Reklama

Je to preeklampsie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 16:53
Je to preeklampsie?

Ahoj, tak nejak nevim jestli plaším zbytečne. Na 1trimestralnim screeningu mi vyslo zvysene riziko preeklampsie, od 16tt mi byl nasazen anopyrin 1×denne, k tomu trpim uz dlouho na vysoky tlak, zacali to resit ale az v tehu, 1×denne dopegyt. Kdyz koukam na hodnoty tlaku pri lecbe, vetsinou se to pohybovalo kolem 140/90,145/95… Ted jsem 32+5,padla na me desna unava, bolesti hlavy uz asi 4 den v kuse, takove neostre, rozmazane videni… Otoky zadne, bilkovina v moci se zda taky v poradku, koupila jsem si papirky na testovani a vicemene barva uplne jako pri vysledku negativni. Jsem i trochu nachlazena, tak nevim jestli se nestresuju zbytecne, nechtela bych ale nic zanedbat. V pondeli jedu na screening ve 3 trimestru tak snad vydrzim. Co myslite? Mohla by to byt preekl.? :( nechci zbytecne plasit, ale mam uz tak 3 den takovy divny pocit, jako by neco bylo spatne..

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13380 příspěvků 27.09.18 17:01

Já preek. měla. V 10 dopo byla moč u dr. ok, hodinu na to v nemocnici špatná. Moje dr. testovala papírkem, v nemocnici už asi lépe? Jela bych do nemocnice a nechala se zkontrolovat. Mně se to rozjelo během pár hodin.

Vikule17
Povídálka 37 příspěvků 27.09.18 17:05

@Hadumi
A jaké jsi měla příznaky? :?

Hadumi
Extra třída :D 13380 příspěvků 27.09.18 17:28
@Vikule17 píše:
@Hadumi
A jaké jsi měla příznaky? :?

nejdřív nic, pak se objevila moč, pak tlak, další den jsem otekla.

Valkýra88
Povídálka 43 příspěvků 27.09.18 17:33

Ja mela preklapsii v prvnim tehotenstvi,rozjelo se mi to az ke konci tehu. Ja teda ani nevedela ze neco takoveho existuje ale mela jsem porad pocit ucpaneho nosu (jako nachlazeni) pak jsem zacla mit hodne vysoky tlak (190/120) a byla mi zjistena bilkovina v moci, cca 2 tydny jsem brala Dopegyt a ztravila jsem nekolik dnu v nemocnici,jelikoz tlak mi nesel moc udrzet v norme.

Valkýra88
Povídálka 43 příspěvků 27.09.18 17:38

Stravila a ne ztravila, omlouvam se ale pisu na mobilu a ten si sam pise co chce :zed:

chs.jasmin
Kelišová 7402 příspěvků 27.09.18 17:42
@Anonymní píše:
Ahoj, tak nejak nevim jestli plaším zbytečne. Na 1trimestralnim screeningu mi vyslo zvysene riziko preeklampsie, od 16tt mi byl nasazen anopyrin 1×denne, k tomu trpim uz dlouho na vysoky tlak, zacali to resit ale az v tehu, 1×denne dopegyt. Kdyz koukam na hodnoty tlaku pri lecbe, vetsinou se to pohybovalo kolem 140/90,145/95… Ted jsem 32+5,padla na me desna unava, bolesti hlavy uz asi 4 den v kuse, takove neostre, rozmazane videni… Otoky zadne, bilkovina v moci se zda taky v poradku, koupila jsem si papirky na testovani a vicemene barva uplne jako pri vysledku negativni. Jsem i trochu nachlazena, tak nevim jestli se nestresuju zbytecne, nechtela bych ale nic zanedbat. V pondeli jedu na screening ve 3 trimestru tak snad vydrzim. Co myslite? Mohla by to byt preekl.? :( nechci zbytecne plasit, ale mam uz tak 3 den takovy divny pocit, jako by neco bylo spatne..

Ahoj,

podle mě zbytečně stresuješ a je to spíše nachlazením - kdyby tě brněly ruce, nebo jsi se hodně motala, nebylo ti dobře, tak pohotovost.

Já u první dcery měla zvýšené riziko, že mi chtěli i porod vyvolat. Měla jsem velmi ale opravdu velmi velké otoky nohou, kdy mi při zmáčknutí čvachtaly, jako by jsi mačkala mokrou lenu, v moči bílkovina (ale tu mám běžně), vysoký tlak :roll: Nabrala jsem 26kg a nakonec mi dělali dep třed 1TP Hamiltona - druhý den jsem porodila naprosto zdravou holčičku.

Radila bych nožky nahoru, žádný stres, užíj si v klidu prodloužený víkend a *tfuj tfuj tfuj/, aby ti to v pondělí dobře dopadlo. :kytka:

*Edit - zjistili mi to a hlídali mě od 32tt (vzhledem k tomu, že moje mamka nabrala abyla moc zavodněná a oteklá v obou těhu - nabrala 32 a pak 26kg a že babička to samé a to 4×, tak to máme asi i v rodině).

Vikule17
Povídálka 37 příspěvků 27.09.18 19:09

@chs.jasmin jeej to zní fakt děsně 8o asi jsem fakt hysterická a prostě se moc pozoruju,jako od začátku těhu :roll: :) dekuju moc za odezvu,jak pises,poradne si odpocinu a urcite to bude dobrý :) moc diky a krasny prodlouzeny vikend :*

Hadumi
Extra třída :D 13380 příspěvků 27.09.18 20:08

@Vikule17 mně tedy vyvolávali hned jak jsem byla 37+0, ale objevily se i obtíže u mimina.

dyňa
Kecalka 258 příspěvků 27.09.18 21:52

Mela jsem tezkou preeklampsii 2×,hodne nedonosene deti,poprve mi slo dost o zivot. Byla bych hodne opatrna.Ctyrdenni bolest hlavy neni ok,rozmazane videni uz vubec ne.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >