Reklama

Je to už jen v mé hlavě? Mám se bát?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.18 20:11
Je to už jen v me hlavě? Mam se bat?

Ahoj, prosim o radu. Mam strasny strach o syna mel ve 3 mes. zapal plic nyni je mu pet mesicu a porad pokaslava a trochu chrchle, ve stolici ma trochu hleny rtg mel uz v poradku, nekdy mi prijde i zpocenejsi a obcas mu tece neco z ocicek a kazdy den vecer namerim teplotu 37,5 ze zadecku bez odectu mam se bat? Bojim se, aby treba nemel leukemii nebo neco horsiho, kdyz se z toho nemuze nejak dostat.. Jinak syn se vyviji je to usmevave miminko, ktere hezky papa a dokonce se uz i pretaci, vsichni mi tvrdi, ze si to moc beru, ze mel zapal plic a ze vse bude chvili trvat vcetne mudr ( ktera by ho uz nejradsi i ockovala coz zatim odmitam) jsem opravdu tak precitlivela? A nebo mam trvat na dalsich testech, zda je neco v neporadku, ze jeste 2 mesice po zapalu kasle jestli treba nebu astmatik? 8o

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Reklama

Reakce:

hani28
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 27.07.18 20:18

37 (coz po odectu ma) je u deti jeste normalni teplota, ne zvysena a zvlast vecer je teplota vzdy vyssi nez treba rano. Zkus zmerit rano, urcite bude nizsi a i kdyby ne, tech 37 je normalni.

sediza
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 27.07.18 20:23

Tak kasel normální není. Na plicnim jste byli? Krevní testy bych pro klid klidne podstoupila. Ale leukemie bych se nebála. Ta se projevuje jinak. Snažte se nebýt úzkostná. Přenáší se to pak na dítě. Moje kamaradka taky jako miminko prodělala zápal plic a její máma se o nic celý život hrozně bála. Kamaradka si to nese do dnes. Bojí se víc než ostatní…různých věcí a sitiací.

Tajeka
Stálice 64 příspěvků 27.07.18 20:59

Asi bych chtela po doktorce, aby jeste zapatrala po pricinach pretrvavajiciho kasle. Muze to byt skutecne trivialnost, treba jen drazdivost. Ja mam ted petimesicni miminko, ktere bylo take hodne nemocne, uz sestkrat jsme lezely v nemocnici a muzu rict, ze jsem odstartovala drahu „hysterky“ :o))) Ten strach je sileny a urcite ji ted sleduju vic, nez bych sledovala, kdyby se nekter veci nestaly. Ale snazim se to drzet na uzde!!

martanek29
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 27.07.18 21:57

Taky bych trvala u doktorky na podrobnejsim vysetreni,proc kasle. Moje mala mela zapal plic ve 4 tydnech. Jelikoz klasicka atb nezabirala a porad kaslala, patralo se dal. Zjistili ji plicni mycoplazmata,zme­nili atb,ktera 3 tydny brala. Ten hlen ve stolici bude mit pravdepodobne z toho kasle (nase to taky tak mela a mudr.mi rikala,ze je to z toho kasle,protoze jeste neumi vykaslavat a vyplivnout). Nech syna poradne vysetrit. Nasi male diagnostikovali astma po 3 prodelanych pruduskovych epizodach, ktere vzdy koncily branim atb.

Limi123
Závislačka 3046 příspěvků 27.07.18 22:15

37 po odectu ma vecer pravidelne muj naprosto zdravy syn. I se hodne poti, zrejme genetika, ma to tak i starsi, poti se z meho pohledu bez duvodu. Hlen v kakani bude z toho kasle, takze ja bych, pokud dite kasle 2 mesice v kuse, trvala na dovysetreni priciny toho kasle. Leukemie ani niceho vaznejsiho se bat nemusis, jedine, co neni standardni, je to pokaslavani. Vytok z ocicka je take normalni, pokud by byl castejsi, kup Ocu Flash, pokud je jen obcas, je to ok (to ma syn take).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.18 22:16

Co se tyce toho kasle mel 2dvoje atb a delali mu krevni testy prave na mycoplazmata, cerny kasel ,RS viry atd.. vse mu vyslo negativne a protoze ty vysledky testu trvaly dlouho , tak doktorka dala rovnou druh atb (klacid) , ktere by to mely pokryt :) Kdyz byl rtg cisty a porad kaslal , tak nas poslali jeste na potni test a kardiologii vse negativni.. @martanek29 a astma se da zjistit odkdy? mne porad tvrdi , ze veskere alergie a astma se ted jeste poznat nedaji..

martanek29
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 28.07.18 08:36
@Anonymní píše:
Co se tyce toho kasle mel 2dvoje atb a delali mu krevni testy prave na mycoplazmata, cerny kasel ,RS viry atd.. vse mu vyslo negativne a protoze ty vysledky testu trvaly dlouho , tak doktorka dala rovnou druh atb (klacid) , ktere by to mely pokryt :) Kdyz byl rtg cisty a porad kaslal , tak nas poslali jeste na potni test a kardiologii vse negativni.. @martanek29 a astma se da zjistit odkdy? mne porad tvrdi , ze veskere alergie a astma se ted jeste poznat nedaji..

Mne alergolozka i pediatra tvrdi,ze pokud jsou 3 pruduskove epizody kratce po sobe (cca pul roku),bere se to u techto malych deti jako pruduskove astma. Nasi male dala dejchadlo kolem 15mesicu. Mela za sebou troje atb. Jinak spirometrie,kterou se astma diagnostikuje,se dela az kolem 4.roku ditete. Nekdy ani v tomto veku neni dite schopne spolupracovat. Starsi dceri ji delali taky,zvladla to v necelych 4 letech jakz takz.

martanek29
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 28.07.18 08:40
@Anonymní píše:

Jo a co se tyce alergii, tak brali krev male v pul roce a nejaky zakladni testy ji delali. Posilalo se to nekam do Brna. Po 1.prikrmech ji trosicku vyjel ekzem, tak se delaly potravinove alergie. Vysly negativne. Uvidime, az bude starsi, jak ji vyjdou kozni testy. A vubec nechapu tvoji mudr.,ze chce ockovat. Mne u dcery doktorka rekla,ze ji po takto zavaznym onemocneni min.pul roku ockovat nebude.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.18 11:40

@martanek29 Jo to taky nechápu , proto se tomu bráním :pankac: No já jsme si ted u ní konečně vyprosila imonulogii žádanku , tak uvidím co tam s náma udělají…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama