Je to vzdor? Nebo psychická porucha?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SheitanCZ
Nováček 3 příspěvky 03.03.18 20:34
Je to vzdor? Nebo psychická porucha?

Ahojky všem maminkám kteří si prošly, prochází i budou procházet tou noční můrou zvanou období vzdoru. Chtěla bych znát váš názor ohledně chování mě holčičky které v březnu bude 3,5 roku. Začalo to dřív toto její chování které později popíšu, pár měsíců byl klid, občas se znovu objevilo ( to chování ) ale nebylo tak úmorné. Už týden se dcera chová divně pořád se vzteká kvůli maličkosti a nejvíc mne vytáčí to její chci nechci. Například dneska chtěla čaj, tak jsem jí ho udělala a když jsem jí podávala hrnek tak zaknourala „já nechci čaj“ tak jsem hrnek položila na linku a zase " já chci čaj" a takhle to je dokola třeba i 15 minut. Zkoušela jsem to potom ignorovat ale potom se řev stupňuje a brečí tak povolím a zase jí nabidnu čaj a zase se natočí odmítavě a řekne „já nechci.“ To samé bylo i včera s procházkou. Myslela jsem si že ji udělám radost když po týdnu domácího léčení po chřipce konečně vyrazíme do terénu a nepřejte si slyšet ty scény. Začalo to že nechce kalhotky potom ani punčochy tričko si nechtěla zastrčit nechtěla kombinézu nakonec chtěla jít nahatá a když už byla konečně ustrojena, jenom boty chyběli, tak ji zase škrtila šála kombinézu nechtěla zapnout až ke krku, prej jenom „takhle“ přičemž jí lezlo celý břicho ve svetru. Nakonec mi řekla že ven jít nechce. To samé je i při čůrání „já potřebuju čůrat! Tak se bez vyčůrat. Mne to nejde. Tak to zkus za chvilku. Za chvilku mne to taky nepůjde… A takhle to je se vším. Když jsme byli dneska venku tak chtěla jít domů sama bezě mně,. Říkala že mne doma nechce. Takže půlhodinový scény na chodbě. Připadá mi že ať řeknu nějakou větu tak ona musí na to odpovědět ne a když řeknu já ne tak na to musí odpovědět jo. Myslíte si že je to období vzdoru nebo není psychicky v pořádku? Dneska je tolik psychických nemoci takže má člověk strach. Nakonec když se uklidni a je v pohodě tak se " vymlouvá že to byla ta zlobivá Eliška. Večer si tahala za vlasy a říkala mi že mám říct "zlobivé Elišce ať to nedělá.“ Jinak mne samozřejmě vzteky bouchá kope do mne nebo silně zaječí. Ale to jí vždycky plesknu na zadek a ona přestane aspoň s tím bitím když ne vztekáním. Děkuji předem za vaše odpovědi kdo se s tímhle chováním setkal. A omlouvám se za gramatické chyby píšu to na telefonu.

Příspěvek upraven 03.03.18 v 20:40

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18109 příspěvků 03.03.18 20:38

Spíš zkouší tvoji trpělivost a zkouší, kam až může zajít.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 03.03.18 20:40

Naprosto normální chování. Zkouší hranice. Teď musíte vychovávat. Rozhodně to není žádná porucha ;)

eviku-miluna
Kelišová 6700 příspěvků 4 inzeráty 03.03.18 20:40

@SheitanCZ ráda si počkám na odpověď. Mám to úplně do puntíku stejné s tříletým synem.

blumen
Hvězda diskuse 40805 příspěvků 03.03.18 20:44

@SheitanCZ byla tyden nemocna a sedela doma, asi jste kolem ni vic litali. Dle me normalni, zkousi. Ja bych ten caj nakonec ored ni na truc vypila a bylo by :mrgreen: a s tim oblikanim po nemoci to u nas bylo stejne, nastesti byl doma chlap a tim padem jsem se nastvala a odesla bez ni a to pry nemohla dlouho rozdychat :D

Jinak u nas byla takto vzdorovita po nemoci kvuli unave, coz jsem nevedela. Prospala pak necekane skoro 2 dny a od te doby zase zlaticko.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16792 příspěvků 2 inzeráty 03.03.18 20:45

@SheitanCZ Zkouší, jak okolí reaguje na různé chování. A hledá hranice, testuje, jestli se v obdobných situacích budeš chovat vždy stejně a tudíž pro ní čitelně. A zjišťuje, že je samotatná bytost, která může mít své přání a představy, které mohou být zcela odlišné od představ okolí.

Mollify83
Kecalka 475 příspěvků 03.03.18 21:16

Mám to samé, jen v chlapeckém provedení :zed: pevné nervy nám všem :palec:

Uživatel je onlineHobitka
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 03.03.18 21:21

Normalni 3,5lete dite :nevim:.

janablízka
Kecalka 103 příspěvků 03.03.18 21:21

Asi opravdu zkouší tvoji trpělivost a zkouší co si může dovolit.

Anonymní  03.03.18 21:24

Malej ted ve třech letech taky toto zkouší… chci toto.. uz nechci toto. dam to pryč.. chci to. řeknu mu nechtěl jsi to máš smůlu. jeho následna scena mě nechává chladnou…rozhodl jsi se že to nechceš tak to mít nebudeš… Tvá volba.
Pokud se nechce oblékat když chci vzít ven dám klukovi otázku jestli chce ven. pokud ano tak mu řeknu že se ale bude muset obléknout protoze je venku zima. Jestli ani tak nechce - zustáváme doma. Uz si je vědom toho co dělá a má to své následky.. vzdycky na to jdu oklikou..
Večer: pujdeš se koupat. ne nechci se koupat. dobře jde se koupat ségra a ty budeš špinavý.. a hned se chce koupat..
Prostě zkusit nabídnout další variantu at má na výběr. víceméně to jde vždy. ale tak jak se rozhodne tak to bude. pokud ne.. má dítě smůlu a už se učí následkům. ale musíte si stát za svým. Uplně jednoduché :mrgreen: :lol: :mrgreen: Pevné nervy :palec: :mrgreen:

lucynka25
Kelišová 6605 příspěvků 15 inzerátů 03.03.18 21:30

Taky to mám doma taky (dcera 3,5roku) :zed: :pocitac:
Taky už jsem měla myšlenky, jestli jí nějak nehrabe, ale ve školce se chová úplně světově, takže akorát semnou zametá, i když má dost přísné mantinely :nevim: denně je tu řev, ale už se lepšíme, bývalo to i horší..asi to chce prostě vydržet a neustoupit.

Icestar
Závislačka 4062 příspěvků 1 inzerát 03.03.18 21:37

Jojo, zunáme. Dojedeme do Ikei, fronta, „papání NE!“ Tak vyhovím, mířím k autu, „papání JO!“ Ale měl smůlu, mou trpělivost si vyzkoušel, je dost malá :mrgreen: dvě minutky hysteráku a s hodným dítkem jsem vzápětí zamířila na kuře do KFC :mrgreen:

reny14
Ukecaná baba ;) 2312 příspěvků 03.03.18 21:43

U nás stejné, syn skoro 3,5 roku. Jsou to nervy. Snažím se mu neustupovat. Ale on má svoji hlavu už od malinka. Horší je, že máme ještě 8leteho a to je zlaté dítě a tenhle malý ďáblík nám dává pěkně zabrat. Teď není doma a já si to se starším moc užívám.

Mallorka
Závislačka 2913 příspěvků 03.03.18 21:45

To samé, dva a trictvrte roku.

Lychee13
Závislačka 2957 příspěvků 03.03.18 21:57

Normální rozmazlenec. Neskákat, jak ona píská a určit hranice.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Vedle něj sedět doma nebude! Kopřivová opět odjela bez Jágra, prý na týdny

Modelka Veronika Kopřivová (27) opět utíká od svého přítele Jaromíra Jágra za... číst dále >

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama