Je to už přehnaná závislost na matce?

Anonymní
23.4.21 07:56

Je to už přehnaná závislost na matce?

Zdravím. Mám dceru 8 a půl roku.Jde o to, že dcera je taková citlivější povaha.Dnes mají jet s mladší dcerou na výlet s tatínkem a mají přespat v naší garsonce. Mladší má 5 let a ta s tím nemá problém. Ta starší se mě pořád ptá, jestli pojedu, že beze mě nepojede.Pak že musím jet a viděla jsem že bude brečet. Já jsem s nimi denně. A uvítala bych, kdybych aspoň těch pár hodin měla pro sebe, po takové době. Chci znát váš názor, jestli to není přehnané, že ta starší beze mě nikdy nikxm nechce. Nemá důvod takhle vyvádět. Jsem z toho už unavená :zed: Cítím se jak " ve vězení"

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63703
23.4.21 08:00

Je to přehnané.. Za mě určitě, kor pokud tam nejede sama. Moji kluci jezdí od 3 let sami k mé máme na měsíc na prázdniny. Tohle si neumím představit. Naopak se jim vesměs nechce domu. Při loučení bez slzicek atd.. Kdyby domu chtěli, tak pro ně vždy dojedu, no zatím mi pokaždé přemlouvali, ať tam můžou zůstat :think: jaký má jinak vztah s tátou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6104
23.4.21 08:04

Je to přehnané, jede s tátou a se ségrou, ne s cizími lidmi.. Večer si před spaním zavoláte, to zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6812
23.4.21 08:06

Zkus s ní promluvit, říct ji, že jseš unavená a potřebuješ si odpočinout, mít čas pro sebe, že ji, je miluješ, ale někdy člověk, taky chce být sám, aby nabral sílu. Že ji miluješ a budeš se na ni těšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4648
23.4.21 08:06

Děti je potřeba v tomhle „otužovat“ od malička!! ona nikde bez tebe do 8 let nebyla!!??? naše holky přespávaly občas v případě potřeby u mých dvou kamarádek a jedné babičky přes koleno, od 2apůl ve školce, od 6 let začly jezdit na tábory (i na 14dní).. prostě se tohle musí postupně dítě učit.. takže se nevycukej, malá to zvládne, buď si jistá a nepřenášej svou nejistotu na ni.. musíš ji uklidnit a být pevná.. s tátou to určitě zvládne.. je to už opravdu velká holka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 08:07
@martina.se píše:
Je to přehnané.. Za mě určitě, kor pokud tam nejede sama. Moji kluci jezdí od 3 let sami k mé máme na měsíc na prázdniny. Tohle si neumím představit. Naopak se jim vesměs nechce domu. Při loučení bez slzicek atd.. Kdyby domu chtěli, tak pro ně vždy dojedu, no zatím mi pokaždé přemlouvali, ať tam můžou zůstat :think: jaký má jinak vztah s tátou?
Úplně v pohodě. Dělá s nima srandu, ale zase co on řekne, to platí. Já jsem moc měkká.
  • Citovat
  • Nahlásit
381
23.4.21 08:08

Píšeš mám dceru. Je to tatínek obou? Pokud ne, chápala bych, že s ním nechce jet. Jinak by jela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
23.4.21 08:08
@Anonymní píše: Úplně v pohodě. Dělá s nima srandu, ale zase co on řekne, to platí. Já jsem moc měkká.

Pak buď tvrdší, nedá se nic dělat. Vysvětlit, že ji máš ráda, ale potřebuješ chvilku klidu. Už to není mimino. A jako 8 let a nikdy nebyla nikde bez tebe je dost na pováženou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10852
23.4.21 08:10

To zvládne, jede s tátou a ségrou. Trvejte oba na tom že prostě pojede. To zvládne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
23.4.21 08:11

Odjezd bude možná se slzama, ale až se zabaví, tak si ani nevzpomene, že tam nejsi ;) není na škodu občas je nechat samotný aspoň na pár hodin třeba u kamarádky, rodičů, s tátou, ať si na to zvyknou, protože pak je to jak říkáš vězení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.21 08:13

Je to otec obou holek.Vim,že musím být tvrdší, protože už mě to taky štve. Rikala jsem jí, že se na ni budu moc těšit, že si chci trochu odpočinout. Vždyť je se mnou denně. A ona že teda nikam nepojede a zas dokola :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1466
23.4.21 08:20

No, taky je možnost ji prostě nedat na výběr. Tečka. Poněkud drastické, tatínek si s ní asi ze začátku užije svoje, ale bude to mít svůj efekt. Jakmile se zabaví, tak si ani nevzpomene.
V osmi letech jsou většinou děti celé hrr do toho jít někam pryč od mámy, protože s tou jsou pořád. Ale pokud bez tebe ještě nikdy nikde nebyla, tak se nedivím, že se bojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
23.4.21 08:39

A ona dosud nikde nebyla bez tebe? Jak již zde padlo, tohle chce učit děti odmalička. Taky mám dost úzkostlivého 8 letého syna, tábory například nedává vůbec, ale pokud má alespoň jednu jistotu (blízké lidi nebo známé prostředí), tak v pohodě. A hlavně o tomto se nediskutuje. Jak se asi musí cítit její otec, že takhle velká holka si pláče po mamince?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28949
23.4.21 08:41
@Anonymní píše:
Zdravím. Mám dceru 8 a půl roku.Jde o to, že dcera je taková citlivější povaha.Dnes mají jet s mladší dcerou na výlet s tatínkem a mají přespat v naší garsonce. Mladší má 5 let a ta s tím nemá problém. Ta starší se mě pořád ptá, jestli pojedu, že beze mě nepojede.Pak že musím jet a viděla jsem že bude brečet. Já jsem s nimi denně. A uvítala bych, kdybych aspoň těch pár hodin měla pro sebe, po takové době. Chci znát váš názor, jestli to není přehnané, že ta starší beze mě nikdy nikxm nechce. Nemá důvod takhle vyvádět. Jsem z toho už unavená :zed: Cítím se jak " ve vězení"

je to normální, některé děti prostě mají takovou povahu. Je třeba s tím pracovat, abys jí pomohla se osamostatnit, zkusit přijít na to, jaký má důvod - ale né stylem „a proč tam nechceš jet“, to z ní pravděpodobně asi nic moc nevypadne…může žárlit na ségru, může se bát délky výletu, že půdjou někam pěšky a táta nepovolí…může to být cokoliv, přeci jen jí znáš dobře, tak asi tušíš, co v tom bude - i v souvislosti s tvojí osobou - pokud máš pocit, že jsi měkká, tak to může být třeba to, že ví, že táta nic nekoupí (zmrzlinu, suvenýr)…
Moje dcera byla naprosto nezávislá na mě, od mala u babiček a v 2tř.. školy se to zlomilo a stal se z ní totální mamánek, pak se ukázalo prostě, že tam nějaká příčina byla, v tomhle věku se rozvíjí abstraktní myšlení, děti začínají chápat podstatu smrti, může to být fakt cokoliv…
Je to náročné, je potřeba dítě učit, že i rodič má svoje potřeby a i ty když už se rozhodneš, že nechceš jet, tak je to tvoje právo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16441
23.4.21 08:47

Není to přehnaná závislost, natož něco co je potřeba trestat, nebo něco co dělá schválně a má nad tím kontrolu.

Dcera je zaplavená úzkostí a ty pro ní představuješ bezpečí.

Je potřeba ji pomalu s tou úzkostí začít učit pracovat a překonávat ji. Nejdřív teda je potřeba najít k ní cestu tak, aby se zkost naučila poznávat a mluvit o ní. Bez bagatelizace, bez poučování, trpělivě.

Začni s knížkama - pro vás jako rodiče je fanj tohle

https://obchod.portal.cz/…avy-a-stres/

a přímo s dcerou pak společně čtěte https://www.kosmas.cz/…neboj-neboj/

a bylo by fajn, kdyby zvládla na ten výlet odjet, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat