Je to syndrom vyhoření ??? Chci ať to prestane

Anonymní
25.11.19 07:12

Je to syndrom vyhoření ??? Chci ať to prestane

Ahoj holky…mám 4 měsíční dcerku…vždy vstávala kolem 7-8 ráno ale teď vstává už v 5 poslední dny a už neusne a já jsem z toho úplně vyčerpána..vím že to k miminku patří vstávat atd…ale já se cítím na dně…malou si i tak užívám je hodná ale já nemám chuť k jídlu, jsem vyčerpána, unavená nemám na nikoho náladu nemám náladu se s nikým bavit..na přítelovi mi vše vadí, vše si na něj vylivam, nemám prostě už dlouho úsměv na tváři a život mě nebaví…může se jednat o syndrom vyhoření na mateřské?? :,( Chci aby to přestalo…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1051
25.11.19 07:17

Rekla bych, ze tohle je úplně normální průběh na md. Deti daji někdy prostě hodně zabrat. Zkus vydržet, co jiného ti zbývá. Takhle to nebude pořád totiz. Dokonce přijde doba, kdy budes zase spat celou noc a malá ráno přiběhne ze sveho pokojíčku :wink: Nemůže ti nikdo přes den hlídat, ze by sis zdrimla? Nebo spi s ni pres den? Prostě nejak se dobít nebo odreagovat? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 07:21

Zdrimni si s ní odpoledne. Jak píše lebambule, chvíli spí tak, chvíli jinak. Já měla dost spave mimino, přesto jsem byla šílená, když prorval 2 noci kvůli zubum. Držím palce, ať to zvládneš, na tohle se moc netesim :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6828
25.11.19 07:27

Není, je to úplně normální. Zvykneš si. Mně takhke vstává syn mezi pátou a šestou už od narození, jsou mu dva. Mám dny, kdy jsem šíleně unavená. Přes den si nelehnu, spát už nechodí a i kdyby, byla by vzhůru jeho čtyřměsíční sestra. Nevyspím se ani kdybych chtěla, když mě manžel nechá spát, tak mi leze do ložnice a budí mě. Do toho chodím párkrát měsíčně do práce a vstávám v pět. Přijde mi to už naprosto normální, ale tak do 3/4roka malého jsem myslela, že to nezvládnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1051
25.11.19 07:31

Jinak ja si vzpomínám na sebe, první dítě me úplně vyradilo z provozu, jsem jedinec s horším spánkem a dlouho, predlouho jsem si zvykala, ze nespím podle sebe. Ted kojim ani ne týdenní druhé a uz me nic nerozhodi. Když přes den spí a jde to, spím taky. A těším se na dobu, kdy i ten druhý bude spát celou noc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3025
25.11.19 07:35

Chod vecer driv, nebo at aspon nekdy vstane rano pritel a nechaji te jeste dospat. Jestli vstava v pet, tak nejspis spi nekdy pres den, ne? Bez si taky lehnout, doma vsechno pocka. Zas to neni takova hruza. Ted vstava v pet, za chvili bude vstavat zas jindy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17299
25.11.19 07:38

Ja bych ti jen poradila, aby jsi se prestala litovat a schovavat se za ruzne syndromy. Popremyslej, jak to udelat, aby jsi se vice vyspala - napr. jit spat, pokud spi dite, jit spat driv, dat na hodinu dite partnerovi pred jeho odchodem do prace apod. Prejde to, pokud ty budes chtit, aby to preslo. Opravdu se nic nedeje, jen ti dite brzy vstava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5631
25.11.19 07:59

Mi dcera, 5m, vstává mezi 5-6h, to neřeším, řeším, že kolikrát jsem u ní co 20min, dudlíka, nakojit atd… to mi teda dává občas masírku. Věř, že mám taky pocit, že na mateřské „hniju“. Já žiju ze dne na den a mám milníky, byl to konec 6 nedělí, 3m, 6m a pak je to rok. Věřím, že od roka pro mě/nás začne to lepší. Byla bych klidně proto, aby se děti fasovaly až od jednoho roku :mrgreen: :mrgreen: :hug: jinak, po obědě si chodím lehnout s ní, i když to je jen 20min

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.19 08:02

Syn vstával mezi 4 a 5. Přes den spal jedině v kočárku, který se aktivně hýbal :lol:. Bylo to pro mě peklo. Vím, jak se cítíš. To nevyspání je prostě strašné. Člověku kalí mysl. Nedokáže reálně uvažovat. Mám jen jednu dobrou zprávu. Přejde to. Musíš prostě vydržet. Synovi je 7. Jsem 35tt a mám z toho velký strach, jak to dám podruhé. Bude to zase těžké, ale vím, že to přejde. Držím palce, ať je brzy lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1051
25.11.19 08:02
@kve-tinka píše:
Mi dcera, 5m, vstává mezi 5-6h, to neřeším, řeším, že kolikrát jsem u ní co 20min, dudlíka, nakojit atd… to mi teda dává občas masírku. Věř, že mám taky pocit, že na mateřské „hniju“. Já žiju ze dne na den a mám milníky, byl to konec 6 nedělí, 3m, 6m a pak je to rok. Věřím, že od roka pro mě/nás začne to lepší. Byla bych klidně proto, aby se děti fasovaly až od jednoho roku :mrgreen: :mrgreen: :hug: jinak, po obědě si chodím lehnout s ní, i když to je jen 20min

Ja jsem rikala, ze pro mě osobně by bylo lepší porodit si tříleťáky :grin: Mě na ty miminka moc neuzije…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2609
25.11.19 08:03
@Anonymní píše:
Ahoj holky…mám 4 měsíční dcerku…vždy vstávala kolem 7-8 ráno ale teď vstává už v 5 poslední dny a už neusne a já jsem z toho úplně vyčerpána..vím že to k miminku patří vstávat atd…ale já se cítím na dně…malou si i tak užívám je hodná ale já nemám chuť k jídlu, jsem vyčerpána, unavená nemám na nikoho náladu nemám náladu se s nikým bavit..na přítelovi mi vše vadí, vše si na něj vylivam, nemám prostě už dlouho úsměv na tváři a život mě nebaví…může se jednat o syndrom vyhoření na mateřské?? :,( Chci aby to přestalo…

Přítel přijde z práce a ty jdi spát, malá usne a ty usni taky, o víkendu ať se postará přítel a ty si pospi. Hned budeš svět vidět jinak. Nebo je to spolubydlící a není otcem dítěte? Pak zapoj svou rodinu. Práce fakt počká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 08:04

Sla mi spát v 7.30..do 8mi jsem zkoušela zaspat a jsem tak unavená že z té unavenosti mi nejde usnout..a přes den už vůbec neusnu a když jo tak než usnu malá je vzhůru :lol: zkusím chodit spát dříve a uvidím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
5631
25.11.19 08:10

@S.Berankinová já porodila druhé, když synovi bylo 6, a je to na palici, ale 1000× lepší takový odstup, malé se opravdu dokáže věnovat, pomáhá atd. a hlavně, tráví čas už sám v pokojíčku. Ale obě děti mám nespavé, takže jsme v obýváku klidně všichni od půl 6. :zed: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5631
25.11.19 08:11
@Anonymní píše:
Sla mi spát v 7.30..do 8mi jsem zkoušela zaspat a jsem tak unavená že z té unavenosti mi nejde usnout..a přes den už vůbec neusnu a když jo tak než usnu malá je vzhůru :lol: zkusím chodit spát dříve a uvidím :nevim:

Já některé dny odpočívám aktivně, třeba že si v posteli čtu. Ono se lépe po 30min vstává k dítěti z tohohle stavu, než že sotva zavřeš oči. Manžel včera vzal obě děti na 5h pryč!, tak dlouho jsem bez malé ještě nebyla. Čekala jsem že si na 2h ducnu a víš co? Po 20min jsem měla oči jako sova, prostě spánek je v pr.deli :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611
25.11.19 08:21
@Anonymní píše:

Syndrom vyhoření vypadá jinak a je o dost horší. Vy jste prostě unavená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama