Je to schizofrenie?

Anonymní
11.4.20 08:09

Je to schizofrenie?

Ahoj mám otázku, já a můj přítel bydlíme v paneláku, Přítel trpí ukostmi a panickymi atakami :roll: Prostě má strach o své zdraví, Chtěl by změnit bydlení a jít do domku. Vadí mu že slyší sousedy myslí si že ho pomlouvaji. A představuje si co každý soused asi doma dělá Já nic neřeším a neslyším maximálně když někde brečí dítě atd Na sousedy i hlasitě nadává. Když je potká třeba na chodbě nebo venku, tak je slušně pozdraví a pobaví se snimi i někdy. Ale jak se zavřou dveře tak na ně nadává, že ho zase budou pomlouvat je mu přes 30 Má kamarády se kterými se moc neschází ale píše si přes Facebook. Jinak jsme krom práce furt spolu děti zatím nemáme. Nevím jak to máte vy co bydlíte v paneláku myslíte že mu začíná schiza k psychologovi jít nechce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1867
11.4.20 08:13

Tak schozofrenii si myslim, ze nema…choval se tak i pred karantenou? Evidentne ma nejaky problem, je uzkostny a ocividne paranoidni… nicmene mozna to vygradovalo tou karantenou a jak se to uvolni, tak se treba uvolni i tvuj pritel…ted je to narocny pro vsechny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.20 08:15

Právě že i před karanténu to měl, ale teď je ti silnější on si i dost povídá i pro sebe

• Citovat
  • Nahlásit
156
11.4.20 08:15

Nejsem zadnej velkej odbornik, ale za me je to ukazkovej zacatek schizofrenie. Bohuzel. :(

Mam ve svem okoli jednoho cloveka s touto diagnozou a zacalo to vicemene podobne. Kazdej se o nem bavil, kazdej ho resil. Pruser teda zacal, az zacal mit potrebu se jim za to vse mstit a „chranit se“. Kazdopadne bych to co nejdrive konzultoval s nejakym lekarem a domluvil se s nim na dalsim postupu. Mozna bude mit jen mirnou formu a s medikaci to bude docela ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17971
11.4.20 08:19

Současná situace mu vyhrotila nějakou poruchu, těžko říct jakou, rozhodně ji doprovází oceán úzkosti.

Primárně potřebuje psychiatra (klidně po telefonu) a medikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35339
11.4.20 08:42

Jeho chovani ma znaky pocinajici psychozy. Jen uzkost a deprese to neni, tohle je uz paranoidni…k odbornikovi musi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat