Je to sprostý? Bydlení zvlášť.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 20:01
Je to sprostý?Bydlení zvlášť.

Dobrý večer,
prosím o anonym. Starsi diskuzní téma by asi nikdo nečetl, proto zakladam nové.
Jde o to, ze bydlím s mamkou.Je v důchodovém věku. Ma jiný styl života, já taky.
Chce mít svůj klid, já taky. Bydleni je napsáno na mě, mám na něj hypotéku.
Otázka zní, je to sprostý vůči mamce najít ji bydlení nájem s tím, že tenhle bych prodala a koupila si byt, ve kterém bych bydlela sama?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 04.03.19 20:04
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
Jde o to, ze bydlím s mamkou.Je v důchodovém věku. Ma jiný styl života, já taky.
Otázka zní, je to sprostý vůči mamce najít ji bydlení nájem s tím, že tenhle bych prodala a koupila si byt, ve kterém bych bydlela sama?

No a bavily jste se o tom spolu?Maminka v duchodovem veku..tobe je kolik?Mas nejake zavazky-partnera,deti?

Kakika
Neúnavná pisatelka 15268 příspěvků 04.03.19 20:04
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
Otázka zní, je to sprostý vůči mamce najít ji bydlení nájem s tím, že tenhle bych prodala a koupila si byt, ve kterém bych bydlela sama?

Sprosté by bylo to udělat a neprobrat to s ní. Utáhne finančně nájem?

Lalelale
Závislačka 4125 příspěvků 04.03.19 20:07

Ty už jsi tu zakládala dvě diskuze, viď? Plno lidí ti tam dalo spoustu rad a nápadů. Pokud to není náhoda a jsi ta samá zakladatelka, tak vzhledem k vaší finanční situaci bych byt opravdu prodala, mamce pomohla najít nájem a sama bych šla do menšího. Byt jsi zaplatila za své peníze a ve tvé situaci po tobě sestra s mámou nemůžou chtít, abys mamku dotovala.

Aduš8
Závislačka 4130 příspěvků 04.03.19 20:07

Ty už jsi tohle téma jednou základala… Mamka by současné bydlení s tvou hypotékou neuplatila a ty se chceš za každou cenu odstěhovat. To by dva dospělí lidé měli umět mezi sebou probrat. :nevim:

Monchichik
Echt Kelišová 7854 příspěvků 04.03.19 20:07
@Anonymní píše:
Dobrý večer,

Není to sprostý, proč by mělo? Dospělé děti nemají bydlet s rodiči.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 20:09

Bavily jsme se o tom spolu,souhlasí s tím,není proti.Tohle už je vypočítané,že nájem utáhne.Denne několikrát se jí ptám,jestli s tím fakt souhlasí,odpovídá že ano.

Lalelale
Závislačka 4125 příspěvků 04.03.19 20:10
@Anonymní píše:
Bavily jsme se o tom spolu,souhlasí s tím,není proti.Tohle už je vypočítané,že nájem utáhne.Denne několikrát se jí ptám,jestli s tím fakt souhlasí,odpovídá že ano.

pak není to řešit ;) pokud nechcete doživotně žít na hromádce

Monchichik
Echt Kelišová 7854 příspěvků 04.03.19 20:12
@Anonymní píše:
Bavily jsme se o tom spolu,souhlasí s tím,není proti.Tohle už je vypočítané,že nájem utáhne.Denne několikrát se jí ptám,jestli s tím fakt souhlasí,odpovídá že ano.

tak když jste se vy dvě dohodly,tak proč se ptáš ještě tady?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 20:12

@Lalelale @Aduš8 ano zakládala.Pořad se jí ptám dokola,ale potřebují snad i názor ostatních.Ji to nevadí,souhlasí s tím.

Monchichik
Echt Kelišová 7854 příspěvků 04.03.19 20:13
@Anonymní píše:
@Lalelale @Aduš8 ano zakládala.Pořad se jí ptám dokola,ale potřebují snad i názor ostatních.Ji to nevadí,souhlasí s tím.

názor ostatních není důležitý, důležité je, jak se dohodnete vy dvě…

jezz1e
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 04.03.19 20:15

Zda je to sprosté závisí i na tom, co znamená " bydlení je psané na mě" - jak jste se k bytu dostaly? Koupila jsi ho na hypo zcela za své nebo jde třeba o případ jako u mé kamarádky - ta odkoupila od obce (tedy za velmi výhodnou cenu) byt, v němž odmala žila s rodiči (kteří tedy byli původními nájemníky, což je podmínkou levného odkupu). V době převodu již maminka byla v důchodu, takže ho splácela jen kamarádka z hypotéky. V prvním případě je víceméně na tobě, jak s bytem naložíš, v druhém tedy vnímám vlastnictví a rozhodování jako společné.
Druhá věc je, zda má maminka na hrazení tržního nájmu z důchodu (nebo jí budeš přispívat?) a jak dlouho bude soběstačná, abyste se za rok zas nesestěhovávaly kvůli nutné péči.

Uživatel je onlineLioness34
Ukecaná baba ;) 2126 příspěvků 04.03.19 20:18

Já jsem předchozí diskuze nečetla nicméně pokud po tobě někdo chce aby jsi maminku dotovala - tak se domluvte a mamce ty i sestra popřípadě pokud mate ještě sourozence jiného tak mamce prispivejte na nájem. Třeba 1500 - já nevím jaké má možnosti… ale aby to utahla. Byty bych našla blízko tak abych byla se schopna postarat - dojít v pohodě k ni a pomoci ji a zároveň měla to své soukromí. Hlavně ji dej najevo ze ji mas rada ale ze to finančně nedavas ze to takhle nejde. Neznám podrobnosti. Ale pokud ji sezenes být třeba vedle v domě nebo proste hodne blízko aby až bude potřebovat pomoci jsi mohla dojít / pomoct s nákupem nebo se umýt zkontrolovat ji ze je ok nebo jen dojít na kafe … aby te to nezdrzovalo zbytecne (cesta myslím) … moje Mamka to tak má s babičkou - bydli vedle / každá ve svém a Mamka za ni 1-2× zajde popřípadě donese nákup popovida par slov a zas jde hnědé doma. Je to bezvadny. Když cokoliv je na blizku.

tininas
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 04.03.19 20:18
@Anonymní píše:
Dobrý večer,

Je tady reálná šance, že Tvoje mamka časem byt v pronájmu neutáhne a skončí na ulici.

Příspěvek upraven 04.03.19 v 20:22

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 20:21

@jezz1e být je odkoupeny,jako stálým nájemníkům nám ho prodali.Aby nas nevystěhovali,být jsem koupila.Bydleni v nájmu je spočítané.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama