Je to zánět dutin?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ehoor
Kecalka 210 příspěvků 08.01.17 13:31
Je to zánět dutin?

Ahoj, snad mi tu někdo poradí. Už asi měsíc mám rýmu, která neustupuje a v pátek se k tomu přidala skoro nesnesitelná bolest hlavy, která se zhoršuje hlavně při pohybu, třeba v předklonu. Myslela jsem, že to vyležím přes víkend, ale nepomáhá nic ani léky proti bolestem. Jinak z nosu mi teče pořád, jen je rýma teď hustější. Ale teplotu nemám ani jsem meměla. Myslíte, že se jedná o zánět dutin? Nikdy jsem to neměla, tak nemám zkušenost, jaká je léčba a za jak dlouho to přejde? díky

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12750 příspěvků 08.01.17 13:40

Klidně to může být, dcera taky neměla teplotu. Zašla bych hned zítra na ORL.

Anath
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 08.01.17 13:49

Já skončila na orl v úterý - hustá rýma, pocit plné hlavy, bolest střídavě na pravé a levé straně, silná bolest zubů…a bez teplot. Podle rentgenu silný oboustranný zánět dutin, dostala jsem antibiotika a něco na odhlenění, hned druhý den mi bylo o dost líp, do té doby jsem jen ležela v posteli s prášky na bolest.

Příspěvek upraven 08.01.17 v 20:22

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 15:15

Ano, to bude zanet dutin. Husta ryma, dozelena, nekdy i do hneda, bolest cela v predklonu, bolest hornich zubu. Ja to mela zrovna nedavno, ale nemohla jsem zadne prasky, tak jsem se z toho vylezela. Naparovala jsem si oblicej, nevim, jestli to pomohlo. Nekdy jsou ale zanety dutin vazne a musi to resit lekar. Nevim, jestli se to dnes jeste dela, ale par mym pribuznym vrazeli draty skrz nos, takze nic moc :(

Aries6
Generální žvanilka 21960 příspěvků 5 inzerátů 08.01.17 15:56

@ehoor Zatlač si do nadočnicového oblouku zespodu a pokud to bude bolet, je to jasný. Ale podle mě je to jasný i bez toho. Já ho měla několikrát a nikdy jsem neměla teploty. Pomohl mi Sinupret. Ale zabere až tak za 4 dny.

niccc 2
Ukecaná baba ;) 2309 příspěvků 08.01.17 17:54

Ahojky. Rymu jsem nikdy u zanetu dutin nemela, ale asi je to mozne. Ten predklon to popisujes dobre, silna boles. Ja na zanety trpim casto, ale je ten hnis proste nemuzu vysmrkat. Mi naposledy nepomohly ani atb ani ty kapky do nosu. Myslim, ze to byl rinocot. Ale az znama mi poradila nosni sprchu a nedam na to dopustit. Ale jinak nez na rengenu to nepoznas

kerrankin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 19:35

Já to mám teď :( Asi čtrnáct dní válčim s chřipkou, celou dobu rýma jak trám. Teď se konečně zlepšila, ale ode dneška mě bolí ty dutiny v tvářích. Nejdřív jsem teda myslela, že mě bolí zuby, tak to se mi zase ulevilo, když jsem si uvědomila, že jsou to dutiny.

Zítra si jdu koupit bioparox - atb sprej do nosu, volně prodejný. A dnes jsem začla s tím Sinupretem, na kašel beru mukosolvan, ten by taky mohl pomoct i na tohle. A jestli můžeš, kapej kapky do nosu. Já kapala do včerejška, takže už dlouho, navíc nos mám celkem volný.

kerrankin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 19:37

@niccc 2 A tys ani neměla nos ucpaný? Nebo měla a právě na to ti pomohla ta konvička/sprcha? D­íky.

reinkarnace
Závislačka 4471 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 19:54

@ehoor bolí tě dutiny když na ně poklepeš? Šla bych na orl

niccc 2
Ukecaná baba ;) 2309 příspěvků 08.01.17 20:02

@kerrankin ja jsem tehdy byla nemocna i atb jsem dostala. Normalne jsem smrkal a pak jsem smrkat prestala ( neslo to) a zacala me bolet hlava ty lice a usi. Tak jsem vedela ze je zle, nebot muj dr. Hrozi punkci, znovu jsem dostala atb a kapky do nosu a nic nepomohlo az Den pred tou punkci mi ta kamoska poradila tu konvicku. Je to sice neprijemne ale hned na poprve jsem po te konvicce vysmrkla husty zeleny hled a bylo po bolesti. Od te doby na to nedam dopustit.

niccc 2
Ukecaná baba ;) 2309 příspěvků 08.01.17 20:05

Jo a asi 2 roky zpet me poslala zubarka na celkovy rengen celisti tam mi tehdy taky nasla zanet a chtela mi tehdy trhat 2 zuby. Ale ja to mam hned jak je vitr, nebo ma nekdo i v aute silne pustenou klimu. Tak hned dutiny.

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 09.01.17 08:06

Na takto zaraženou rýmu funguje jedna moc dobrá technika.
Kleknout nad vanu a sprchovat hlavu chvíli horkou a na to zase studenou vodou a toto párkrát vystřídat.

ehoor
Kecalka 210 příspěvků 10.01.17 08:15

Tak jsem včera byla u praktického lékaře, nijak mě nevyšetřoval a napsal rovnou antibiotika, jenže zatím po třech dávkách nepozoruji žádné zlepšení, naopak bolest hlavy je čím dál horší, nemůžu se skoro hýbat a v noci nespím a hlavně je mi divné, že nebolí jenom ty dutiny, ale celá hlava, bolest vystřeluje až do zátylku. Myslíte, že mám ještě počkat nebo zajít třeba na ORL, bolest je opravdu nesnesitelná a žádné léky nezabýrají.

kerrankin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 08:34

@ehoor Četla jsem, že do těch dutin se antibiotika špatně dostávají, proto se mají brát dostatečně dlouho. Tak třeba pomaleji zabírají. Jinak já půjdu rovnou na ORL, jestli mě to nepřejde.

vokishka
Extra třída :D 12750 příspěvků 10.01.17 13:48

@ehoor proč u praktika? S tím se chodí rovnou na ORL.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >