Je to už deprese?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mydlinka
Povídálka 45 příspěvků 28.09.14 15:27
Je to už deprese?

Ahoj holky,
nedávno jsem sem přidala téma mononukleóza. Je to už 3.týden, co mi není dobře, psychické a fyzické vyčerpání. Jak jsem čekala na výsledky testů (cca týden), honily se mi hlavou ty nejčernější myšlenky na různé diagnózy a prostě jednu noc jsem usnula a po hodině se vzbudila a ne zabrat. Další noc OK a pak jsem měla strach, že se to bude opakovat, takže jsem nemohla samozřejmě spát. Po tomhle jsem byla tak stresovaná, že mi známá neuroložka dala na spaní prášek. Jenomže od té doby se mi pořád honí myšlenky na nemoci hlavou, i když nechci. Je to občas takové vyloženě psychické vypětí. Je to deprese, nebo jen nervové vypětí? Kromě toho vyčerpání (chci spát a nejde to) se mi nechce nic, mluvit jen když je třeba. Měl jste to někdo? Díky za podporu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Emadri
Kecalka 106 příspěvků 28.09.14 15:38

Je to jen nervové vypětí po prodělané nemci, myslím si já. V noci se budim normálně a trva mi 2 hodiny než znova usnu a. Myšlenky o těch bych mohla psát romány :lol: máme to všichni podobne, někdo je odolný víc a někdo min

Tinuvien
Generální žvanilka 23544 příspěvků 28.09.14 15:43

@Mydlinka spíš než deprese typuji úzkost a ta se dá léčit. Hlavně, pokud Tě takhle obtěžuje…

Mydlinka
Povídálka 45 příspěvků 28.09.14 16:07

To mě mrzí :( Já jsem vždycky byla velký spáč, až najednou prostě blesk z čistého nebe a nic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.14 16:57
@Mydlinka píše:
To mě mrzí :( Já jsem vždycky byla velký spáč, až najednou prostě blesk z čistého nebe a nic.

to se spraví neboj, jen co nemoc ustoupí, po 3 týdnech můžeš byt fyzicky unavená a myšlenky na nemoc umi potrapit… Hlavně mysli na to, ze v noci se vy spis jako vždy před tím, nic se nezměnilo, jen ta mononukleoza té ještě trochu potrapi, s touhle nemoci je to na dyl a nebo jsem to špatně pochopila a vysledky ji nepotvrdili? Tak to by potom mohlo byt z toho velkeho strachu, psychika dobiha později, u mě mě vždy dobehne několik dni po stresové události, a to jsem fyzicky i psychicky KO

Mydlinka
Povídálka 45 příspěvků 28.09.14 19:20

Anonymko vyšly mi vyšší hodnoty na mononukl. a dr.to předal na imuno, kde pry mají zjistit v jake fazi to je, jestli akutni nebo reaktivace, nějak tomu nerozumim. Mam jit za 2 tydny na jaterni testy a držet dietu. Ale jde o to, že v tom psychickem vyčerpání nemám vůbec na nic chuť, ani číst knížku prostě nic. Jenom tak blbě přemýšlím… mozek mi jede a večer mi nejde zabrat…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.14 19:52

Pust si oblíbenou hudbu, bez do přírody a vnimej stromy, snáz se vědomě a účelově myslet na hezke a příjemné věci, není to fráze, jde to a hlavně to pomáhá, otravny myšlenky zahod daleko, nauč se se sebou pracovat, jjsi dospěla, půjde to, zvládneš to :hug: :srdce: pokud mas Bachovy tak zkus krizovky, pokud si myslíš ze bys jim nevěřila, zkus něco z lékárny, psychika není tak ne ovladatelná jak se na první pohled zda, jde jen o to naučit se a vědet co udělat, jak si pomoci a zlepšit náladu, mluvím z vlastní zkušenosti a taky jsem na zacatku myslela ze mi není pomoci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.14 20:04

S mononukleozou už nic nenadelas, je to tak jak to je, z toho se dostaneš :srdce:

klarka100000
Povídálka 17 příspěvků 24.12.14 09:28

Ahoj, je možné ze mam deprese?, jenže je mi 14 let… a vubec nespím za noc naspim ne vice jai 5 hodin… jsem zchopna bejt vzhuju o vikendu nebo o prazdninach do 5 a pak se už v 9 vzbudit a to je se spankem konec…a věčně mě probudi třeštení hlavy, a když ležim je mi spatně… akorat nevim jestli i tomu patří, byla jsem s kamoškou nakupovat a na jednou se mi začaly klepat ruce ale opravdu šíleně v ruce jsem měla lak na vlasy a sprej a malem mi to upadlo… :( :,( mohla bych je tedy mit? A hlavne v posledni dobe me nic nebavi a bohuzel uz doslo i na sebepoškozování… a proste me nebavi zivot porad brečím preju si umřit, a taky casto premejslim nad sebevrazdou

katalyzator
Závislačka 2718 příspěvků 24.12.14 09:38

Hubnete?

midlajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.14 09:55

Rekni to mamce!!!

MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.14 10:22

@klarka100000 Deprese je afektivní porucha, tudíž ti jí musí diagnostikovat lékař, což mi tady nedokážeme, ale osobně, podle příznaků bych to na depresi netipovala…osobně si spíše myslím, že to bude jiný zdravotní problém, Rada je jednoduchá, okamžitě to říci mamce (docela se divím, že si toho nevšimla), mamka tě vezme k lékaři, ten tě nejspíše pošle na krevní testy, k neurologovi, k psychologovi (popř. k psychiatrovi)

klarka100000
Povídálka 17 příspěvků 24.12.14 10:31

Jestli je to na mě tak se mi teď vaha hodně hejbe… jak dolu tak nahoru…
děkuji za radu… ale mama to vi, ale je ji to nějak jedno…
a bojim se k psycholožce, jelikož jsem tam nedavno byla cca před 6 měsícema kuli PPP… jenže všechno c8 jsem řekla tak to proti mě pouzila… a dost me schodila na dno…

MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.14 10:35
@klarka100000 píše:
Jestli je to na mě tak se mi teď vaha hodně hejbe… jak dolu tak nahoru…
děkuji za radu… ale mama to vi, ale je ji to nějak jedno…
a bojim se k psycholožce, jelikož jsem tam nedavno byla cca před 6 měsícema kuli PPP… jenže všechno c8 jsem řekla tak to proti mě pouzila… a dost me schodila na dno…

S tím by to klidně souviset mohlo. Možná by to chtěla se rozepsat trochu více abychom se mohly pokusit ti poradit. Tak zkus jinou psycholožku…sa­mozřejmě že jsou vyjímky, ale většina psychologů jsou velice fajn.

Tunrida
Hvězda diskuse 49276 příspěvků 24.12.14 11:00

@klarka100000 Hele, pokud mamka není ochotná to s tebou řešit, tak se obrať na tátu, babičku, tetu, kohokoliv, kdo by o jevil větší zájem. Deprese to ale nebude, to spíš něco neurologickýho.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >