Je to život na houby?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 13:33
Je to život na houby?

Taky jste měli někdy pocit, že jste ve svém životě zkazili vše, co jen šlo a teď jste v začarovanem kruhu, z kterého nevíte jak se dostat ven? A teď tady zakladam akorát diskuzi na emiminu jak poslední zoufalka, co neví, co se sebou…

Místo milujícího manžela chlap sobec, který není ochotný se o vás s dítětem postarat ani na rodičovské, veškerou zodpovědnost za finanční situaci hodí na vás, s ničím vám nepomáhá, kvůli dítěti a jeho potřebám se nepřetrhne. Místo žití na vesnici více s přírodou, pronájem jedna jedna na hlavní třídě velkého města, pro vás cizího. Nedodělaná vejška. Před mateřskou ukončeno zamestnání, takže se nemám po rodičáku kam vrátit. Co víc jsem mohla ještě podělat. Za vše si můžu sama. Ale jak tuhle černou linii v životě překlenout? Vážně světu vládnou jen peníze a abych se dostala dál, musím nechat malé dítě (1,5) na výchovu jiným osobám a jít pracovat??? To chce můj partner, nebaví ho platit ze své kapsy celý nájem za byt a začíná mne kvůli tomu asi nenávidět. On chtěl žít u rodičů…je to jen takové povzdechnuti při nedělním odpoledni.

A.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 5509 příspěvků 02.12.18 13:41

Už jsi jednu diskusi zakládala, nebo se pletu? Co na to říct? On chce abys dala dítě hlídat babičce a šla do práce?

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17282 příspěvků 02.12.18 13:41
@Anonymní píše:
Taky jste měli někdy pocit, že jste ve svém životě zkazili vše, co jen šlo a teď jste v začarovanem kruhu, z kterého nevíte jak se dostat ven? A teď tady zakladam akorát diskuzi na emiminu jak poslední zoufalka, co neví, co se sebou…

Místo milujícího manžela chlap sobec, který není ochotný se o vás s dítětem postarat ani na rodičovské, veškerou zodpovědnost za finanční situaci hodí na vás, s ničím vám nepomáhá, kvůli dítěti a jeho potřebám se nepřetrhne. Místo žití na vesnici více s přírodou, pronájem jedna jedna na hlavní třídě velkého města, pro vás cizího. Nedodělaná vejška. Před mateřskou ukončeno zamestnání, takže se nemám po rodičáku kam vrátit. Co víc jsem mohla ještě podělat. Za vše si můžu sama. Ale jak tuhle černou linii v životě překlenout? Vážně světu vládnou jen peníze a abych se dostala dál, musím nechat malé dítě (1,5) na výchovu jiným osobám a jít pracovat??? To chce můj partner, nebaví ho platit ze své kapsy celý nájem za byt a začíná mne kvůli tomu asi nenávidět. On chtěl žít u rodičů…je to jen takové povzdechnuti při nedělním odpoledni.

A.

Jednou na to budeš vzpomínat jako na etapu života, která tě posílila. :hug: Udělala jsi chybu, máš spolubydlícího, který rozhodně není tvým partnerem, tak to tak ber. A ano, peníze vládnou světu a nediv se tomu. Na vlastní kůži jsi poznala, že o co se sama nepostaráš a nezařídíš, to nebude. Udělal jsi pár špatných rozhodnutí, ale z toho se dostaneš, neboj. :potlesk: Dítko vyroste, půjdeš do práce a už nikdy nedopusť, abys musela být na krku někomu, kdo o tebe, ani své dítě nestojí a kdo si asi myslel, že vás bude mít na hraní. A třeba potkáš muže, se kterým budeš žít jako s partnerem a ne se spolubydlícím. :mavam: Jsou i takoví.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1798 příspěvků 7 inzerátů 02.12.18 13:42

Ono na jednu stranu se rika „jaky si to udelas,takovy to mas“ ale zase na druhou stranu hodne chlapu nezvladne jak financne tak psychicky prichod potomka na svet :nevim: zazila jsem toho v zivote pomerne dost spatneho a verim,ze vzdycky se to zle deje proto,aby se mohlo stat neco dobreho :kytka: u me to tak bylo,do dvaceti byl muj zivot sileny a hrozny,neprala bych to nikomu :,( pak jsem poznala manzela a najednou je vsechno tak jak ma byt :srdce: jestli chces posli SZ a muzeme si vic popovidat ;)

Aduš8
Závislačka 3034 příspěvků 02.12.18 13:43

Já své dítě (1 rok) také přenechávám na výchovu vychovatelkám v jesličkách a vracím se do práce, protože v Německu, kde žiju bych dál neměla téměř na nic nárok. Osobně si myslím, že nějaká tvoje brigáda by vztahu dítěte a matky neublížila a jeho výchově už vůbec ne. Ale mám takový pocit, že si tu nevyléváš srdce poprvé,je to tak? A nezbývá ti nic jiného, než to přežít, nebo odejít, což je prašť jako uhoď… S kým jsi rodinu zakládala přece víš… :nevim:

mroe
Extra třída :D 14877 příspěvků 02.12.18 13:45
@Anonymní píše:

A.

Tak, to jak zijes ted, je dusledek tvych rozhodnuti. Takze ti nezbyva nez se vzchopit a neco s tim udelat. Myslim, ze te poznavam. Zili jste u jeho rodicu, tys ho presvedcila k odstehovani, cimz se vam zvysily vydaje a tvemu partnerovi, ktery se stehovat nechtel, se to nelibi. Vzhledem k tomu, ze to bylo hlavne tvoje prani (byt z meho pohledu logicke) a nedohodli jste se na tom uz davno, ti ted nezbyde, nez pridat svym vydelkem neco do spolecne kasy. Diteti neublizi, kdyz se o nej bude obcas starat nekdo jiny a partner bude asi spokojenejsi. Nakonec, vzdycky se muzes prace vzdat, kdyz to nebude fungovat a vratit se z podnajmu, nebo to resit jinak. Ale podobnych rad uz se ti dosalo v minulych diskusich, pokud si dobre vzpominam. Ted se prestan litovat a najdi si praci, ted je vhodna doba.

Procházející
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 02.12.18 13:46

Vidím, že jsi vyčerpaná a bezradná, ale já tam žádné neštěstí nevidím. Ty důležité věci máš, jsi zdravá a máš dítě, kolik žen by s tebou měnilo! A máš svoji postel a střechu nad hlavou. Výběr partnera můžeš kdykoliv ovlivnit. :srdce: :kytka:

Uživatel je onlineČerná vdova
Extra třída :D 10989 příspěvků 02.12.18 13:53
@Anonymní píše:

A.

Partnerovi rodiče bydlí někde úplně jinde? Bydlíte teda sami v bytě v úplně jiném místě? Co by chtěl partner? Co bys chtěla Ty? Dá se v tom najít nějaký kompromis?

Já jsem odešla od manžela, když bylo dětem 2,5 roku, ale měla jsem kam jít bydlet. Jinak jsme finančně padli na dno, ale časem jsme se z toho vyhrabali. Taky jsem to „pokazila“ svým výběrem partnera a ochotou se přestěhovat do jeho domu, kde bydleli i jeho rodiče, ale je jen úhel pohledu, protože díky němu jsem dnes tam, kde jsem (zpátky v rodné obci, mám slušnou práci, čas i pro sebe a s dětmi se nám daří dobře). Exmanžel už mém životě nefiguruje dlouho, zvládám všechno sama.
Tvoje současná situace je řešitelná, s přítelem nebo bez něj. :kytka: Dokud jsi Ty zdravá a dítě máš taky zdravé, můžeš jít do práce a vás dva v pohodě uživit. :kytka:

evill
Závislačka 3774 příspěvků 02.12.18 13:53

Na houby je hlavne to, ze nemate s partnerem jednotne nazory na to kde a jak chcete zit. Takze bud budete muset oba neustale delat ustupky a kompromisy nebo budete muset jit kazdy svou cestou.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 1 inzerát 02.12.18 14:02

A to máte opravdu tak málo peněz nebo je partner jen škrt? Pokud na tom nejste opravdu finančně dobře, ale přítel se snaží, zkusila bych si najít brigádu ve večerních hodinách, kdy bude dítko spát(partner bude hlídat) a tím pádem ho nemusíš dávat nikam do jesliček.

elinka90
Závislačka 2561 příspěvků 02.12.18 14:33

Uprimne ja posledni dobou nechapu ty matky, ktere maji hluboko do kapsy a odmitaji prispet do rodinneho rozpoctu. Brigady snad nabizi kazda firma, je malo lidi. Ikdybych mela jit nekam na nocni, tak pujdu pokud bych nemela co do pusy. Dite by ani nepocitilo, ze maminka neni doma. Dcera byla od 2 let v jeslich a jen ji to prospelo.

Chytrak
Závislačka 2925 příspěvků 02.12.18 14:39

A dite jste planovali nebo se narodilo jako obvykle samovolne samovznikem a nefunkcni antikoncepci? ;) Jinak vubec nechapu jak muze nekdo zit tam kde nechce vesnice/mesto a neresi prijmy s partnerem pred zalozenim rodiny, ale to je jen muj problem, tady je to uplna norma :lol:

Neco konstruktivniho: kazdy udelal v zivote spatne rozhodnuti, potkalo ho neco hrozneho, dulezite je se nelitovat moc dlouho, prestat fnukat a zacit s tim neco delat. I ta nejhorsi situace se vyresi a cloveka muze posunout nekam dal. Ano, sebelitost zabiji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 14:40

Hele ja to mam podobny. Stejne stare dite a partner sobec spolubydlici. Ted na matersky musim drzet hubu a krok, az pujde dite do skolky a ja do prace moznosti se rozsiri. Verim ze kazda situace ma reseni a pokud ne, vyresi se to samo. Nic netrva vecne!

Venetia
Hvězda diskuse 38727 příspěvků 02.12.18 14:43
@Anonymní píše:

A.

A sama bys to nezvládla? Ať se vrátí k mamince.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1836 příspěvků 02.12.18 15:02
@Venetia píše:
A sama bys to nezvládla? Ať se vrátí k mamince.

Tak když si vzala mamánka…Ale nebude se jí stýskat?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >