Je to šikana v práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuza_Nie33
Kecalka 149 příspěvků 19.01.17 18:42
Je to šikana v práci?

Dobrý večer.
Mám takový dotaz. Jsem v 15 týdnu těhotenství, je mi 20 let a pracuji. Práci mám na dobu určitou - do konce dubna 2017 (nárok na PPM mám, protože jsem tu už od 11/2015), zároveň jsem ale záskok za kolegyňku, která je na MD. Ta má nastoupit k 1.4.2017. Tím vzniká menší problém - chtěla jsem zůstat až do 30.4., ale kvůli ní budu muset na PN. V pořádku, doktorka mi klidně neschopenku napíše (už jsem o tom s ní mluvila). Pracuji jako recepční v hotelové ubytovně a 12 hod směny krátký-dlouhý týden. Nedělá mi problém tohle docházení, pracuji od 8:00 do 20:00.
Problém je v mém zaměstnavateli. Pomalu začíná krachovat (měl cca 5 dalších podniků, spíše bary, které musel ale uzavřít) a zůstal mu jen náš hotel, který slušně vynáší. Že jsem těhotná ví. Dnes mu ovšem začalo vadit, že jsem si v práci zesílila topení, on mi ho zeslabil, seřval mě jak malou holku, že to strašně žere elektřinu… Ano, máme v práci přímotop, který ten prostor dokáže dobře vytopit. Ale nemůže mi být zima, když je venku -20°C?? Na recepci slabých 20°C… Když odjel, zase jsem si to zesílila, protože nehodlám mrznout. Navíc k tomu mám problémy s močákem. Když přijel teď večer, zase mě za to zdrbal (netušila jsem, že se vrátí - jezdí jen v pondělí a ve středu), plus k tomu navíc to, že vzadu nefunguje osvětlení (na které nevidím a nikdo z ubytovaných mi nic neřekl…). Když jsem mu řekla, že o tom nic nevím, tak mě zdrbal, že kdybych měla místo tv zapnuté kamery (HDMI vstup), tak to vidím. Přitom problém se zapnutou tv nikdy neměl, spíš naopak, když byli zprávy, tak koukal taky, a pak jsme o tom diskutovali. K tomu dodal, že čím se blíží datum mého odchodu, tím víc na práci kašlu… Což není pravda, pracuji na 100% jako předtím.
Myslím si, že když se mu hroutí zbytek jeho podniků, tak si nemusí vybíjet zlost na mně. :nevim: :nevim:
Klidně bych zítra zavolala gynekoložce a nechala si PN napsat, ale další je věc, že se střídám s mamkou… A ji v tomhle nechat nemůžu. I když i ona mi říkala, že ji ta práce se*e.. :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 14472 příspěvků 19.01.17 18:51

To, ze na tebe dvakrat nekdo v praci vyjede, neni sikana. Vic nekomentuju.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 19.01.17 18:52

Já bych to asi pouštěla jedním uchem tam a druhým ven a pracovala jako předtím.

Zuza_Nie33
Kecalka 149 příspěvků 19.01.17 18:53

@mroe Dobrá, šikana jsem napsala špatně. Nevěděla jsem, jak jinak to mám napsat. Není to jen o dnešku… S mamkou na nás hledá jen chyby a obě jsme podle něj neschopné… A dává to najevo…

Příspěvek upraven 19.01.17 v 18:55

Sany80s
Kelišová 6570 příspěvků 19.01.17 18:54

Já si myslím, že pokud je tam 20 stupňů celsia, tak to splňuje minimální povolenou teplotu a má právo požadovat po tobě, abys to nezesilovala.
K zapnuté televizi už se vůbec vyjadřovat nebudu. Šikana fakt ne.

Jogrr
Závislačka 4325 příspěvků 19.01.17 19:20

Sikana vypada jinak.
Jinak lidi maji ruzne napady ohledne teploty, 20 stupnu je v norme.
Na me podrizene minuly tyden zkusily, ze v Metru psaly, kdyz jsou mrazy, ze by mely pracovat jen 25h tydne :mrgreen:

Pracuji v kancelari, topit si muzou jak chteji, takze jsem se zeptala, jestli maji pocit, ze kancelar je stavba 8o
Cim vic je lidem dobre, tim maji casto vetsi roupy a pozadavky.

zrcadlo
Kelišová 6874 příspěvků 19.01.17 19:33

8o Bože můj, doufám, že to jsou jen ty těhotenské hormony. To, že si svévolně pouštíš topení a utrácíš tak prachy zaměstnavatele normální není (pouze pokud bys měla nařízený stejnokroj, který by neobsahoval teplejší vrstvu, požádala bych např. o vestu nebo nějakou část oblečení). To, že sleduješ na monitoru místo prostor hotelu televizi, to je jen dobrá vůle zaměstnavatele, že to dosud trpěl, a je naprosto přirozené, že když díky tomu neodhalíš problém (nefunkční světlo), tak jeho dobrá vůle končí.
To s tím močákem jsem nepochopila, znamená to, že jsi většinu dne seděla na záchodě a on se večer vrátil a nenašel tě tam, nebo jak?
Edit: Jo, na ten močák svaluješ to porušení jeho nařízení a opětovné zapnutí topení. No, příště se víc obléknout, vzít si např. termopunčochy, a zobat na močák brusinkové tablety.

Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 14472 příspěvků 19.01.17 19:38

Mne dojala veta, ze porad pracujes na 100 procent, kdyz misto hlidani kamer, koukas nejspis vetsinu pracovni doby na TV. Kdybys nebyla tehotna, poradila bych ti, abys zmenila praci - dokazala bys tim, ze nejsi neschopna -sedet na vratnici umi totiz kazdej blbec. A navic bys mozna poznala, co znamena pracovat na 100 procent. Rekla bych, ze na sikanu by sis pak uz asi nikdy nestezovala.

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 19.01.17 19:39

Věř, že jsou mnohem horší věci na různých pracovištích. Mnohem větší vykořisťování, mnohem horší vztahy a opravdový bossing. Tohle je prostě jen nerudnej šéf a rozhodně ne šikana. Nevím co řešíš, stejně odcházíš, tak to můžeš mít v paži.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2116 příspěvků 19.01.17 19:39

Co by za tvoji práci daly těhotné holky, co dřou denně X hodin v halách u pásu nebo tahají těžké balíky… Ty chceš jít na nemocenskou, protože ti někdo něco dvakrát vytknul, navíc oprávněně.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 19.01.17 20:07

Téééda, asi se budu opakovat, ale co bych za to v minulosti dala mít takový komfort.. Dělala jsem také na vrátnici-.. 12 denní i noční i když jsem byla těhotná.. strašné oblečení, těsné..pořád venku ve sněhu i ve 30stupních… No jako chápu, že jsi asi náchylnější v těhu, aleeee asi u tebe není 100% jakých 100% si přeje tvůj šéf.. Kor když je pod nátlakem, že mu zbytek obživy zkrachovalo ;)

vokishka
Extra třída :D 12760 příspěvků 19.01.17 20:21

My máme sotva 20 st.doma. Máme starý okna a víc to nevytopíme. :mrgreen:

kacenka841
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 19.01.17 20:36

To jako tvrdíte, že v ČR si nemůže zaměstnanec přitopit pokud mu je zima? Někdo je teplokrevný tak mu těch 20 st stačí a někdo je zase zimomřivý tak mu těch 20st nestačí. Navíc pokud je na recepci tak asi hodně pohybu nemá aby se zahřála a skákat nebo cvičit tam za pultem asi nebude :nevim:
Naše jedna část rodiny mají barák i v zimě „vytopený“ na 19st a my tam prostě mrzneme a oni jsou úplně v pohodě prostě každý to má jinak

K tématu ne šikana to není, je pravda, že Ti to mohl říct jinak a ne po Tobě hulákat. Teď už víš, že mu to vadí tak se více obleč nebo si vem termosku s teplým čajem a zahřívej se čajem… Nebo mu řekni ať na té recepci dřepí on :pankac:

Tereza1986
Kelišová 6747 příspěvků 19.01.17 20:39
@Zuza_Nie33 píše:
@mroe Dobrá, šikana jsem napsala špatně. Nevěděla jsem, jak jinak to mám napsat. Není to jen o dnešku… S mamkou na nás hledá jen chyby a obě jsme podle něj neschopné… A dává to najevo…Příspěvek upraven 19.01.17 v 18:55

Tak si najděte jinou práci. Máma hned a ty po rodičáku. 100% zaměstnanec nejsi, když koukáš na TV.

zrcadlo
Kelišová 6874 příspěvků 19.01.17 20:49
@kacenka841 píše:
To jako tvrdíte, že v ČR si nemůže zaměstnanec přitopit pokud mu je zima?

No pokud si to zaměstnavatel nepřeje a splňuje normy dané zákonem, tak si prostě zaměstnanec svévolně měnit prostředí nemůže. Nebo tobě by přišlo normální, kdyby třeba dělník v továrně šel za údržbou, že chce o ty dva stupínky víc? Nebo by zaměstnanec na informacích v supermarketu koukal na monitoru na nějaký seriál?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >