Je to psychické týrání? Jak odejít?

Anonymní
1.3.21 21:24

Je to psychické týrání? Jak odejit

Zdravím,
nechci to nikde rozmazavat tak zkusím poprosit radu tady. S přítelem jsme 4 roky a mame dvouletou dceru. Ze začátku byl náš vztah krásný. Kytky, byl pozorný, prostě jiný než bývalí partneři. Naprosto jsem mu duverovala a svěřila se se svými největšími tajemstvími. Po narození dcery se vše změnilo. Měl záchvaty vzteku a žárlivosti. Když byl třeba v práci tak jsem si natáhla TV kabel do pokojíku a dva dny na mě ječel s kým jsem chrapala aby mi to přišel zapojit. Byl nepricetny tak, že se třepal, ale uhodil mě až nedávno. Jeho šílené výstupy se stupnovali. Nemohla jsem se líčit protože vypadám prý jak k…, nemůžu si vzít v létě sukni protože prý se chci jenom ukazovat cizím chlapům a chci si za…t. Několikrát jsem odešla s malou k rodičům, ale vždycky mě ulecal že začne s tím něco dělat. Myslela jsem si že ma nějaké trauma s dětství (otec znasilnoval své dcery, matka o tom Věděla a nic neudělala) a vyrůstal v dětském domově. Neustále jsem ho litoval že za to nemůže, ale už mi opravdu došly nervy. Vše co ks mu na začátku vztahu intimního řekla používá proti mě. S bývalým partnerem jsem byla u konce vztahu, když jsem začala chodit s nim a neustále poslouchám že jsem obyčejná ku… A že když jsem podvadela jeho s ním, že to dělám i teď. Dokonce jsme se přestěhovali do nového bytu ae úžasného 70ti leteho souseda a já jsem se s ním dala do řeči. Okamžitě s ním spím když on je v práci a dokonce šel za chudakem dědečkem a udělal mu scénu přes celý barák ať za mnou nelozi. Hrozná ostuda. Stalo se to právě včera, tak jsem odjela k rodičům i s malou. Neustále všechnu vinu za to, jak se ke mě chová hází na mě. Fakt už delší dobu mám každé ráno hrůzu z toho v jaké náladě vstane a co se zase bude dít. Po porodu mě začal urážet že jsem hnusná jak jsem přibrala a kdo by vlastně s takovou hujdou jako jsem já ještě byl. Že vlastně on je ten spasitel a já mu mám být věčná že je se mnou. Snažila jsem se mu zavděčit snad vším, ale on má pořád málo a když má špatnou náladu tak všechno dělám špatně. Nebo naopak tvrdí jak bez nás nemůže žít atd.. Vůbec nevím co si mám myslet. Teď jsme u rodičů a já jsem už v koncích. Odstěhovat se z bytu nechce i když být nám platili kauci rodiče protože měl 15 zaměstnání během jednoho roku a je v nájemní smlouvě jako uživatel bytu. On si myslí že nic neudělal ale já už jsem tak psychicky zdeptana těmi jeho urážkami že uz vím, že pokud neodejdu teď, tak příště už nebudu mít ani sílu. Řve po mě před malou a jednou mi sebral telefon a zavřel mě na balkoně. Nejhorší je, že na veřejnosti se tváří jako andílek a pochybuji že mi někdo úvěří jaký ve skutečnosti je. Moje rodina už to prokoukla dávno ale ostatní? Všude že mě dělá totálně neschopnou matku. Dokonce jsem se dozvěděla že v bývalé práci že které ho vyrazili se vymlouval že nechodí do práce proto, že jsem alkoholicka a jsem denně slita a že se musí postarat o malou. Přesně vím o jaké dny šlo. Byly to dny kdy seděl 3 dny v kuse u PS4 u NHL. Vůbec mu nebylo blbě že zase jsem musela jít skemrat o peníze k našim. Dokonce když jsem začala chodit do práce k mamce do kuchyne protože mu nepřišla skoro žádná výplata mi řekl, že se tam vlastně jezdím jenom k… a on se chudák musí starat o malou. Mimochodem jsem musela vylitat jemu paragraf na malou abych mohla jít do práce, protože by nebylo na nájem. Když mu cokoliv řeknu je to moje chyba. Divím se že ještě nemůžu za globální oteplování. Je toho strašně moc co bych mohla napsat ale zajímá mě hlavně jak by jste se k situaci postavili vy? Jsem teď u rodičů s malou a on si vegeti s penězi co jsem vydělala v bytě ve kterém má jenom oblečení, jinak je všechno moje a řekl mi že se s tama ani nehne. Dneska mi vypisoval že si mám přijet pro kočky ze jinak je nechá pochcipat hlady. A že pokud mu nedovedu o víkendu malou že zavolá policajty. Nevím vůbec jak ho s tama dostat legálně pryč a jak to vyřešit s malou. Naposledy mi vzal mobil a zavřel mě na balkoně. Tak mám i strach ze mu rupne v bedně a stane se neštěstí. Promiňte rozepisovani, ale už jsem to někde musela ventilovat. Jsem totálně psychicky na dně. Neustále kontrolován kde jsem s kým jsem a bůh ví co dělám. Už mi zakázal se bavit i s rodinou. Že prý spím se s vou sestrenici a jejím manželem. Možná to zní humorně, ale on tyhle řeči mysli naprosto vážně. Co by jste dělali vy? Mimochodem u psychiatra byl a ten mu údajně řekl že je naprosto v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25
1.3.21 21:42

Já bych utekla, nejen pro sebe, ale i pro to dítě, v tomhle si nezaslouží žít. Máš obrovské štěstí, že máš rodinu, ke které můžeš utéct. Dej jim tohle přečíst a nech si pomoct :srdce:
Do bytu bych šla s doprovodem.. otec, bratr, čím víc, tím líp a vzala si vše mé. Ještě předtím bych došla na místní OSPOD, situaci vysvětlila a požádala o svěření do péče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1272
1.3.21 21:44

Začala bych si nahrávat na mobil jak se k tobě chová. Veškeré zprávy si ukladej, vše co můžeš jednou použít proti němu. Seber malou Seber kočky a bez od něj. Ser na byt ať si ho platí, když tam chce být. Nemůžeš s ním zůstat a nechat v tom vyrůstat malou. Pořád se s nějakým právníkem nebo OSPODem. Cokoliv hlavně pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 21:44

Ahoj, moc mě mrzí co prožíváš. Bohužel pravda bude taková, že byl takový pořád, akorát jsi to neviděla. Byla jsem ve stejné situaci jako ty. až na to dítě. Dokonce možná i v horší (zamykání v ložnici, schovával mi klíče od bytu když jsem chtěla jít ráno do práce, abych přišla pozdě, přeparkoval mi auto a volal mi, že mi ho někdo ukradl, fyzické napadání, když jsem se bránila jeho šíleným výlevům a odmlouvala)…
Prosím, hlavně to začni řešit, a už se k němu nevracej!!!
Když jsem byla rozhodnutá to ukončit, čekala jsem na správnou příležitost. (V ten den mě zbil, napsala jsem rodičům ať prijedou s policíí. Vše bylo napsané JEN na mě, takže když jsem řekla, ať opustí můj byt, tak neměl na vybranou, i když minimalne hodinu prosil, a chodil po bytě a něco hledal)…

Buď chytrá, vše si naplánuj…S dítětem to budeš mít ovšem krapet složitější a budeš muset to řešit, aby jsi nebránila ve styku. Pokud máš klíče (což asi máš od bytu, ne?) tak tam prostě jdi, vyměň zámek a domluv se s ním na předání věcí. (U mě to bylo na policii). Má tam trvalé bydliště? PROČ má tvoje peníze???

pokud chceš, můžu ti napsat zprávu
S.

• Citovat
  • Nahlásit
368
1.3.21 21:46

@Deneriss Myslíš, že byt bude platit, když v něm prakticky ofiko nebydlí? tohle bych vážně neriskovala, pokud se chová takhle..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
1.3.21 21:51

Omlouvam se, ze to pisu takhle narovinu…ale nejede nahodou v necem? Uz jsem takove podobne pripady videla a skoro vzdycky tak byl pernik… Ale at uz je to tak nebo ne…

Tohle nama cenu, tohle neni „vec“ ktera by se mohla zmenit. Verim, ze je to tezke, clovek nechce nicit vztah, rodinu…alae tohle je pro Vas obe dve podle me fakt spatne. Tohle neni jen Tvoje vec. Tohle je vec, ktera poznamena i dcerku. Pokud mas oporu v rodine, tak se seber, vem malou i kocky, a bez k Vasim (nebo nekam) nez to vyresis, Moc drzim palce aby bylo brzy lip. Já osobne jsem zastance nazoru, ze clovek do vztahu ostatnich nevidi a tak by nemel soudit a rikat co ma clovek delat…ale tady to s dovolenim udelam…ja radim rozejdi se s nim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 21:54
@sucuba píše:
@Deneriss Myslíš, že byt bude platit, když v něm prakticky ofiko nebydlí? tohle bych vážně neriskovala, pokud se chová takhle..

Vše platím já. Rodiče mi řekli na tvrdo, že je to obyčejná vyžírka a že se nechává jenom sponzorovat. Nechodí do práce. a má k tomu vždycky výbornou záminku. Buď jo tam někdo šikanuje, nebo ho vedoucí nesnáší atd… Prakticky celou dobu mě nutil abych všude říkala že má jednu práci. Nedej bože, když se dozvěděl že jsem řekla kamarádce pravdu a ta se pro řekla. Mistr lží a přetvářek.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 21:57
@Alouette píše:
Omlouvam se, ze to pisu takhle narovinu…ale nejede nahodou v necem? Uz jsem takove podobne pripady videla a skoro vzdycky tak byl pernik… Ale at uz je to tak nebo ne…Tohle nama cenu, tohle neni „vec“ ktera by se mohla zmenit. Verim, ze je to tezke, clovek nechce nicit vztah, rodinu…alae tohle je pro Vas obe dve podle me fakt spatne. Tohle neni jen Tvoje vec. Tohle je vec, ktera poznamena i dcerku. Pokud mas oporu v rodine, tak se seber, vem malou i kocky, a bez k Vasim (nebo nekam) nez to vyresis, Moc drzim palce aby bylo brzy lip. Já osobne jsem zastance nazoru, ze clovek do vztahu ostatnich nevidi a tak by nemel soudit a rikat co ma clovek delat…ale tady to s dovolenim udelam…ja radim rozejdi se s nim.

Kdysi byl prý na pervitinu, aleyslim si že je teď čistý
Hulí trávu, to vím stoprocentně.

• Citovat
  • Nahlásit
10466
1.3.21 22:04

Jednoznacne zustat u rodicu, co jineho.
Potrebujes jen sebrat odvahu si trvat na svem.
Ver, ze je to jen zvyk, bojis se co bude bez nej, ale ve skutecnosti si muzes jenom polepsit.

Byt mu nech, kauci ozelite.
Pro veci si zajed neohlasene s tatou a kamosema, at jste v presile, a odstehujte vse najednou.

Vsechno si nahravej, at mas dukazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424

Ano, je to psychické týrání.
A jak odejít? Jakkoliv hlavně hodně, ale opravdu hodně rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Deneriss
Nemůžu mu nechat byt. Rodiče zaplatili kauci a maji malý byt 2+1 a žije tady ještě bratr. Potřebuji ho z tama nějakým způsobem vykopat. Nevím proč by se měl rozvalovat v bytě, kde neplatí najem, nehne ani prstem a užívá si klidecku jako by se nic vlastně nedělo. On si myslí že jsem zase jenom urazena a užívá si. Několikrát jsem mu slušně řekla že tohleyslim vážně ale je mu to úplně u zadku. Ale to je moje chyba. Vždycky jsem se vrátila.

• Citovat
  • Nahlásit
1728
1.3.21 22:05

Taky mi prijde, ze v necem jede. Utec uz kvuli dceri! Pro nas, kdo zijem v normalnich vztazich, je to hrozny cteni. Natoz v tom byt s ditetem :( dulezity je, ze mas oporu v rodine. Co si ted mysli okoli a cizi lidi, na to kasli. Ja byt tebou, kontaktuji nejakou organizaci (Bily kruh bezpeci, Rosa). Myslim, ze jsou schopni poradit i po pravni strance, jak toto resit. Ted aktualne bych zaridila jen, aby se od nej dostaly ty kocky, a zustala bych u rodicu, dokud se nezacne rysovat postup, co dal. Zadny akce typu, hura domu, vymenit zamky atd bych nedelala. Bala bych se, co nastane potom. Nejdriv bych se radila tam, kde maji v tomto zkusenost a jsou profesionalove. Podle rad z emimina bych se neridila. Ale chapu, ze se chces vypsat taky :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 22:08
@Anonymní píše:
Ahoj, moc mě mrzí co prožíváš. Bohužel pravda bude taková, že byl takový pořád, akorát jsi to neviděla. Byla jsem ve stejné situaci jako ty. až na to dítě. Dokonce možná i v horší (zamykání v ložnici, schovával mi klíče od bytu když jsem chtěla jít ráno do práce, abych přišla pozdě, přeparkoval mi auto a volal mi, že mi ho někdo ukradl, fyzické napadání, když jsem se bránila jeho šíleným výlevům a odmlouvala)…
Prosím, hlavně to začni řešit, a už se k němu nevracej!!!
Když jsem byla rozhodnutá to ukončit, čekala jsem na správnou příležitost. (V ten den mě zbil, napsala jsem rodičům ať prijedou s policíí. Vše bylo napsané JEN na mě, takže když jsem řekla, ať opustí můj byt, tak neměl na vybranou, i když minimalne hodinu prosil, a chodil po bytě a něco hledal)…

Buď chytrá, vše si naplánuj…S dítětem to budeš mít ovšem krapet složitější a budeš muset to řešit, aby jsi nebránila ve styku. Pokud máš klíče (což asi máš od bytu, ne?) tak tam prostě jdi, vyměň zámek a domluv se s ním na předání věcí. (U mě to bylo na policii). Má tam trvalé bydliště? PROČ má tvoje peníze???

pokud chceš, můžu ti napsat zprávu
S.

Ráda bych ale jsi taky anonym. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
3305
1.3.21 22:49

Chudák vaše dítě. Ty máš kam alespoň dočasně jít a stejně jí necháš žít v tomhle. :? Najdi si jiné bydlení, v tomhle bytě požádej majitele o ukončení smlouvy s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Zatím zůstaň ty dva měsíce u rodičů, kdyby bylo nejhůř a tvůj přítel neplatil nájem, tak ať to máš z čeho zaplatit, pokud v nájemní smlouvě figuruje i tvoje jméno. Pokud jen jeho, tak si sbal věci a ať si tam třeba shnije. Veškeré zpravy si úkladej, hovory si nahrávej, požádej o předběžné svěření dítěte do péče. Pokud bude dělat problémy, tak policie. Tvrdě se braň, tyrani jsou většinou ve skutečnosti slabosi, kteří si vybíjí svoje komplexy na slabších.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 22:49
@Alouette píše:
Omlouvam se, ze to pisu takhle narovinu…ale nejede nahodou v necem? Uz jsem takove podobne pripady videla a skoro vzdycky tak byl pernik… Ale at uz je to tak nebo ne…Tohle nama cenu, tohle neni „vec“ ktera by se mohla zmenit. Verim, ze je to tezke, clovek nechce nicit vztah, rodinu…alae tohle je pro Vas obe dve podle me fakt spatne. Tohle neni jen Tvoje vec. Tohle je vec, ktera poznamena i dcerku. Pokud mas oporu v rodine, tak se seber, vem malou i kocky, a bez k Vasim (nebo nekam) nez to vyresis, Moc drzim palce aby bylo brzy lip. Já osobne jsem zastance nazoru, ze clovek do vztahu ostatnich nevidi a tak by nemel soudit a rikat co ma clovek delat…ale tady to s dovolenim udelam…ja radim rozejdi se s nim.

Anonym kvuli rodine, ale pribuzna skoro do puntiku takto a pernik v tom opravdu byl :zed:. Extremni zarlivost a nenapadne se pridavalo nasili… Urazky, sprostarny, stalking, biti…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat