom vubec nemluvim-to ale nezajima kazdeho muze. takze abych to shrnula, pokud vam za to manzel stoji, vydrzte, bude lip.on ho ten prcek taky bude vic bavit, az zacne lezt, pak chodit, hrat si uz trochu smysluplne.chce to cas a kupu trpelivosti a pokory.nebo se sbalit a jit-ale to si myslim, ze by byla skoda, prece jen je to pro ne velka zmena a jak rika moje kamaradka-my mely 9 mesicu se na to nachystat, ale pro chlapa se ta situace drasticky zmeni ze dne na den. prosim pro rejpalky-ja tu nerikam, ze toto plati pro vsechny chlapy, urcite mate skvele muze, kteri to delali jinak.ani nerikam, ze my zeny to mame lehke-ona ta situace je podle me taky o tom, jak byla zena na zmenu zivota pripravena a jak se s tim pere.jen davam k dobru podobnou zkuse nost s odstupem casu ;)

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15156 příspěvků 02.05.19 12:37

No nevim, ale uz při prvním diteti jsem si nastavila doma, ze on ma trenink dvakrát tydne po praci, takze ok, prijde pozde, ale další dva dny bude doma minimalne na koupani a moje konicky, takze jsme mimino vykoupali a ulozili a jak pak vypadla ven, behat, sraz s kamoskou, pc kurz apod…Vedel, ze dva dny v tydnu musí prijit včas a podle toho i planoval schůzky a praci…

bjetuschka
Kelišová 5002 příspěvků 02.05.19 12:39

No upřímně, já jsem svoje holky taky takhle malinký nedávala chlapovi na hlídání, abych si mohla zajít na kafe nebo zacvičit. To přišlo až později. Takhle mi to přijde dost brzo. Asi toho má sám prostě moc, sama píšeš, že pracuje do úmoru, plus ti ještě pomůže s přebalováním a koupáním, tak se nedivím, že pak nechce ještě hlídat takhle malý mimčo.
Nejspíš toho má prostě moc, tak buď ráda, že pomůže s miminem doma, někdo nemá ani to. Až holka povyroste, tak to bude taky trochu o něčem jiným.

petula.bir
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 02.05.19 12:39

Ahoj, měla jsem to stejně… akorát on se po narození nezajímal vůbec :nevim:

Martha03
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 02.05.19 12:41

No asi toho má plný brejle stejně jako ty. Jen on má tu možnost odejít do práce, přijít později i když nemusí atd což ty nemáš. Ano i mého muže to občas všechno štvalo stejně jako mě když malá pořád rvala. Je to ale období a je třeba ho překonat. Moje malá má také půl roku a taky bych si občas představovala, že si ji vezme na dyl a bude se jí více věnovat. Někdy se ale pristihnu, že to není tím, že by se nestaral, ale že už je toho spíš na mě hodně a chci mít taky chvíli klid. U mě teda nehrozí nikam odcházet na déle jak 20 minut malá to nedá, ale i těch 5 minut o samotě na zahradě mi stačí. Jinak ano muži se těší na miminko a pak je to tak nějak trošku omrzí a pak až to dítě je zase více kontaktní tak se zase jejich zájem zvýší. Nic moc bych z toho neusuzovala jste oba v zaprahu a oba máte pocit že děláte maximum a ten druhý by mohl trošku víc pečovat o dítě nebo přestat prudit :D spíš bych to zkusila probrat opravdu nějak neutrálně, ve vhodné chvíli, aby se zaee nenastval a taky aby i ty jsi byla v klidu měla příjemný tón hlasu atd. My jsme tak vždycky všechno vyřešili. Rozhodně tady netvrdím že máš jít na chlapa tutu nunu, ale já když se někdy zaposloucham do toho jak na chlapa mluvím, tak si občas říkám, že je div, že se nenastval. Znáš to máš s dítětem perny den, on přijde z práce a ty bys mu dítě nejraději dala protože už toho máš dost, ale nechceš mu ho vrazit hned mezi dveřmi, aby to nebylo jen jsem přišel z práce a bla bla bla. Tak to hodinu vydržíš a pak si říkáš už by si ji mohl vzít ale on se k tomu nemá a tak máš čím dál tím víc nasranej tón hlasu, protože mu přece nebudeš říkat ať si pochova vlastní dceru :lol: občas je to zacarovanej kruh

Příspěvek upraven 02.05.19 v 12:44

Tichošlápek
Extra třída :D 14858 příspěvků 02.05.19 12:44

Pokud pracuje do umoru, tak toho má asi taky dost. Ale zase nepochybně dost vydělá. Proč si nenajmes chuvu na tu chvíli, co bys byla na cvičení? Ty si orazíš a budeš to taky vidět jinak

Šarlota4
Extra třída :D 11356 příspěvků 02.05.19 12:44
@bjetuschka píše:
No upřímně, já jsem svoje holky taky takhle malinký nedávala chlapovi na hlídání, abych si mohla zajít na kafe nebo zacvičit. To přišlo až později. Takhle mi to přijde dost brzo. Asi toho má sám prostě moc, sama píšeš, že pracuje do úmoru, plus ti ještě pomůže s přebalováním a koupáním, tak se nedivím, že pak nechce ještě hlídat takhle malý mimčo.
Nejspíš toho má prostě moc, tak buď ráda, že pomůže s miminem doma, někdo nemá ani to. Až holka povyroste, tak to bude taky trochu o něčem jiným.

Zas nedelejme z chlapu neschopne dementy. Oni se postara dokazi a dobre, jen je to casto o tom chtit. Tady evidentne pan nechce. 2-3hodky by zvladli uplne v pohode a maj mobil, muzou zenu zavolat.

Aduš8
Závislačka 4923 příspěvků 02.05.19 12:44

U nás ta péče v tomhle období polevila taky, prostě najednou malý potřeboval 100%pozornost a manžel to prostě,, nezvládal". Když malý začal chodit, zlepšilo se to a teď momentálně (18m),kds je jak neřízené torpédo, tak tatínek taky trochu,, stávkuje". Přijde to vždycky ve vlnách, občas mu to připomenu, pak je pár dní lepších. Na jednu stranu ho ale chápu, má velmi zodpovědné a fyzicky náročné zaměstnání a přijít, být s malým pořád ve střehu, to je prostě někdy moc. Ale třeba kafe s kámoškami a podobně si ujít nenechám. Jenže malého beru s sebou. Navíc, kolem toho půl roku dítěte bych řekla, že i u mě přišla taková ta krize, kdy jsem se nabažila miminka a začal mi chybět normální život. A proto jsem to všechno nešla daleko hůř. A věř, že až přijde separační úzkost, bude hůř. Bez dítěte se nehneš ani o metr. A s tím ti ani manžel nepomůže

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15156 příspěvků 02.05.19 12:45
@bjetuschka píše:
Nejspíš toho má prostě moc, tak buď ráda, že pomůže s miminem doma, někdo nemá ani to. Až holka povyroste, tak to bude taky trochu o něčem jiným.

nebyly malinky a brzo to ne - bylo to po sestimesicich zhruba, kdy uz jedly prikrmy apod. Navíc muj muz je schopny postarat se o mimino od prvního ditka, kdy jsem musela v jeho ctyrech mesicich na akutni operaci. Pomahala mu tchyne jen s varenim…nechtěla bych mit doma neschopného chlapa, co ani neprebali mimino, abych se bala, ze se mi něco stane a on nebude schopny se o dite postarat. Muj soused třeba koupal a hlidal mimino od sestinedeli a postaral se i o celou domacnost, zena mu psychicky onemocnela a musela byt hospitalizovana a prarodice ma 300 a 500 km daleko..

Příspěvek upraven 02.05.19 v 12:45

Netopirek
Echt Kelišová 9580 příspěvků 02.05.19 12:45

Takhle malé nebyly mu na obtíž, ale nehlídal, nekoupal, nepřebaloval.
O děti se začal zajímat kolem jejich cca roku.
Pak s nimi už začínal chodit sám ven, výletit.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15211 příspěvků 02.05.19 12:45

No a kolik teda ted tomu dítěti je?

cecetka
Echt Kelišová 8392 příspěvků 02.05.19 12:48

Nekteri chlapi proste nevedi, co delat s kojencem. Nekteri chlapi zacnou sve dite vnimat treba az kolem druheho roku, kdy uz s detmi je sranda. Sama s nadsazkou casto rikam, ze by se deti mely rodit uz jako dvoulete :lol: :lol: :lol:
Proste to tak je. Nenic si partnersky vztah tim, ze budes na manzela tlacit a vycitat mu, ze doma nebeha kolem decka :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama