Je to tu zase :(

Anonymní
14.5.17 19:06

Je to tu zase :(

Potřebuju ujistit, že to dělám dobře, že to nespadne zase někam, kam nechci.
Jde o to, že jsem měla vždycky blízko k PPP. Nejsem na to hrdá, ale už je to cca 6 let, kdy to začalo.

Teď poslední tři týdny jsem to už nevydržela a rozhodla jsem se sebou něco dělat. Nechci být zase to vyžraný prase a poslední tři týdny se stravuji zdravě, mám 3 kila dole a nějaký cm k tomu. Ale poslední tři dny už začínám mít zase ty výčitky, že i tak jsem toho snědla hodně, večeři už radši vynechávám a porce zmenšuji. Včera to dokonce vygradovalo tak, že jsem se šla po jídle vyzvracet, protože jsem opět měla výčitky, že jsem si dala jeden kousek bábovky.

Nechci zase sklouznout do toho koloběhu, kdy budu myslet jenom na jídlo a budu mít jenom výčitky, že jsem něco snědla. Dnes jsem dojedla oběd a už se mi to zase honí hlavou, že jsem si mohla dát min nebo že jsem to nemusela vůbec jist. Už jsem se i zase začala vážit 3× za den a i když vím, že to dělat nemám, tak prostě to nutkání je silnější.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8825
14.5.17 19:21

Psychiatr?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
14.5.17 19:23

Co zkusit zapojit nějaký sport, rekreační běh, jízda na kole? Vyplaví se pár „veselých“ hormonů a hlava se „vyčistí“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10115
14.5.17 19:27

Obraťte se na odborníky. http://www.anabell.cz/
Byl o tom jeden díl pořadu Doktorka Ka nebo tak nějak se to jmenuje na ČT 1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Anonymní
14.5.17 19:29

@lucyz_cz Upřímně na sport nemám zrovna čas a energii. V práci jsem buď 8 nebo 12 hodin a když mám volno, tak se věnuje synovi a domácnosti, takže čas a energie na sport moc není.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.5.17 19:39

Ahoj, ja bych ti ze sve zkusenosti poradila, at das pryc vahu, u me to byl prvni krok k nejake normalizaci…je dobre, ze si to uvedomujes. A asi bych poradila nejakeho psychologa, pokud to bude pokracovat. Ja to mam v hlave furt a ted se bojim, abych do toho nespadla v tehotenstvi, kdy mam depky z pribirani…

• Nahlásit
  • Citovat
14.5.17 19:39
@Anonymní píše:
@lucyz_cz Upřímně na sport nemám zrovna čas a energii. V práci jsem buď 8 nebo 12 hodin a když mám volno, tak se věnuje synovi a domácnosti, takže čas a energie na sport moc není.

když děláte sport rekreačně, tak vás právě tou energií nabije!!! i běh :-) je to krásná terapie pro tělo i duši… případně procházky… místo zvracení doporučuji si zacvičit 10ti minutovku https://www.youtube.com/…bnuti/videos?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
14.5.17 19:40

Jestli se na nejake to cviceni prinutis, spis nez beh doporucuji rychlou chuzi, jetli mas nadvahu, tak te to energii spis dobije, ver mi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 19:43

Uz kvuli synovi to prestan hrotit…deti jsou nase zrcadla, mohl by si zadelat na podobne problemy v budoucnu tim, ze to ted odkoukava. Zamerte se na cinnosti spolu. Jedte spolu na kolo, projdete se krmit labute,…do divadla, kina. Zkuste spolu varit, udelat si zdravy mlsky…dejte jidlu normalnost, nestoji na tom svet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.17 19:44

No ja nevim, ono doporucovat nekomu s PPP sport je kontraproduktivni :-) Ja mela anorexii prave pres sport a nejedeni k tomu. Zacalo to nevinne zdravou stravou, lehkou, mensi porce a beh k tomu. Skoncila jsem na dvou salatkach denne a k tomu 12 km nabehnuto denne. Denne vcetne nemoci, spatneho pocasi apod. Nekdy jsem dala treba 24 km denne a nejedla vubec, kdyz jsem nemela povolenou vahu na displeji. Anonymka z 19.39

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.5.17 19:45

Děkuji za rady ohledně cvičení, ale na to jsem se neptala. Šlo mi spíš o to jídlo, ale to je jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
16339

A kde je pocatek tehle stavu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12170

Ziju v zahranici a nakonec jsem souhlasila jit do jednoho hubnouciho programu. Jeden z casto opakovamych vet je „pokud mas jeden spatny den, udelej caru a zacni znova“. Pokud to udelas hned, nedojde k velke skode v Tvem hubnuti a tudiz neni treba velkych vycitek. Co se hubnuti tyce, zamer se na potraviny s nizkym GI, protoze Te zasyti na delsi dobu. Sama sice drzim jinou „dietu“, kde nemam zakazano vubec nic, takze se mi dodrzuje mnohem snaz. V cechach takovy program neni, coz je skoda.
Ale zpet k Tobe. Opravdu, pokud mas jeden takovy den jen jednou za cas, tak se tim netrap. Jeden den si uzij, udelej tlustou caru, dalsi den bud extra hodna a jez jen bilkoviny a zeleninu + sklenice mleka ci kousek syra. Ale opravdu jen jeden ci dva dny maximalne, protoze pri vice dnech by to vedlo k tomu, ze bys zase rychle ztratila kontrolu a prezrala se. Ja mam tak jednou tydne den, kdy ztratim kontrolu, dalsi den jsem hodnejsi a pak zase jim normalne a vyvazene. Zatim jsem shodila zhruba 22 kilo za 7 mesicu a jim vsechno. Vcetne cokolady :mrgreen: Pokud chces, napisu Ti nejake zakladni informace o tom, jak ten program funguje. Vazi a meri se pouze nektere potraviny, jen ty, ktere negativne ovlivni Tvou vahu. Takze pokud se zameris na ty, ktere jsou „free“ a ujistis se, ze jsou ve spravnem pomeru, nemusis skoro vubec nic vazit ci merit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.5.17 19:48

No, tak sportuj se synem. Kpejte spolu na hřišti, běhejte, lovte pokémony, jednou týdně můžete spolu na bazén… Pokud je zdravý, tak jaký problém? Co máme říkat my co máme dítě, který se často třeba k normálnímu pohybu přinutit nedá, má záseky atd..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.5.17 19:50

@trpaslinka
Promin, vim, ze to myslis strasne moc dobre, ale radit anorekticce diety je proste k nicemu…tam se musi zacit u podstaty problemu, co je spoustec te nemoci a toho stavu. Jakmile si bude jidlo kontrolovat je to spatne, to se prave musi odstranit. Clovek s PPP nema vycitky, ze snedl vagon jidla (ikdyz i to je u zachvatoviteho prejidani bezne), ale ze treba snedl pul babovky a to je prave ono. Zakladatelko, navstviv psychologa a dopatrejte se priciny…mozna ji i sama tusis.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama