Je to vhodný dárek?

895
15.12.19 09:49

Je to vhodný dárek?

Dobré dopoledne, mám na Vás všechny jeden dotaz. Jedná se o dárek k Vánocům pro rodiče. Do včera jsem si myslel, jak jsem to letos vymyslel a jak budou mít naši obrovskou radost. Jenže dozvěděl jsem se jednu věc, která mi nedovolí přestat myslet na to jestli to byl dobrý nápad. Aby místo radosti neměli pocit strachu a nebyli z toho nervózní. Naši nikdy nebyli nikde sami bez nás. Tím myslím jako přes noc. Občas se poslední dobou chodí sami bavit a já hlídám mladší sourozence. Dříve se jim moc nechtělo, ale poslední dobou už je to takové pravidlo, že minimálně jednou za měsíc někam jdou. A vždycky si to užijí a jsou rádi. Jsou ještě mladí a myslím, že to potřebují. Být chvíli sami a tak. Oni mi taky věří a pouštějí mě, tak jim to takhle vždycky vrátím. Jenže teď je jiná situace, dostanou od nás (od dětí) poukaz na welness. Bylo v plánu, že malí sourozenci půjdou k babičce nebo nás alespoň přijde zkontrolovat. To jsem si jistý, že by byl caik, jenže včera z babičky vylezlo, že jedou s dědou na dovolenou na druhý svátek a vrací se až po novém roce. No a naši mají jet 27. a vrátit se 30. Bojím se aby dárek nebyl spíše na obtíž. Aby neměli strach nás tu nechat samotné. Já jsem zvyklý sourozence pohlídat, všechno obstarat, ale něco jiného asi je, když se rodiče vrátí v noci nebo když jsem je hlídal co byla máma v nemocnici a táta na služebce. Jenže to bylo trošku něco jiného. Přece jenom byla mamka ve stejném městě a kilometr od nás babička, připravena kdykoliv přiběhnout, kdyby cokoliv. I když to teda nebylo potřeba, ale, kdyby bylo je ta možnost. Teď by to bylo tak, že by naši byli přes 100 kilometrů pryč no a babička na Kanárech. Tak mám obavu aby z toho nebyli nervózní. Uznávám, že byla chyba, že jsem to neprobral s babičkou, jenže ona je moc Keliška a já nechtěl aby to řekla mamce. Už by to nebylo překvapení. A já je chtěl překvapit a udělat jim radost, zaslouží si to :srdce:. Ještě dodám, že mě je 17 a sourozencům 15(to neřeším), ale dva malí pět a dva a půl. Se mnou a s velkou ségrou by zde na mladší děti byla i má přítelkyně, které bylo 18. Co mám teď dělat? Nechat to být a doufat, že nebudou mít strach nebo to říct (zkazím překvapení) a ať se sami rozhodnou. Ještě je čas to dát někomu jinému, třeba tetě nebo strejdovi. Třeba ještě nemají plány, ale udávat to dva dny před odjezdem bude horší. Co by jste prosím dělali? Jelikož chodím do školy, tak ušetřit na to z brigád nebylo úplně hned a nejsou to pro mě malé peníze, tak prostě chci aby měli radost, což byl záměr. Předem díky za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11936
15.12.19 09:55

Ježiš složitost. V první řadě jsi hrozně fajn kluk :srdce: a teĎ k problému, ano, z mého pohledu si myslím, že nebudou chtít nechat dvou a půlleté dítě takhle samotné, to bych neodjela, i když má fajn sourozence. Teď dotaz, kupoval jsi to přes nějaký slevový portál, ideálně Slevomat? Teta by nepohlídala ty mladší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20092
15.12.19 09:55

Hlavně byla kravina dávat pobyt na pevný termín, navíc mezi svátkama :zed: to jsem upřímně ještě neviděla, vždy se dává poukaz právě kvůli vyberu vhodného termínu. Co teď, to těžko říct, asi už bych to nechala a vidělo by se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97388
15.12.19 09:56

Dárek je to pěkný A myslím že potěší. Je to od tebe hezký. Předala bych ho.
Kdyby měli rodiče o vás strach, tak můžou zajistit ještě nějaké hlídání. Treba profi chůva nebo nějaká starší teta z rodiny a podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26258
15.12.19 09:58

No asi bych fakt nekupovala dárek, kdy se odjíždí takhle mezi svátkama. Jako že to na Štědrý den dostanou a za dva dny jedou, to bych asi nebyla moc nadšená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
15.12.19 09:58

Pokud je to přes Slevomat, dá se ten voucher refundovat a pak za to koupit jiný pobyt, kdy už se vybere termín. Zkusila bych domluvit tu tetu, na ty malé. A pokud by to neklaplo, tak bych to prostě dala a připravila se na to, že asi nebudou chtít odjet ( termín mezi svátkama je hodně divoký termín). Tak když nepojedou rodiče, prostě pojedeš ty s přítelkyní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97388
15.12.19 09:59
@Šáruší píše:
Pokud je to přes Slevomat, dá se ten voucher refundovat a pak za to koupit jiný pobyt, kdy už se vybere termín. Zkusila bych domluvit tu tetu, na ty malé. A pokud by to neklaplo, tak bych to prostě dala a připravila se na to, že asi nebudou chtít odjet ( termín mezi svátkama je hodně divoký termín). Tak když nepojedou rodiče, prostě pojedeš ty s přítelkyní

Taky možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7188
15.12.19 10:00

@Matt 02 Je to krasny darek a jsi fajn :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9511
15.12.19 10:10
@Matt 02 píše:
Dobré dopoledne, mám na Vás všechny jeden dotaz. Jedná se o dárek k Vánocům pro rodiče. Do včera jsem si myslel, jak jsem to letos vymyslel a jak budou mít naši obrovskou radost. Jenže dozvěděl jsem se jednu věc, která mi nedovolí přestat myslet na to jestli to byl dobrý nápad. Aby místo radosti neměli pocit strachu a nebyli z toho nervózní. Naši nikdy nebyli nikde sami bez nás. Tím myslím jako přes noc. Občas se poslední dobou chodí sami bavit a já hlídám mladší sourozence. Dříve se jim moc nechtělo, ale poslední dobou už je to takové pravidlo, že minimálně jednou za měsíc někam jdou. A vždycky si to užijí a jsou rádi. Jsou ještě mladí a myslím, že to potřebují. Být chvíli sami a tak. Oni mi taky věří a pouštějí mě, tak jim to takhle vždycky vrátím. Jenže teď je jiná situace, dostanou od nás (od dětí) poukaz na welness. Bylo v plánu, že malí sourozenci půjdou k babičce nebo nás alespoň přijde zkontrolovat. To jsem si jistý, že by byl caik, jenže včera z babičky vylezlo, že jedou s dědou na dovolenou na druhý svátek a vrací se až po novém roce. No a naši mají jet 27. a vrátit se 30. Bojím se aby dárek nebyl spíše na obtíž. Aby neměli strach nás tu nechat samotné. Já jsem zvyklý sourozence pohlídat, všechno obstarat, ale něco jiného asi je, když se rodiče vrátí v noci nebo když jsem je hlídal co byla máma v nemocnici a táta na služebce. Jenže to bylo trošku něco jiného. Přece jenom byla mamka ve stejném městě a kilometr od nás babička, připravena kdykoliv přiběhnout, kdyby cokoliv. I když to teda nebylo potřeba, ale, kdyby bylo je ta možnost. Teď by to bylo tak, že by naši byli přes 100 kilometrů pryč no a babička na Kanárech. Tak mám obavu aby z toho nebyli nervózní. Uznávám, že byla chyba, že jsem to neprobral s babičkou, jenže ona je moc Keliška a já nechtěl aby to řekla mamce. Už by to nebylo překvapení. A já je chtěl překvapit a udělat jim radost, zaslouží si to :srdce:. Ještě dodám, že mě je 17 a sourozencům 15(to neřeším), ale dva malí pět a dva a půl. Se mnou a s velkou ségrou by zde na mladší děti byla i má přítelkyně, které bylo 18. Co mám teď dělat? Nechat to být a doufat, že nebudou mít strach nebo to říct (zkazím překvapení) a ať se sami rozhodnou. Ještě je čas to dát někomu jinému, třeba tetě nebo strejdovi. Třeba ještě nemají plány, ale udávat to dva dny před odjezdem bude horší. Co by jste prosím dělali? Jelikož chodím do školy, tak ušetřit na to z brigád nebylo úplně hned a nejsou to pro mě malé peníze, tak prostě chci aby měli radost, což byl záměr. Předem díky za názory.

Jee, ty jsi tak skvely a hodny syn :kytka:.Uplne je videt, jak mas rodice rad, darek je to moc pekny :srdce:.
V 17-ti neni dobry napad, aby si hlídal vice dnů mladsi sourozence..Zvládl bys si se o ne postarat na tecj par dnu? Je to velka zodpovědnost…(uspat je, dat snídani, svačinu, obed, veceri, hrat si s nimi, dohlížet na ne, at delaji, co maji…)
Zkus se domluvit s tetou :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
15.12.19 10:20

Já bych ho předala. Možna budou mít rodiče strach vás nechat víc dnů o samotě, ale není problém se domluvit s někym aby byl na drátě kdyby něco (a stát se může cokoliv i při hodinovém hlídání)
Zas když přijedou a vše bude v pořádku tak je to potěší že je na vás spolehnutí a že vás dobře vychovali a vy můžete být rádi že jste do zvládli v pohodě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9408
15.12.19 10:25

No moje děti by to zvládly a já bych strach neměla.
Faktem ale je, že kdyby se něco stalo a to se může stát i bez tvojí viny, tak mají rodiče obrovský problém.
Je teď taková divná doba, kdy se dětem nedává dostatečná odpvědnost i ve věku, kdy by ji nejen měli zvládat, ale i mít.
Udělala bych to jinak, návrhy padly v jiných příspěvcích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
15.12.19 10:35

Za prvé je to od tebe fakt moc hezké, jde vidět že jsi inteligentní kluk.. :potlesk: a za druhé je škoda že ten voucher je na pevný termín, lepší by bylo kdyby si termín mohli vybrat rodiče sami, já bych zkusila zavolat do toho welnessu jestli se s tím nedá ještě něco dělat, že by si to třeba vybrali až příští rok, možná ti vyhoví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20449
15.12.19 10:40

Úžasný dárek, jsi pozorný, nemáte nějakou tetu co by vás zkontrolovala nebo kde by malej mohl být?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
15.12.19 10:57
@el.leanor21 píše:
Za prvé je to od tebe fakt moc hezké, jde vidět že jsi inteligentní kluk.. :potlesk: a za druhé je škoda že ten voucher je na pevný termín, lepší by bylo kdyby si termín mohli vybrat rodiče sami, já bych zkusila zavolat do toho welnessu jestli se s tím nedá ještě něco dělat, že by si to třeba vybrali až příští rok, možná ti vyhoví.

To je dobrý nápad, zkusit tam zavolat a domluvit se, třeba by vyšli vstříc :palec: Případně se pak domluvit s tetou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45300
15.12.19 10:59

Pises, ze bys to mohl dat tete, nebo strejdovi, nemohli by oni pomoct s hlídáním? Ja bych si od segry 2,5lety dite vzala bez problémů. A vy uz byste to zvladli v pohodě sami, nevypadáte, ze byste tam chtěli pořádat vanocni mejdan pro spolužáky :lol:
A nebo nejde to vymenit za jiny termin?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat