Společná technika - je to tak spravedlivé?

Anonymní
14.4.21 13:40

Je to tak spravedlivé?

Řešíme s přítelem takové dilema a nemůžeme se shodnout, zda je to fér či ne. A já se v tom vlastně už taky ztrácím, proto moc prosím o pohled zvenčí.

Před rokem jsme si dohromady koupili techniku (pc
na střih, kamery atd), která nás stála spoustu peněz. Koupili jsme si ji pro vykonavani vedlejsi činnosti - nataceni, ktere delame společně. Přítel má k tomu ještě vlastní podnikání z této oblasti, kde se mu ted zacalo darit, tak nataceni venuje uz vsechen svuj profesni zivot - a k tomu pouziva spolecnou techniku. Bydlime oddelene, takze uz k technice nemam prakticky pristup, protoze ji stale potrebuje a argumentuje tim, ze kdybych ji potrebovala tak nutne jako on, tak mi ji taky necha. Ale mne to takto nepripada spravedlive. Neresim opotrebeni, ktere se pouzivanim zvysuje jak to, ze k te technice jiz nemam temer pristup a kdyz si ji chci pujcit, musim se dopredu domlouvat, resi se zda je to na co ji potrebuji dulezite a mám ještě výčitky, že mu beru věci k praci. Nechci jej samozřejmě omezovat, ale začíná mi to připadat dost nefér. Jak byste situaci řešily?

Moc díky za názory, snad pochopíte anonym :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10859
14.4.21 13:43

Tak nefér je to určitě, kupovali jste to spolu a zůstalo to jemu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
14.4.21 13:46

Normálně bych mu řekla, že to chci používat taky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
14.4.21 13:48

No navrhla bych mu, že tvůj podíl může odkoupit (za trochu nižší polovinu), nebo ti má umožnit to používat, když to potřebuješ/chceš :nevim: Jako nevím, kolik taková sranda mohla stát, ale pokud jde o víc než řekněme 20 tisíc, tak bych to určitě řešila. Fér to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21162
14.4.21 13:49

Chtěla bych vrátit peníze. Ty jsi mu zadotovala jeho podnikání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395

Tak když se mu teď tak daří, tak ať si koupí svoje, ne? A ano, je to nefér.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7475

Dupni si, ať si na svoji profesi koupí jiné vybavení, nebo ať ti vrátí peníze, které jsi do toho investovala, když se chová jako jediný majitel a potřebuješ svolení k půjčení. :roll: A jinak vám vztah klape?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21078

Tak ať tě z toho vyplatí, když se mu tak daří a nechce se dělit :nevim: fer to není no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1420
14.4.21 13:50

Tak mu řekni, ať ti tu polovinu doplati a necha si to. Ty si kup svoje. Nebo si domluvte pravidla, peníze byly napůl, tak cas bude taky napůl. Pokud se mu tak daří, ať si koupi vlastní vybavení, da si to do nákladů a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2366
14.4.21 13:51
@Anonymní píše: Řešíme s přítelem takové dilema a nemůžeme se shodnout, zda je to fér či ne. A já se v tom vlastně už taky ztrácím, proto moc prosím o pohled zvenčí.

Před rokem jsme si dohromady koupili techniku (pc
na střih, kamery atd), která nás stála spoustu peněz. Koupili jsme si ji pro vykonavani vedlejsi činnosti - nataceni, ktere delame společně. Přítel má k tomu ještě vlastní podnikání z této oblasti, kde se mu ted zacalo darit, tak nataceni venuje uz vsechen svuj profesni zivot - a k tomu pouziva spolecnou techniku. Bydlime oddelene, takze uz k technice nemam prakticky pristup, protoze ji stale potrebuje a argumentuje tim, ze kdybych ji potrebovala tak nutne jako on, tak mi ji taky necha. Ale mne to takto nepripada spravedlive. Neresim opotrebeni, ktere se pouzivanim zvysuje jak to, ze k te technice jiz nemam temer pristup a kdyz si ji chci pujcit, musim se dopredu domlouvat, resi se zda je to na co ji potrebuji dulezite a mám ještě výčitky, že mu beru věci k praci. Nechci jej samozřejmě omezovat, ale začíná mi to připadat dost nefér. Jak byste situaci řešily?

Moc díky za názory, snad pochopíte anonym :oops:

Pritel rikas? Jsi si jista? Pokud te tak stve, ze ke sve praci pouziva neco, co jste koupili spolecne, tak at te vyplati a ty si kup neco sveho, aby ses s pritelem nemusela domlouvat. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
14.4.21 13:53

Nefér to je, mělo by být nějaké stabilní místo, kde vybavení bude a každý ho dle domluvy budete užívat. Ne, že si to nakvartýroval „domů“ a ty musíš v podstatě žadonit o půjčení. Tohle rozhodně není rovnoprávnost ve využívání. Chtěla bych po něm doplatit zbytek a ať si tedy techniku využívá sám a brala to jako ponaučení do budoucna, popř. pokud techniku nutně potřebuješ, sepište si nějakou písemnou dohodu o užívání společné věci, ať je tato nějak vymahatelná alespoň. Je-li přítel, nebude mít problém na uvedené přistoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 13:53
@Petule030 píše:
Dupni si, ať si na svoji profesi koupí jiné vybavení, nebo ať ti vrátí peníze, které jsi do toho investovala, když se chová jako jediný majitel a potřebuješ svolení k půjčení. :roll: A jinak vám vztah klape?
Díky za názor. Když zmíním ať si koupí vlastní, tak z toho vyjdu jakože jsem „vychcana“ a že by mi taky nebránil v podnikání. Jinak je nás vztah v pohodě, ale peníze obecně jsou hodně citlivá oblast a zdroj mnoha neshod.
@Petule030 píše:
Dupni si, ať si na svoji profesi koupí jiné vybavení, nebo ať ti vrátí peníze, které jsi do toho investovala, když se chová jako jediný majitel a potřebuješ svolení k půjčení. :roll: A jinak vám vztah klape?
  • Citovat
  • Nahlásit
AH
173
14.4.21 13:56
@Anonymní píše:

Tak pak se domluv na půjčení, že to potřebuješ a nech si to u sebe s tím, že až on ji bude potřebovat, ať se s tebou domluví a půjčuje si to u tebe. Jestli to u něj teď bylo třeba půlrok, tak si to taky nech u sebe půlrok a pak zas on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
14.4.21 14:02

Myslím, že tě pěkně využívá. Vyčůranej jako díra do sněhu. Jestli jsou finance vaše největší třecí plocha, o to spíš si to musíte vyjasnit co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5179
14.4.21 14:03

No tak asi záleží na tom, jak moc to máte společné co se financí týče a budoucnosti vztahu. Kdyby to byl chlap, se kterým bych měla vážný vztah a počítala s ním do života, tak bych mu to klidně nechala, protože bych počítala s tím, že ty peníze z toho podnikání jsou nebo budou společné. A důležité je vědět, jestli i on by to udělal pro tebe, když by to zas živilo tebe :nevim:
Ale já jsem takové dělení na moje a tvoje už ve vážném vztahu fakt neřešila, takže záleží na tom, jak to máte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat