Je to zánět prsu nebo něco jiného?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luciet2
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 30.09.18 19:00
Je to zánět prsu nebo?

Chtěla jsem se zeptat večer mi nebylo nic moc…myslela jsem že nejaké nachlazeni, ale v noci mě začalo bolet prso a nejspíš jsem měla horečku. Dala jsem paralen a obklad s tvarohu…tahne se to celý den.
Mám teplotu stále stejnou okolo 37.
Prso mám už úplně prázdné, kojením z bolavého a obkladama z tvarohu. Teď večer mi přijde, že už tam snad nemám ani mlíko…malej cuca a nic třeba občas 2 krát spolkne, když mu dám druhé prso tak tam pije hned krásně.
Ovšem prso mě na dotek skoro celé stále bolí.
Myslela jsem že když to vše odsaju, že to bude ok.
Ale není.

Přečtěte si článek: Zánět prsu při kojení: Chladit a k lékaři

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 19:06

Ahoj. Minulý týden jsem tu psala aby mi holky poradily, jestli jen na pohotovost. Začalo to stejně, kdyby mi nenapsala kamarádka, tak by mi ani nedošlo že je to asi prso. Začalo to v neděli, v pondělí večer jsem pro jistotu jela pro atb, tak různě mi kolísala teplota. Doktor mi řekl, že to nemusím brát, kdyby se mi nepřitížilo. Čekala jsem do rána, druhý den bez teploty, prso furt bolelo. Přestalo bolet až tak v pátek, moc se nenalévalo a necítila jsem spouštění mlíka. Nicméně jsem k prsu malou dávala, nijak neprotestovala a ani pak neměla hlad. Je to už týden, kojím normálně, jen mám v místě zánětu ještě trošku tvrdších ložisek bez bolesti, tak masíruju a každý den mizí. Asi jak tam byl zánět, tak se to musí vzpamatovat.
Já bych vydržela, hlavně nepřestávej přikládat a kojit z toho prsa, pokud ti prcek pije. A hoooodně masírovat, teplou vodu. Držím palce. :kytka:

rena621
Ukecaná baba ;) 1281 příspěvků 30.09.18 19:55
@Luciet2 píše:
Chtěla jsem se zeptat večer mi nebylo nic moc…myslela jsem že nejaké nachlazeni, ale v noci mě začalo bolet prso a nejspíš jsem měla horečku. Dala jsem paralen a obklad s tvarohu…tahne se to celý den.
Mám teplotu stále stejnou okolo 37.
Prso mám už úplně prázdné, kojením z bolavého a obkladama z tvarohu. Teď večer mi přijde, že už tam snad nemám ani mlíko…malej cuca a nic třeba občas 2 krát spolkne, když mu dám druhé prso tak tam pije hned krásně.
Ovšem prso mě na dotek skoro celé stále bolí.
Myslela jsem že když to vše odsaju, že to bude ok.
Ale není.

I ucpany mlekovod muzes mit. Boli to taky me bolelo prso 2 dni. Zanet je kdyz je tvrde a cervene a ten jsem taky mela 2 dni. Zavidim zenam co to nikdy nezazili.

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 30.09.18 20:13

Dekuji holky…prave jsem měla u prvního dítěte to stejný ale tam jsem musela na pohotovost protože jsem měla 42 horečky…no ale je to už 6 let tak si to nějak extra nepamatuju jak to probihalo

terinka4444
Hvězda diskuse 68490 příspěvků 30.09.18 20:20
@Luciet2 píše:
Dekuji holky…prave jsem měla u prvního dítěte to stejný ale tam jsem musela na pohotovost protože jsem měla 42 horečky…no ale je to už 6 let tak si to nějak extra nepamatuju jak to probihalo

já právě taky, v noci mě trochu pobolívalo prso při nočním kojení a ráno už 41 horečka, šlo to hrozně rychle a fakt mě to vyřídilo tak, že do auta mě už táhl manžel, páč bych prostě nedošla. Tak ti nevím, jestli jen při takové jako teplotě neteplotě to může být zánět v prsu a jestli by se to fakt rozehnalo tvarohem :nevim:

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2162 příspěvků 30.09.18 21:14

@terinka4444 já to nakonec zvládla bez ATB i s takovými vysokými horeckami, fakt záchrana ten tvaroh

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >