Je to syndrom vyhoření?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eveliin
Nováček 7 příspěvků 05.03.18 13:09
je to syndrom vyhoření?

Dobrý den,
ocitla jsem se v situaci kdy mě nebaví nic a nevím jak z ní teď ven a už jsem z toho úplně neťasná. Je to asi půl roku co jsem se rožešla s přítelem, opustila jsem náš byt a našla si malou garsonku, poprvé v životě jsem se rozhodla bydlet uplně sama.
A vše je špatně, nemám náladu se s nikým vídat, nic se mi nechce, není týden abych doma nebrečela, od všech jsem se úplně izolovala, nedokážu se soustředit v práci, doma jen sedím a koukám na telku, chtěla jsem s tím něco udělat a zplatila sem si sportovní kroužek, ale už ani nejsem schopná se donutit tam jít.
Už jsem v situaci kdy chodím jen z práce domu a do práce, nic jiného se mi nechce.
Je mi 25let a uplně jsem ztatila chuť do života…
Vždy jsem byla veselá, rozdávala energii a byla pozitvní, teď vše vidím černě a nevím co s tím…
nějaké rady? Děkuji moc

Příspěvek upraven 05.03.18 v 13:15

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32727 příspěvků 10 inzerátů 05.03.18 13:13

Řekla bych, že je to lehká depka… :hug: :hug: neboj, bude zase líp, je potřeba se naučit život užívat, na všechno se těšit a mít z věcí radost. Bohužel se někdy stane, že to nejde. Možná by byla na místě nějaká terapie s psychologem, podle tvého popisu tam problém je, ale nijak závažný nebude, takže by se to po pár sezeních mohlo zlepšit. Zkus napsat paní psycholožce na adresu emimiňácké poradny: poradna@emimino.cz, určitě ti dá dobré rady anebo poradí, jak najít dobrého terapeuta ve svém okolí. Hlavu vzhůru, jednou jsi dole, jednou nahoře a to nahoře zase určitě přijde. :kytka:

Premek_Orac
Závislačka 4071 příspěvků 05.03.18 13:24

@eveliin Ahoj,
nemyslím, že se jedná o syndrom vyhoření nebo únavový syndrom. Spíš jen prostě jsi přišla o chuť, smysl, žít, prostě depresi.
S tím se dá pracovat.
Určitě jsou věci, které tě baví. Ikdybys měla jít do kina sama, tak jdi. je i spousta věcí zadarmo, a často jsou t ty nejlepší.
Určitě ti pomůže určitá pravidelnost. Například si naplánovat, že každý den o víkendu půjdeš pěšky 5 km na pivo, nebo na zmrzlinu. Začni vnímat víc podněty. Např. všimla sis, jak krásně voní čerstvá káva? Všimla sis, jak magický je i obyčejný plamen svíčky? Nebo jak voní čerstvé povlečení?
Jo, dá to přemáhání a práci. Ale ten čas, který promarníš, ten ti nikdo nevrátí. A když uděláš změnu sama se sebou, vrátíš se ke své přirozené radosti a energii, uvidíš, jak se promění celý svět kolem tebe.
Zvládneš to!

eveliin
Nováček 7 příspěvků 05.03.18 13:33

@Premek_Orac Já sem právě snažím, mám psa vždy si řeknu že si s ním udělám procházku a snažím se plánovat věci, ale nikdy se k Tomu nedokopu. Raději zůstanu celý víkend ležet doma v posteli než abych někam šla..
Snažím se hledat pozitvní věci, a mít pozitivní přístup, ale nejde mi to.. vše automaticky vidím hrozně černě..

Premek_Orac
Závislačka 4071 příspěvků 05.03.18 13:40

@eveliin Hele fakt se to chce přemoct. Když si to naplánuješ, tak to jde snáz. Klidně si vždy na tden napiš rozvrh :-)
Co tě baví? Nebo co máš ráda? Nebo co jsi vždy chtěla a nikdy nezkusila? Mě takhle jednou nakoplo překonání vlastního strachu a slanění přehrady…

eveliin
Nováček 7 příspěvků 05.03.18 13:47

@Premek_Orac
No právě já nikdy nic nějak nedělala nebo tak, bavila jsem se venku s přáteli, mám raáda tanec ale k němu už se taky nemužu přemoct. Ráda trávím čas s lidmi, ale ted mě všichni štvou a nemám náladu se nimi vídat ani bavit.

eveliin
Nováček 7 příspěvků 05.03.18 13:48

@Tiger-lily
děkuji, Zkusím tam napsat

Premek_Orac
Závislačka 4071 příspěvků 05.03.18 14:01

@eveliin Já tě chápu, mysím, že hodně lidí si prošlo tím stavem, ve kterém momentálně jsi ty.
Ale právě z vlastní zkušenosti vím, že je prostě potřeba se tomu nepodat, ale porazit to. Začít vnímat ty drobnosti, co každý den potěší. Tanec je skvělý, co třeba vyrazit na nějaký kurz latinskoamerického tance? Nebo třeba v Praze je normálně nedělní tančírna? Hezky se obléknout, mít sama ze sebe radost?

eveliin
Nováček 7 příspěvků 05.03.18 14:12

@Premek_Orac
Mám problém s tím, že nemám na to, to porazit.
Už jsem několikrát byl prostě špatná, ale jen chvíli a vše zase bylo ok, ale teď už se v tom plácám hrozně dlouho a je mi čím dál víc hůř, a nejsem schopna normálně fungovat.
Mám hrozně ráda svou práci a vždy mě bavila a teď nejsem schopna se na ní soustředit a mám problémy s plněním plánů. Problémy s kolegama mi na tom taky už moc nepřidávají.
I když se snažím radovat s maličkostí a nevidět vše špatně, stane se něco co mě dál srazí, vím že se říká že když se neco s*re, tak všechno, ale tohodle už je proste moc. A já už sem uplně ztratila chuť se nečemu stavět, nejradeji bych se odprovodila, ale na to jsem taky velkej srab.

Petule030
Kelišová 5642 příspěvků 05.03.18 14:15

@eveliin Chápu tě. A co rodina? Ani o víkendu se nenavštěvujete? Máš nějakou lepší kamarádku, nebo samé známé?
Když jsem bydlela sama, tak jsem svým způsobem zpohodlněla a taky se mi nic a nikam nechtělo. Ale pak jsem toho osamocení chtěla využít, koupila jsem si kytaru a trochu se na ni naučila. Tobě by se nechtělo naučit se na nějaký nástroj? Zpěv sám o sobě zlepšuje náladu :) Nebo bys mohla něco vyrábět. Kup si permanentku do posilovny nebo na nějaké cvičení. Jak už je to zaplacené, člověk se líp dokope. :) A teda pokud se situace nezlepší, určitě si o svém stavu promluvit s odborníkem.

eveliin
Nováček 7 příspěvků 05.03.18 14:27

@Petule030
S rodinou se vidím, ale nejsou to uplně top stavy a nikdy se moc nezajímali o to jak se mám nebo tak.
Mám, ale buď mi napsala, že nemá čas a nebo se jí nechce, takže jsem pak už ztratila zájem se jí neustále tahat ven, a ona mi sama nenapíše ať někam deme.
Já nechtěla být uplně sama tak sem si pořídila pejska, ale nějak extra mi to nepomohlo.
Já mám právě zaplacenej sportovní kroužek, ale nechodím tam.
Mám i přítele teď, ale nejsem schopná mu věřit, nebo se mu s něčím svěřovat, jezdí na výjezdy mimo čr na dlouhou dobu a to mě taky moc nepřidává.

lady20l
Povídálka 43 příspěvků 05.03.18 14:27

To prejde casem… vse nejde hned

Premek_Orac
Závislačka 4071 příspěvků 05.03.18 14:29

@eveliin Pokud to cítíš tak, že to sama neporazíš, pak není žádná ostuda obrátit se na odbornou pomoc. Radši dřív, než později.
Myslím, že vůbec tím, že jsi ochotná své problémy vnímat a popsat je, máš dobré předpoklady k tomu, abys to zvládla.

eveliin
Nováček 7 příspěvků 05.03.18 14:36

@Premek_Orac
Děkuji

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Jaromír Bosák je youtuber! Komentátor nemusí konce fotbalu na ČT litovat

Dlouhé roky byl Jaromír Bosák (53) považován za nejlepšího sportovního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama